SpaceX ادعا می کند که dogecoin را به عنوان پرداخت یک ماموریت آینده به ماه قبول خواهد کردیک شرکت کانادایی به نام Geometric Energy Corporation تأیید کرده است که برای تأمین فضا برای یک ماهواره 88 پوندی در مأموریتی به نام Doge-1 که قرار است در اوایل سال 2022 پرواز کند ، SpaceX را فقط در dogecoin پرداخت خواهد کرد. ماهواره “فضایی ماه” خواهد شد اطلاعات از سنسورها و دوربین ها “، در بیانیه مطبوعاتی گفته شده است.

ساموئل رید ، مدیرعامل شرکت انرژی هندسی ، گفت: “این یک شوخی نیست”. وی از اظهار نظر بیشتر در مورد این معامله خودداری کرد.

با این حال ، Dogecoin به عنوان یک شوخی شروع کرد: ارز دیجیتال توسط دو مهندس نرم افزار در سال 2013 تاسیس شد و ارزش و محبوبیت آن با حافظه در اینترنت و پست های ویروسی در رسانه های اجتماعی ارتباط ناگسستنی دارد. هنوز هم ، dogecoin توسط یکی از محبوب ترین ارزهای رمزپایه موجود در بازار تأمین می شود و توسط ایلون ماسک ، مدیر عامل اسپیس ایکس ، به عنوان یکی از حامی ترین و محبوب ترین طرفداران در نظر گرفته می شود. او اغلب از یک dodgecoin گرا استفاده می کند شوخی در توییتر گفت که ارز رمزنگاری شده “دست کم گرفته شده. “
اعلام اینکه شرکت فضایی ماسک dogecoin را بپذیرد ، زیرا پرداخت روز بعد از حضور مدیرعامل در Saturday Night Live انجام شد ، به نظر می رسد باعث فروش ارز شده است. ماسک در بخشی از نمایش گفت که سکه “سر و صدا” است و بعدا قیمت تجارت سکه 40٪ کاهش یافت. هنوز هم ارز رمزنگاری شده در سال جاری کاملاً پاره شده است: از ژانویه بیش از 12،000٪ افزایش یافته و فقط در این ماه 800٪ افزایش یافته است.

مشخص نیست چه عواملی منجر به فروش dogecoin شده است. شاید سرمایه گذاران می خواستند که ماسک چیزی بیشتر از ارز رمزنگاری شده پشتیبانی کند. اما به احتمال زیاد ، استراتژی “خرید شایعات ، فروش اخبار” وجود داشت که در آن معامله گران یک دارایی را براساس حدس و گمان قبل از یک رویداد خریداری می کنند و پس از آن آن را می فروشند.

Dogecoin چنان فعالانه معامله می شد که برنامه محبوب معاملات Robinhood اوایل صبح یکشنبه اعلام کرد که چنین است مشکلات پردازش وجود دارد رمزنگاری معاملات می کند و برای حل مشکل کار می کند.

SpaceX به درخواست اطلاعات بیشتر در مورد معامله خود با شرکت انرژی هندسی و مأموریت برنامه ریزی شده به ماه پاسخ نداد. اما معاون فروش تجارت تام اوچینرو در بیانیه ای گفت كه این مأموریت قصد دارد “استفاده از ارز رمزنگاری شده در خارج از مدار زمین را نشان دهد و زمینه را برای تجارت بین سیاره ای فراهم كند.”

حتما بخوانید:
بهترین کافی شاپ های اصفهان - لیست 10تایی

در اعلامیه مطبوعاتی آمده است: “در واقع ، از طریق این معامله ، DOGE ثابت کرده است که یک ارز دیجیتال سریع ، مطمئن و رمزنگاری شده است که در مواقعی که بانک های سنتی قادر به کار نیستند و به اندازه کافی پیشرفته برای تأمین اعتبار کامل ماموریت تجاری به ماه ، کار می کند ، کار می کند.” “این واحد حساب برای کل تجارت ماه بین SpaceX و شرکت انرژی هندسی انتخاب شده و نمونه ای از مأموریت های آینده به ماه و مریخ است.”

شرکت هندسی فضایی در وب سایت خود اعلام کرد که این شرکت در سال 2015 تاسیس شد و در درجه اول شرکتی برای مالکیت معنوی ، تولید و تدارکات متمرکز بر انرژی های تجدیدپذیر است. اما به تازگی بخش جدیدی به نام Geometric Space Corporation راه اندازی کرده است که تمرکز آن بر سازماندهی سفرهای فضایی برای ماهواره های کوچک است. این شرکت یک قرارداد جداگانه با اسپیس ایکس را اعلام کرد ، به عنوان مثال ، برای ارسال بسته ماهواره ها در یک ماموریت برای سفر مشترک در مدار کم زمین در ژوئن 2022.
منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید