[ad_1]

او به مجموعه خود اشاره می کند؛ یک سنگ آبی با ستاره های نارنجی و دیگری با یک گل وجود دارد. چند ثانیه بعد ، چرخ فلک ویدیویی به یک کلیپ دیگر می رود. این بار دختری به نام اوری است که چند ربع به ماشین لاستیک خود می رود و به 97 مشترک خود می گوید: “آبی است! درست حدس زدم.”

اگر صدای کمی و چهره ای نداشته باشید ، ممکن است فکر کنید در یک سوراخ خرگوش در TikTok افتاده اید. اما این دنیای Zigazoo است ، یک برنامه رسانه های اجتماعی برای کودکان سه تا 12 ساله.

پلت فرم ویدئویی کوتاه مدت تابستان سال گذشته با هدف توسعه رسانه های اجتماعی سالم و عادات پخش در سنین پایین راه اندازی شد. اجازه می دهد کودکان با چالش های 30 ثانیه ای ویدئویی یا فعالیت های ایجاد شده توسط باغ وحش ها ، موزه ها ، معلمان ، موسیقیدانان و استودیوهای تلویزیونی روبرو می شوند یا در آنها شرکت می کنند و آنها را ترغیب می کنند تا به س questionsالاتی مانند “ذهن شما چیست؟” یا “چه زمانی می خواهید باشید؟” بزرگ شدن؟ ” پس بچه ها می توانند پاسخ های ضبط شده را با دوستان خود از Zigazoo یا شبکه 120،000 مشترک آن به اشتراک بگذارید. آواز ، رقص و نمایش و گفتن حیوانات خانگی وجود دارد.

در زمانی که فیس بوک (FB) وقتی گزارش شده است که در حال کار بر روی نسخه کودکان اینستاگرام است ، با واکنشی روبرو شده است ، گروههای طرفداری به دلیل زیاد بودن وقت در دستگاهها و شبکه های اجتماعی به عنوان یک نگرانی عمده اشاره کرده اند ، زیگازو توجه مثبتی را به خود جلب کرده است. این شرکت گفت این پلتفرم از ابتدای سال 2021 حدود 100 درصد رشد کرده است و تاکنون 20 میلیون بازدید از فیلم داشته است – دو سوم آنچه در سال 2021 اتفاق افتاده است.

روز پنجشنبه ، این شرکت 4 میلیون دلار بودجه به رهبری MaC Venture Capital و تعداد معدودی از سرمایه گذاران برجسته ، از جمله جیمی کیمل ، سرنا ویلیامز از طریق شرکت سرمایه گذاری خطرناک خود Serena Ventures و متیو راتلر ، سرمایه گذار و مدیر استعداد در MasterClass ، اعلام کرد.

ویلیامز ، یک سرمایه گذار در زمینه فناوری سریال و مادر 3 ساله المپیا ، گفت که او به دلیل اینکه این محصول مخصوص کودکان طراحی شده است ، به جای مقاوم سازی محصول ساخته شده برای بزرگسالان ، جذب Zigazoo شده است.

ویلیامز در نامه الکترونیکی به CNN Business گفت: “سایت های موجود در شبکه های اجتماعی لزوماً با توجه به کودکان خردسال طراحی نشده اند و به نظارت والدین نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که کودکان فقط محتوای طراحی شده برای گروه سنی خود را مصرف می کنند.” وی گفت: “سیستم عامل های كودكان مانند زیگازو از این جهت مهم هستند كه ایمنی در DNA آنها وجود دارد و محتوای آنها بطور خاص برای تأمین نیازهای اجتماعی و عاطفی كودكان طراحی شده است.”

بنیانگذاران Zigazoo Zak و Leah Ringelstein ، معلمان پیشین دبستان ، پس از تلاش برای یافتن محتوای تعاملی و جذاب برای سه فرزند خردسال خود ، این برنامه را در روزهای ابتدایی همه گیری Covid-19 ایجاد کردند.

زک رینگلشتاین گفت: “ما می دانیم که بالاترین سطح تفکر هنگام ایجاد اتفاق می افتد و بچه های خود را بیرون از خانه و استفاده بیش از حد از آن در YouTube مشاهده کرده ایم.” “ما فهمیدیم که نه تنها محتوای زیادی وجود دارد که ما هرگز برای تماشای کودک خود انتخاب نمی کنیم ، بلکه کودکان می توانند و می خواهند کارهای بیشتری انجام دهند. آنها می خواهند با دوستان خود باشند. آنها می خواهند ایجاد کنند ، ایجاد کنند و تعامل داشته باشند.”

بنیانگذاران Zigazoo Zak و Lea Ringelstein به همراه سه فرزندشان

لیا رینگلشتاین گفت که آنها سازماندهی چالش هایی در اطراف خانه برای فرزندان خود ، مانند “آیا این کار را می کند.” غرق شدن یا قایقرانی؟ “یا شکار اشیایی که با هر حرف از حروف الفبا شروع می شود. با تجربه به عنوان کارآفرینان فناوری – Ringelsteins در سال 2015 سیستم آموزشی Dropbox UClass را به مقدار نامعلومی به Renaissance Learning ، شرکت سرمایه گذاری گوگل راه اندازی و فروخت – آنها این تمرینات را در برنامه قرار دادند و تجربه تماشای فیلم بصورت سنتی منفعل را به چیزی خلاقانه و اجتماعی تبدیل کرد.

چالش های این برنامه در دسته های مختلفی قرار می گیرد – هنر ، ریاضیات ، سلامتی و تناسب اندام و موارد دیگر – و از طرف شرکای محتوای آن است. به عنوان مثال ، چالش Netflix شامل شخصیت Chico Bon Bon: میمون با کمربند ابزار است که نشان دهنده سرعت بخشیدن به چرخهای اسباب بازی است ، در حالی که چالش بادام زمینی نشان می دهد که چگونه کاربران Zigazoo می توانند به محافظت از سیاره برای روز زمین کمک کنند.

این برنامه برای ثبت نام از طریق فیس بوک به یک بزرگسال بالای 18 سال نیاز دارد ، گوگل (برو) یا سیب (AAPL) حساب. سپس والدین می توانند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند ویدیوهای فرزندشان در نمایش Zigazoo ظاهر شود یا به صورت خصوصی تنظیم شود.
Zigazoo قصد دارد تا در سنین پایین رسانه های اجتماعی سالم و عادات جریانی را ایجاد کند
هر ویدئو از طریق یک سرویس نظارت حرفه ای شخص ثالث راه اندازی می شود. این شرکت تاکنون در سال 2021 تعداد 125،000 نفر ارسال کرده است. ناظران آن 7 روز در هفته در یک بازه زمانی 19 ساعته کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که فیلم ها برای هرگونه چالش در هر موضوعی باقی می مانند ، شامل اطلاعات شخصی – بدون نام خانوادگی یا آدرس – زبان تمیز و پاک است مطابق صفحه سیاست ، محتوای عاری از “فشار دادن ، پرتاب کردن ، خشم ، فریاد ، آزار و اذیت ، کنایه یا تحریک”. فیلم هایی که این کادرها را علامت گذاری می کنند در فید برنامه نمایش داده می شوند. کسانی که این کار را نمی کنند خصوصی می شوند.
زیگازو همچنین بخشی از kidSAFE Seal Program است ، یک سرویس صدور گواهینامه ایمنی مستقل که برای فناوری های دوستانه کودک طراحی شده است.

این برنامه توسط سازمان غیردولتی Common Sense Media ، که توصیه های فنی برای خانواده ها می کند ، بسیار مورد ستایش قرار گرفته است. کریستین الگرزما ، سردبیر ارشد رسانه های اجتماعی و برنامه های آموزشی در Common Sense ، گفت: “تأکید بر اینکه این رویکرد چقدر مطلوب و انتقادی است واقعاً غیرممکن است.” “اگر تمام رسانه های اجتماعی با این ایده ایجاد می شدند كه كودكان می توانند از آن استفاده كنند ، امروز یك جای كاملاً متفاوت خواهیم بود. در عوض ، ما بازی می كنیم و سعی می كنیم بانداژهایی را در موضوعاتی قرار دهیم كه اگر طرح اصلی و پرتاب بچه ها و نوجوانان را در مرکز قرار دهید. ”

زیگازو مخصوصاً برای کودکان خردسال ایجاد شده است

همانطور که زیگازو دهان به دهان رشد می کند ، به دست والدین افراد مشهور – از جمله راتلر و شریک زندگی او ، خواننده کریستینا آگیلرا – می رسد که دختر 6 ساله آنها از برنامه های ویدیویی استفاده می کند. راتلر در مورد اینکه چرا می خواهد سرمایه گذاری کند گفت: “اصلاً چیزی شبیه این در فضای آموزش کودکان وجود ندارد.” “من واقعاً دوست نداشتم دخترم وقت خود را برای برخی از وقتها بگذارد [apps] ما در اوایل همه گیری یافتیم. من عاشق این هستم که اکنون فرصت های مهیج تری وجود دارد. “

الرگسما معتقد است که سیستم عامل های موجود در شبکه های اجتماعی و سایر برنامه ها برای کودکان می توانند Zigazoo را مثالی از نحوه ارائه مکانی اجتماعی اما امن برای آنلاین بودن کودکان بدانند.

وی گفت: “Elergsma.” بچه ها پیام رد و بدل نمی كنند ، به بسیاری از اعلان ها پاسخ نمی دهند ، سعی نمی كنند Zigazoo را مشهور كنند ، در برنامه خرید می كنند ، با غریبه ها ملاقات می كنند و یا هر كار دیگری را كه باعث محبوبیت TikTok شود انجام می دهند. “از آنجا که Zigazoo باعث تشویق اکتشاف و یادگیری خارج از صفحه می شود و سپس به کودکان اجازه می دهد آنچه را یافته اند نشان دهند ، تعادل خوبی ایجاد می کند. کاملاً خوب است که کودکان در چنین برنامه هایی استفاده کنند.”

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر