Google پس از جنجال در مورد عزیمت محقق محقق هوش مصنوعی ، در مورد چگونگی کنترل نحوه خروج کارمندان “حساس” تجدید نظر می کند


جف دین ، ​​رئیس هوش مصنوعی گوگل ، در یک یادداشت داخلی جمعه چندین تغییر سیاست را اعلام کرد ، نسخه ای از آن توسط CNN Business دریافت شد. این تغییرات شامل می شود کارکنان منابع انسانی را وادار کنید تا نتایج “حساس” کارمندان را بررسی کنند.

دین همچنین گفت این شرکت کار خواهد کرد مشکلات تنوع را در نظر بگیرید با “بیش از دو برابر کردن” کارکنان که برای بازداشت کارمندان Google در تلاش است. علاوه بر این ، وی گفت که گوگل تنوع ، انصاف و تلاش را در جهت گنجاندن برخی از ارزیابی عملکرد کارکنان Google در سطح معاون رئیس جمهور و بالاتر از آن انجام خواهد داد.

این یادداشت نتیجه تحقیقات اعلام شده توسط مدیر عامل شرکت Sundar Pichai است گوگل (برو)کارمندان به زودی پس از ترک Gebru از شرکت در دسامبر.
تا اوایل دسامبر ، زمانی که او ناگهان شرکت را ترک کرد ، گبرو رئیس تیم هوش مصنوعی اخلاقی گوگل بود. وی که پیشگام در مطالعه تعصب و نابرابری در هوش مصنوعی بود ، همچنین یکی از معدود کارمندان سیاه پوست در کل شرکت بود (طبق گزارش تنوع سالانه این شرکت در سال 2020 ، 3.7٪ از کارمندان Google سیاه پوست هستند). این محقق همچنین یکی از بنیانگذاران گروه Black in AI است که هدف آن افزایش نمایندگی سیاه پوستان در این زمینه است.
تیمنیت گبرو در جریان TechCrunch Disrupt SF 2018 Day 3 در مرکز Moscone در 7 سپتامبر 2018 در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا روی صحنه صحبت کرد
گبرو در ابتدا توئیت کرد که به دلیل ایمیلی که اخیراً به لیست نامه های پستی داخلی Google Brain Women و Allies ارسال کرده “بلافاصله اخراج شد”. وی در این ایمیل ، از عدم تنوع مداوم و ناامیدی شرکت نسبت به روند داخلی مربوط به بررسی مقاله تحقیق منتشر نشده ای که مشترکاً تألیف آن است ، ابراز وحشت کرد. دین در نامه ای به کارمندان Google Research (که همچنین به صورت عمومی پست می کرد) نوشت که سندی برای بررسی داخلی مدت ها قبل از موعد مقرر ارسال نشده است و “با ممنوعیت انتشار ما مطابقت ندارد”.
تنش در گروه اخلاقی هوش مصنوعی گوگل در حال ارسال درخواست برای مدیرعامل در حال افزایش است

در توییت های بعدی ، گبرو توضیح داد که هیچ کس در گوگل صریحاً به او نگفته است که اخراج شده است. در عوض ، وی گفت که Google تعدادی از شرایط بازگشت خود را برآورده نمی کند و بلافاصله استعفا را پذیرفت زیرا معتقد بود که ایمیل وی “رفتاری را برآورده می کند که انتظارات مدیر Google را برآورده نمی کند”

خروج ناگهانی Gebru موجب خشم بسیاری از کارمندان Google و سایر افراد در صنعت فناوری شده است که ماه ها بعد همچنان به آهستگی ادامه می دهند ، که اغلب از طریق پست های احساسی توییتر آشکار می شود. امسال، دو کارمند Google خروجی Gebru را ترک کردند. مارگارت میچل ، یک محقق گوگل که گروه را رهبری می کرد تا اینکه ناگهان Gebru را ترک کرد ، همانطور که در آن زمان به CNN Business تأیید کرد ، در ماه ژانویه به مرخصی اداری رفت.

در یادداشتی روز جمعه ، دین در مورد نتایج بحث برانگیز Gebru گفت كه این شركت “می توانست و باید با حساسیت بیشتری با این وضعیت كنار می آمد” و از اینكه بعضی از كارمندان را به پرسیدن اینكه آیا متعلق به Google هستند ، ابراز تأسف كرد.

حتما بخوانید:
خرید ارز شیبا اینو Shiba - فروش و قیمت ارز شیبا

وی نوشت: “مهم است كه Research ، همراه با سایر Google ، محلی باشد كه هر كسی احساس كند متعلق به خود است و شانس موفقیت را دارد.” وی افزود که گوگل به روشنی توضیح می دهد که فرآیند انتشار تحقیقات “حساس” در آینده چیست.

گبرو به یادداشت روز جمعه از توییت کردنوی افزود: “من در حال نوشتن یك ایمیل برای درخواست امور هستم ، استعفا می دهم و پس از یك تحقیق 3 ماهه ، آنها می گویند كه احتمالاً باید برخی از كارهایی را كه قرار است اخراج شود انجام دهند ، بدون اینكه كسی مسئول اقدامات آنها باشد.

یکی از کارمندان گوگل که از اوضاع آگاه بود و به دلیل رعایت حریم خصوصی خواستار ناشناس ماندن شد ، یادداشت دین را “عذرخواهی نکردن” خواند و گفت که “مبهم و ناپایدار” به نظر می رسد.

دفتریار گفت: “من به آن اعتقادی ندارم.”

ماریان کروک در طول & # 39؛  Google for India & # 39؛  چهارشنبه ، 16 دسامبر 2015 ، رویدادی در دهلی نو ، هند. Google و دولت هند در تلاشند تا دسترسی سریع به اینترنت بی سیم با سرعت 400 ایستگاه راه آهن این کشور را فراهم کنند.
این یادداشت یک روز پس از آن منتشر شد که گوگل اعلام کرد رهبری تلاش های مسئولانه هوش مصنوعی خود را تغییر داده است. ماریان کرواک ، یک زن سیاه پوست که شش سال معاون رئیس شرکت بوده است ، و در پروژه های مختلفی از جمله دریافت Wi-Fi عمومی در راه آهن در هند کار می کند ، مرکز جدیدی را متمرکز بر هوش مصنوعی مسئول در Google Research خواهد کرد.

کراک به دین گزارش می دهد. ده تیم متمرکز بر اخلاق ، انصاف و دسترسی به هوش مصنوعی ، از جمله تیم هوش اخلاقی AI ، به آن گزارش خواهند داد.
منبع: pezeshk-khabar.ir