TSMC تایوان در طی سه سال آینده 100 میلیارد دلار در تولید تراشه سرمایه گذاری می کند


این سرمایه گذاری افزایش چشمگیر بیش از 25 تا 28 میلیارد دلاری را نشان می دهد TSMC (TSM) قصد دارد امسال برای ساخت تراشه های پیشرفته هزینه کند.

“برای همگام شدن با تقاضا” ، TSMC انتظار دارد که از بودجه برای افزایش ظرفیت پشتیبانی تولید استفاده کند [research and development] فناوری نیمه هادی پیشرفته ، “این شرکت در بیانیه ای به CNN Business گفت.

پیش از این ، این شرکت گفته بود كه “مگا ترندهای” صنعتی مانند 5G و محاسبات با كارآیی بالا تقاضای بالای فناوری نیمه هادی را طی چند سال آینده تأمین می كند. وی روز پنجشنبه افزود که بیماری همه گیر Covid-19 “از هر نظر دیجیتالی شدن را تسریع می کند”.

اینتل به عنوان بخشی از برنامه اجرای خود ، 20 میلیارد دلار در کارخانه های تراشه سازی جدید ایالات متحده سرمایه گذاری می کند

سهام TSMC روز پنجشنبه در تایپه بیش از 2 درصد افزایش یافت.

تراشه های جهانی تراشه سازی در حال رقابت برای گسترش ظرفیت تراشه سازی برای پاسخگویی به تقاضای بالا هستند ، زیرا کمبود تراشه های جهانی مانع صنایع مختلف از اتومبیل گرفته تا بازی های ویدیویی می شود. هفته گذشته ، اینتل (بین المللی) از برنامه سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری در دو مرکز تولید تراشه جدید در ایالات متحده رونمایی کرده است. این اقدام اینتل با هدف تثبیت جایگاه خود به عنوان رهبر بی چون و چرای صنعت نیمه هادی انجام شد. تأخیر در تولید تراشه های نسل بعدی به رقبا TSMC و سامسونگ (SSNLF) به جلو دویدن.

در ژانویه ، TSMC گفت که 25 تا 28 میلیارد دلار در سال جاری هزینه خواهد کرد ، در حالی که 17 میلیارد دلار در سال 2020 بود. وی افزود که حدود 80 درصد این برای استفاده در فن آوری های پیشرفته پردازش

حتما بخوانید:
بهترین کرم پودر مخملی کدام است؟

شرکت وارد می شود وندل هوانگ ، معاون رئیس جمهور و مدیر ارشد مالی TSMC گفت: “دوره دیگری از رشد بالاتر.” طی ارائه درآمد در ژانویه.

“کلر دافی در این گزارش مشارکت داشته است.”


منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید