[ad_1]

این آخرین اقدام موجی از اقدامات شرکت های رسانه های اجتماعی از زمان کودتای نظامی کشور در اول فوریه است که باعث اعتراضات گسترده و سرکوب وحشیانه نیروهای امنیتی شد.
سخنگوی یوتیوب متعلق به گوگل (GOOGL).

TikTok که توسط غول فناوری چینی ByteDance اداره می شود نیز روز جمعه اعلام کرد که در تلاش است برخی از مطالب موجود در میانمار را حذف کند.

سخنگوی TikTok روز جمعه در بیانیه ای بدون بیان جزئیات گفت: “ترویج نفرت و خشونت مطلقا جایی در سیستم عامل ما ندارد.” “ما با تهاجم محتوایی را در میانمار حذف می کنیم که اصول ما را نقض کند و همچنان وضعیت را کنترل می کنیم.”

بحران رو به رشد

شبکه های رسانه های اجتماعی پس از به قدرت رسیدن ارتش مجبور شدند واکنش خود را به اوضاع سیاسی میانمار افزایش دهند.
چند هفته پیش، فیس بوک (FB) گزارش ارتش برای انتشار “اطلاعات نادرست” را محدود کرد و گفت: “اوضاع میانمار را به عنوان یک وضعیت اضطراری تلقی می کند”.

این شرکت همچنین دولت های میانمار را “برای مدت نامحدود” به حالت تعلیق درآورد تا از کانال های ویژه ای که برای کارمندان اختصاص داده شده است برای ارسال درخواست حذف محتوا استفاده کنند.

رافائل فرانکل ، مدیر اقتصادهای نوظهور فیس بوک در آن زمان در منطقه آسیا و اقیانوسیه ، نوشت: “وقایع پس از کودتای 1 فوریه ، از جمله خشونت های مرگبار ، این ممنوعیت را ضروری کرد.”
پس از کودتا ، اینترنت و سرویس های خبری ، از جمله فیس بوک و فیس بوک توییتر (TWTR)، در سراسر کشور نقض شد ، و توانایی افراد در دریافت اطلاعات در مورد وقایع را محدود می کند.
شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد ارتش میانمار در حالی که این کشور سوگوار قربانیان جوان است ، برای کشتن شلیک می کند

به گفته میشل باشلت ، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل ، از اول فوریه حداقل 54 نفر توسط میان پرسنل پلیس و ارتش در میانمار کشته شده اند ، از جمله حداقل 30 نفر در روز چهارشنبه. وی هشدار داد ، اما آمار واقعی کشته شدگان می تواند بسیار بیشتر باشد.

روز پنجشنبه ، باچلت در بیانیه ای گفت بیش از 1700 نفر از ماه فوریه خودسرانه دستگیر و بازداشت شده اند ، در حالی که تعداد این حوادث در روزهای اخیر افزایش یافته است. وی افزود ، حداقل 700 نفر فقط در روز چهارشنبه بازداشت شدند.

– آکانکسا شارما ، جیل دیسیس و پائولین لاک وود در این گزارش همکاری داشتند.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر