Tencent Q4 2020: سود جهش می کند ، اما سرمایه گذاران نگران اقدامات نظارتی پس از علی بابا هستند


غول فناوری چینی پیش بینی های روز چهارشنبه را با رشد سه ماهه منتهی به دسامبر شکست داد. درآمد با 26٪ افزایش به 133.7 میلیارد یوان (20.5 میلیارد دلار) رسید ، در حالی که سود با 175٪ افزایش به 59 میلیارد یوان (9 میلیارد دلار) نسبت به سال گذشته رسیده است.
“در حالی که سال 2020 سال چالش های بی سابقه ای بود ، نتایج خوب در همه مشاغل ما نشان دهنده تمرکز ما بر ارزش مصرف کننده ، نوآوری در فن آوری و پایداری تجارت است.” Tencent (TCEHY) رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ما هواتنگ ، همچنین به عنوان پونی ما شناخته می شود ، در بیانیه ای گفت.
اما این خطر وجود دارد که نتایج تحت الشعاع ترس از افزایش روزافزون سرکوب شرکت های فناوری چینی توسط دولت قرار گیرد.
در اوایل روز چهارشنبه ، سهام Tencent در هنگ کنگ حدود 1.5٪ سقوط کرد ، پس از آنکه رویترز گزارش داد که ما اخیراً با مقامات ضد انحصاری ملاقات کرده است. سهام بعداً برداشت می شود تا کمی بسته شود.

به گزارش رویترز ، به نقل از سه منبع ناشناس ، این جلسه توسط Tencent درخواست شد و در اوایل ماه جاری با مقام نظارتی چین ، سازمان تنظیم مقررات بازار دولتی (SAMR) برگزار شد.

روز چهارشنبه ، تنسنت در بیانیه ای تأکید کرد که این گردهمایی “یک نشست داوطلبانه است”.

در آن آمده است: “Tencent جلسات منظمی با نهادهای نظارتی دارد و این یک جلسه منظم بود.” “ما در مورد طیف گسترده ای از موضوعات بحث کردیم ، عمدتاً بر روی ارتقا innovation نوآوری و ایجاد یک فضای سالم برای توسعه صنعت متمرکز بودیم. Tencent به فعالیتهای ما مطابق با قوانین و مقررات قابل اجرا ادامه خواهد داد.”

حتما بخوانید:
تلفن های هوشمند سامسونگ Galaxy S21 هوشمند و ارزان تر هستند اما به همراه شارژر عرضه نمی شوند

SAMR بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

به گفته دو منبع که با رویترز گفتگو کرده اند ، مقامات چینی در حال بررسی اقدامات احتمالی انحصار از WeChat ، برنامه محبوب شبکه اجتماعی Tencent هستند. آژانس گفت ، نهادهای نظارتی به ویژه نگران این هستند که این پلتفرم “رقابت عادلانه را خرد کرده و رقبای کوچکتر را بیرون براند”.

کارگری که در اطراف تاسیسات به گلها آب می دهد ، & quot؛  مهمانی ما را دنبال کنید تجارت خود را شروع کنید & quot؛  جلوی مقر Tencent در شنژن ، چین در ماه مارس.
Tencent علاوه بر مالکیت خود بر WeChat ، به دلیل تسلط بر پرداخت های آنلاین در کشور از طریق پلت فرم WeChat Pay و همچنین بازی های محبوب موبایلی ، شناخته شده است.
اما کنترل این شرکت اخیراً افزایش یافته است ، به ویژه پس از درمان دیگر غول فناوری برتر چین ، علی بابا (مادر بزرگ).

در اواخر سال گذشته ، شرکت زیرمجموعه فناوری مالی علی بابا ، مورچه گروه ، مجبور شد که رکورد 37 میلیارد دلار پیشنهاد عمومی را ببندد ، پس از آنکه موسس بنیانگذار جک ما با تنظیم کننده ها در آب گرم قرار گرفت.

مورچه ، که مالک یک برنامه پرداخت دیجیتال محبوب دیگر به نام Alipay است ، علاقه زیادی به سرمایه گذاری آنلاین ، بیمه و وام های مصرفی دارد و از آن زمان به او دستور داده شده است که تجارت خود را اصلاح کند.
پس از سرکوب نهادهای نظارتی ، سیمون هو از سمت مدیر عامل گروه مورچه استعفا داد
اخبار بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که اکنون ادعا شده است که تنظیم کنندگان در حال بررسی الزام Tencent برای بازسازی واحد فناوری fintech خود هستند. Tencent بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

مارتین لاو ، رئیس Tencent ، روز چهارشنبه در گفتگو با تحلیلگران وال استریت گفت که این شرکت مرزهای مقررات چین را کنترل نکرده است.

حتما بخوانید:
مصرف عرق نعنا در شیردهی و معایب و مزایای عرق نعنا چیست؟

لاو گفت: “ما از نظر درآمدزایی و شیوه های تجاری خود بسیار محدود کننده هستیم.” “من فکر می کنم گاهی اوقات ما انتقاد می کنیم که بیش از حد خویشتن داری می کنیم. اما این کاری است که ما ادامه خواهیم داد و فکر می کنیم در محیط فعلی به نفع ما خواهد بود.”

– دفتر CNN پکن و لورا او در این گزارش همکاری کردند.


منبع: pezeshk-khabar.ir