Loon ، شرکت حباب سازی آینده نگر آلفابت ، در حال خاموش شدن است


شرکت Loon ، شرکت تابعه Alphabet ، که از بالون های غول پیکر برای انتقال اینترنت به مردم مناطق دورافتاده جهان استفاده می کند ، اعلام کرده است که این شبکه در حال تعطیل شدن است.

پیش از این بخشی از X ، کارخانه ابتکاری شلیک ماه در Alphabet بود.

مدیر عامل شرکت Loon ، Alastair Westgart در یک خبر متوسط ​​، توضیح داد که مدل تجاری این شرکت در نهایت پایدار نیست.

وی نوشت: “اگرچه در این راه تعدادی شریك مشتاق پیدا كردیم ، اما راهی برای كاهش هزینه ها به اندازه كافی برای ایجاد یك تجارت طولانی مدت و پایدار پیدا نکردیم.”

“ما در مورد اتصال میلیارد کاربر بعدی بسیار صحبت می کنیم ، اما واقعیت این است که Loon در حال پیگیری مشکل ترین مشکل در اتصال است – آخرین میلیارد کاربر: انجمن ها در مناطقی که دسترسی به آنها بسیار دشوار است یا بسیار دور ، یا مناطقی که خدمات با فناوری موجود برای افراد عادی بسیار گران است. “

گوگل سرویس اینترنت بالونی را در کنیا راه اندازی کرد
لون در سال 2011 با مهندسان با استفاده از آنچه که آنها یک بالون با “کیسه زباله” برای نمونه اولیه اولیه توصیف کردند ، متولد شد. این شرکت سالها آزمایش را در سال 2018 انجام داد. سپس از X جدا شد تا زیرمجموعه آلفابت شود.
این شرکت فناوری خود را بر مبنای فرضیه ای چشم نواز بنا نهاده است: بالن ها به عنوان “ایستگاه های پایه شناور” عمل می كنند كه می توانند مساحت بسیار بزرگتری – حدود 200 برابر بیشتر – از یك ایستگاه روی زمین را پوشش دهند. مناین بالون ها معمولاً در حدود 20 کیلومتری (12 مایل) بالاتر از زمین قرار داشتند.
در سالهای اخیر ، لون با اتصال مردم در هنگام بلایای طبیعی نام خود را به دست آورده است. در سال 2017 ، این کمک کرد تا ده ها هزار نفر در پرو پس از طغیان گسترده به اینترنت دسترسی پیدا کنند ، و پس از طوفان ماریا ، به حدود 200000 نفر در پورتوریکو کمک کرد تا به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنند.
سال گذشته ، این شرکت بالون های خود را نیز به آفریقا آورد و اولین خدمات تجاری در نوع خود را در منطقه آغاز کرد. Telkom Kenya ، ارائه دهنده خدمات تلفن همراه که با آن شریک است ، روز جمعه گفت که پروژه آزمایشی را با Loon در ماه مارس پایان می دهد.
این خبر همچنین پایان یک همکاری استراتژیک دیگر است. در سال 2019 SoftBank (SFTBF) HAPSMobile 125 میلیون دلار در Loon سرمایه گذاری می کند. این شرکت ها گفتند که “برای آوردن افراد ، مکان ها و وسایل بیشتر به صورت آنلاین” با یکدیگر همکاری خواهند کرد HAPSMobile بلافاصله به درخواست نظر روز جمعه پاسخ نداد.


منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
چرا مصرف میوه خشک برای بیماران دیابتی توصیه نمیشود؟

دیدگاهتان را بنویسید