Google Maps ویژگی های جدیدی را اضافه می کند ، از جمله واقعیت افزوده برای (احتمالاً) تورها و فرودگاه ها


روز سه شنبه ، گوگل از قابلیتی به نام Indoor Live View رونمایی کرد که گرافیکی مانند فلش ، جهت ها و نمادها را بر روی صفحه نمایش تلفن هوشمند شما که در بالای نمای دوربین جهان اطراف شما قرار دارد ، نمایش می دهد. به عنوان مثال ، این می تواند به شما کمک کند فروشگاهی در یک مرکز خرید یا حمام در فرودگاه پیدا کنید. این ویژگی از نقشه های موجود موجود در نقشه های Google بیشتر تعاملی است و با ویژگی مشابهی برای ناوبری خیابانی شهری گسترش می یابد ، که در سال 2019 راه اندازی می شود. این ویژگی در برخی از مراکز خرید در شیکاگو ، لس آنجلس ، سانفرانسیسکو ، لانگ آیلند برای کاربران Android و iOS در دسترس است. سیاتل و نیوارک ، نیوجرسی. گوگل گفته است که در ماه های آینده در تعداد محدودی از فرودگاه ها ، مراکز خرید و ایستگاه های ترانزیت توکیو و زوریخ برای استفاده در دسترس خواهد بود.
این ویژگی در میان بسیاری از تغییرات است گوگل (برو) در سالهای اخیر بر روی Maps ساخته شده است ، زیرا همچنان برنامه محبوب خود را به عنوان برنامه ای قرار می دهد که فراتر از ارائه نقشه ها و جهت های چرخش است.

راسل دیکر ، مدیر محصول Google Maps ، روز دوشنبه در یک جلسه توجیهی خبری گفت که ویژگی AR به کاربران کمک می کند تا موارد مختلفی را در داخل خانه پیدا کنند ، مانند برداشتن چمدان یا سکوی قطار در یک ایستگاه حمل و نقل یا در یک مرکز خرید. راهنمایی به فروشگاه در یک طبقه خاص.

حتما بخوانید:
قیمت درهم امارات امروز 5 نوامبر 1401

به طور معمول ، تلفن هوشمند شما از GPS و قطب نما داخلی برای تعیین محل و جهت شما در یک برنامه نقشه برداری استفاده می کند. با این حال ، ممکن است در شهرهای شلوغ و داخل ساختمان ها ، این فناوری ها چندان مثر نباشند (به عنوان مثال GPS برای انتقال سیگنال های رادیویی از ماهواره های دور به تلفن شما به یک خط دید متکی است).

در عوض ، Live View به هوش مصنوعی Google Street View و موجودی عکس عظیم متکی است: همانطور که این شرکت در گذشته توضیح داده است ، کاربر تلفن خود را برمی دارد تا برنامه بتواند جزئیات برجسته و تصاویری را که برنامه قبلاً گرفته است ترکیب کند. نقشه های گوگل از یادگیری ماشینی برای تعیین اینکه کدام جزئیات به احتمال زیاد یکسان هستند و بهترین موارد را نادیده می گیرند استفاده می کند. گوگل گفت که نسخه داخلی Live View همچنین ارتفاع کاربر و مکان اشیا objects را در ساختمان در نظر می گیرد. هنگامی که برنامه ایده خوبی از مکان شما پیدا کرد ، می تواند تصاویر مجازی را همپوشانی کند تا به شما کمک کند تا به مقصد برسید.

ویژگی جدید در Google Maps به کاربران امکان می دهد کیفیت هوا را در برنامه مشاهده کنند.

از دیگر ویژگی های نشان داده شده توسط Google Maps در روز سه شنبه ، که در ماه های آینده در دسترس خواهد بود ، می توان به قابلیت مشاهده وضعیت هوا یا کیفیت هوا هنگام برنامه ریزی سفر در برنامه اشاره کرد. در اواخر سال جاری ، این برنامه همچنین دوستانه ترین مسیر رانندگی با محیط زیست را به کاربران نشان می دهد ، به طور پیش فرض اگر مسیری از سوخت کمتری استفاده کند (که با توجه به عواملی مانند شیب جاده و تراکم ترافیک تعیین می شود). به همان سرعتی دیگر محاسبه می شود مسیر گوگل گفته است که برای آزمایش این ویژگی با آزمایشگاه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایالات متحده همکاری می کند.

حتما بخوانید:
جک ما با Masaoyshi Son از SoftBank نقشه رد و بدل می کند

دیکر گفت: “به طور کلی ، آنچه که در کارهای ما تاکنون مشاهده می کنیم این است که برای حدود نیمی از مسیرها می توانیم گزینه ای را پیدا کنیم که سازگار با محیط زیست باشد و با حداقل زمان و یا بدون مصالحه زمانی”.

این شرکت همچنین گفت كه در حال اجرای یك برنامه آزمایشی با سوپرماركت اختصاصی كروگر ، فرد مایر ، برای ادغام وانت حاشیه موجود خود با Google Maps است. به عنوان مثال ، برنامه می تواند به طور مداوم فروشگاه را برای زمان ورود مورد انتظار شما به روز کند و به شما اجازه می دهد هنگام ورود از طریق برنامه ثبت نام کنید. خلبان تابستان امسال در برخی فروشگاه های پورتلند ، اورگان کار خواهد کرد.

این ویژگی ها به دنبال چندین ویژگی دیگر است که اوایل این ماه معرفی شده اند و تمرکز آنها بر ترغیب کاربران به ارسال مطالب بیشتر در برنامه نقشه برداری است. این موارد باعث می شود اشتراک گذاری عکس از مکان هایی که بازدید می کنید آسان باشد.


منبع: pezeshk-khabar.ir