SMIC ، CNOOC: ترامپ در راه خروج به سمت قهرمانان ملی چین است

[ad_1]

آخرین اقدام روز پنجشنبه هنگامی انجام شد كه وزارت دفاع آمریكا سازنده برتر تراشه های چینی SMIC ، غول نفتی CNOOC و چندین شركت دیگر را به لیست شركت هایی كه آژانس ادعا می كند تحت مالكیت یا كنترل ارتش چین هستند ، اضافه كرد. این بدان معناست که آنها اکنون تحت محدودیت هایی از جمله ممنوعیت سرمایه گذاری آمریکایی ها در آنها هستند.

تحلیلگران انتظار داشتند دولت فعلی آمریكا برای تقویت رویكرد دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا در مورد پكن و دشوار كردن مسیر بازگشت از مسیر بایدن ، به حمله به چین تا پایان دوره خود ادامه دهد.

“سرعت لجبازان چینی برای اقدام علیه چین از 20 ژانویه منجر به اتصال کوتاه یک روند سیاسی از هم گسیخته شد. “، مایکل هیرسون ، رئیس چین و تمرین های شمال شرقی آسیا در گروه اوراسیا گفت. 20 ژانویه تاریخ افتتاح بایدن است.

هیرسون گفت ، هیچ معیار مشخصی برای یک شرکت مرتبط با ارتش وجود ندارد. اما به نظر می رسد دولت ترامپ آن را به معنای شرکتهایی تفسیر می کند که مستقیم یا غیرمستقیم از نوسازی نظامی چین حمایت می کنند.

وی گفت: “این شبکه خصوصاً گسترده ای برای شرکتهای دولتی در چین است.”

پکن روز جمعه به CNOOC ، SMIC و سایر شرکت های ذکر شده در وزارت دفاع اعتراض کرد و از ایالات متحده خواست که سو ab استفاده از مفهوم امنیت ملی را متوقف کند.

هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: “چین قاطعانه ظلم غیرمنطقی آمریکا به شرکت های چینی را رد می کند.”

SMIC در بیانیه ای به بورس اوراق بهادار هنگ کنگ گفت که پس از افزودن به لیست وزارت دفاع “تأثیر کمی” در عملکرد آن دارد. این شرکت افزود نیمه هادی های آن برای مصارف غیرنظامی و تجاری بوده و ارتباطی با ارتش چین ندارد.
دولت ایالات متحده ماه هاست که SMIC در کمر خود دارد. در اوایل سال جاری ، وی به شرکت ها هشدار داد که به دلیل ادعای ارتباط آن با ارتش ، با این شرکت چینی تجارت نکنند.

هدف قرار دادن SMIC در قلب آرمانهای فن آوری پکن قرار دارد. چین هنگام تولید تراشه در حال بازی غرب و غرب است و میلیاردها دلار در این صنعت سرمایه گذاری کرده است به امید ساخت شرکت خود با توانایی تولید تراشه های شاخص.

CNOOC بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

یک کارمند SMIC جدیدترین تراشه سرور ساخت داخل را در نمایشگاه بین المللی نیمه هادی چین در سال 2020 نشان می دهد. SMIC می گوید نیمه هادی های آن برای استفاده های غیرنظامی و تجاری است و ارتباطی با ارتش چین ندارند.
دستور اجرایی ترامپ که ماه گذشته منع سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در شرکت های موجود در لیست وزارت دفاع را امضا کرد ، در عین حال شامل 35 شرکت چینی شده است.
سازنده گوشی های هوشمند هواوی و هایک ویژن ، یکی از بزرگترین تولید کنندگان و تأمین کنندگان تجهیزات نظارت تصویری در این لیست هستند. برخی از شرکت های دیگر ذکر شده ، از جمله مخابرات چین (نه)، موبایل چینی (CHL) و اکنون CNOOC (مدیر عامل)، تجارت در بورس اوراق بهادار نیویورک.

سرمایه گذاران آمریکایی از داشتن یا معامله اوراق بهاداری که منشا آن شرکت ها هستند یا در معرض این شرکت ها هستند منع شده است. سرمایه گذاران تا نوامبر 2021 فرصت خواهند داشت تا شرکت ها را کنار بگذارند.

و ترامپ هنوز مهمات بیشتری دارد او می تواند به شرکت های چینی شلیک کند.

اوایل این هفته مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که می تواند چندین شرکت چینی را از وال استریت دور کند. این لایحه که مانع از معامله شرکت هایی خواهد شد که از گشودن کتاب های خود به مقررات حسابداری ایالات متحده در بورس های سهام ایالات متحده باز می مانند ، در اوایل سال جاری به اتفاق آرا در مجلس سنا به توافق رسید. تمام آنچه که لازم است امضای ترامپ برای قانونی شدن آن است.

به گفته شرلی یو ، همکار بازدیدکننده دانشکده اقتصاد لندن و بنیانگذار شرکتی که استراتژی ، تجارت و ریسک سیاسی را برای شرکت های فعال در چین ارزیابی می کند ، “تقریباً به طور قطع” لایحه را قبل از پایان دوره خود امضا خواهد کرد.

وی افزود: “با حمایت یکپارچه کنگره ، لغو این تصمیم توسط دولت بعدی بسیار دشوار خواهد بود.”

رقابت آمریكا و چین بر سر فن آوری و تجارت پایان نخواهد یافت زیرا جو بایدن رئیس جمهور است
رئیس جمهور همچنین می تواند جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین را احیا کند.
به گفته یو ، چین به عنوان بخشی از توافق تجاری “فاز یک” که در اوایل سال جاری امضا شد ، نتوانسته است تعهد 200 میلیارد دلاری خود را برای خرید محصولات آمریکایی انجام دهد.

که به این معنی است که “ترامپ می تواند به طور یک جانبه تعرفه کالاهای چینی را افزایش دهد … [and] او تعرفه های مجازاتی بالاتری را اعمال می کند “.

شاهین های چینی از واشنگتن همچنین مارک های اصلی فناوری چینی را مشاهده می کنند ، مانند علی بابا (مادر بزرگ)، Tencent (TCEHY) و بایدو (شروع کنید)به گفته هیرسون
ترامپ قبلاً با امضای دستورالعمل ممنوعیت برنامه WeChat ، پس از Tencent سعی در ترک آنجا کرده است از عملیات در ایالات متحده یک قاضی آمریکایی اواخر سپتامبر موقتاً مانع این دستور شد. و دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در ماه اکتبر درخواست دولت ایالات متحده برای منع فوری WeChat از فروشگاه های برنامه را رد کرد در کشور.

به گفته هیرسون ، هنوز می توان غول های فناوری چینی را به لیستی اضافه کرد که شرکت های آمریکایی را از صادرات کالا به آنها ممنوع می کند بدون اینکه ابتدا مجوز کسب کنند.

وی گفت: “برخی از دولتها اصرار داشتند كه یك یا چند شركت از این شركتها را به لیست اشخاص حقوقی وزارت بازرگانی اضافه كنند یا اقدامات اجرایی دیگری را علیه این شركت ها انجام دهند.”

شرکتهای اضافه شده به لیست سایتها ، جدا از لیست وزارت دفاع ، اساساً از منابع و فناوری ایالات متحده جدا شده اند.

سال گذشته ، واشنگتن هواوی را با ذکر خطرات امنیت ملی به این لیست اضافه کرد. از آن زمان به بعد ، هواوی که مدت هاست انکار کرده است که هیچ یک از محصولات این شرکت خطری برای امنیت ملی ندارد ، از آن زمان شاهد این بود که تجارت جهانی خود را با محدودیت های ایالات متحده دچار مشکل کرده است. SMIC به این لیست اضافه نشد ، اما ماه گذشته به سرمایه گذاران هشدار داد که محدودیت های احتمالی صادرات ایالات متحده یک مشکل است.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakit