[ad_1]

در جلسه سنا در روز جمعه در کانبرا ، گوگل (GOOGL) مدیر عامل استرالیا ، مل سیلوا گفت که این لایحه “غیرقابل اجرا است” و باعث می شود “میلیون ها کاربر به جستجوی محتوا به صورت آنلاین بپردازند”.
وی به نمایندگان مجلس گفت: “اگر این نسخه از قانون تبدیل به قانون شود ، گزینه واقعی دیگری به جز توقف دسترسی به جستجوی Google در استرالیا نخواهد بود.” “این نه تنها برای ما ، بلکه برای استرالیایی ها ، تنوع رسانه ای و مشاغل کوچک که از جستجوی Google استفاده می کنند نتیجه بدی خواهد بود.”

نگرانی اصلی این شرکت در رابطه با این پیشنهاد این است که “به گفته سیلوا” فقط برای پیوندها و قطعه ها فقط برای اخبار در نتایج جستجو به پرداخت نیاز دارد.

وی گفت: “خدمات رایگان ما به مشتریان استرالیایی و مدل تجاری ما بر اساس توانایی ارتباط آزادانه بین وب سایت ها ساخته شده است.”

گوگل و فیس بوک سال هاست که درمورد نحوه نمایش محتوای خود با ناشران مبارزه می کنند و شرکت های رسانه ای می گویند غول های فناوری باید برای این امتیاز به آنها پول پرداخت کنند. منتقدان این دو شرکت فناوری خاطرنشان می کنند که به دلیل تسلط آنها بر تجارت تبلیغات آنلاین ، این امر ناشران اخبار را به دردسر می اندازد و آنها را برای مبارزه برای باقیمانده باقی می گذارد.

قانون جدید به برخی از رسانه ها این امکان را می دهد که به صورت جداگانه یا جمعی با فیس بوک و گوگل مذاکره کنند – و اگر طرفین توافق نکنند ظرف سه ماه به توافق برسند ، طبق کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا ، که پیشنهاد پیشنهادی را منتشر کرد ، وارد داوری می شوند. قانون گذاری.

نخست وزیر استرالیا ، اسکات موریسون ، اواخر جمعه به Google پاسخ داد.

“بگذارید من صریح بگویم. استرالیا قوانین ما را برای کارهایی که می توانید در استرالیا انجام دهید ، وضع می کند. این در پارلمان ما انجام می شود. توسط دولت ما انجام می شود و نحوه کار در اینجا در استرالیا و افرادی که می خواهند با آن کار کنند در استرالیا انجام می شود وی در یک کنفرانس خبری گفت: “شما بسیار خوش آمدید.” “اما ما به تهدیدها پاسخ نمی دهیم.”

گوگل درمورد سخنان موریسون از اظهار نظر خودداری کرد.

هشدار پیامد

هر دو شرکت فناوری ایالات متحده از زمان معرفی این کد در تابستان گذشته به شدت مخالف بوده اند. در ماه اوت گذشته ، گوگل با استفاده از صفحه اصلی خود به استرالیایی ها هشدار داد كه این لایحه به توانایی آنها در جستجو آسیب می زند و “عواقبی” برای کاربران YouTube به دنبال خواهد داشت.
درگیری گوگل با رگولاتورهای استرالیایی در حال داغ شدن است

غول آمریکایی اکنون سه تغییر در کد را پیشنهاد می کند ، از جمله نحوه جبران خسارت به ناشران خبر.

یک پیشنهاد News Showcase است – برنامه ای که سال گذشته توسط گوگل راه اندازی شد و هدف آن پرداخت ناشران بیش از 1 میلیارد دلار طی سه سال آینده است – تا در استرالیا رسمی و گسترش یابد. این شرکت در حال حاضر به هفت ناشر در کشور بابت محتوا پرداخت می کند.

این شرکت همچنین می خواهد الزاماتی را كه گوگل را مجبور می كند ناشران را از تغییرات الگوریتم خود مطلع كند ، تغییر دهد و می گوید این كار را فقط “برای اطمینان از پاسخ ناشران به تغییراتی كه بر آنها تأثیر می گذارد” انجام دهد.

سیلوا گفت: “یک مسیر روشن برای یک قانون منصفانه و فعال وجود دارد.” “برداشتن خدمات ما از استرالیا آخرین اتفاقی است که من یا گوگل می خواهیم رخ دهیم – به ویژه هنگامی که راه دیگری برای پیشروی وجود دارد.”

نبرد پرخاشگرانه

فیس بوک (FB) همچنین دافعه.

در همان جلسه دادرسی سنا در روز جمعه ، سایمون میلنر ، معاون سیاست عمومی فیس بوک در منطقه آسیا و اقیانوسیه ، گفت که این شرکت در نهایت می تواند محتوای اخبار را در استرالیا مسدود کند ، علیرغم تأکید بر تعهد خود برای “اجرای قانون”.

میلنر با اشاره به تصمیم اخیر فیس بوک برای راه اندازی یک محصول خبری در انگلیس به جای استرالیا ، به نمایندگان مجلس گفت که وی قبلاً “تأثیر بازدارنده ای در قانون سرمایه گذاری در صنعت خبر استرالیا” داشته است.

وی با استناد به مخترع این شبکه افزود: “سر تیم برنرز-لی گفت كه این سابقه تعیین شده توسط این قانون می تواند این شبكه را در سراسر جهان غیرفعال كند.”
گوگل موافقت می کند که ناشران فرانسوی را برای اخبار پرداخت کند

رگولاتورها می گویند برای تسطیح شرایط بازی برای رسانه های خبری در استرالیا ، قانون لازم است ، زیرا اتاق های خبر در سراسر کشور خدمات خود را کاهش داده اند ، به طور موقت بسته می شوند یا برای همیشه بسته می شوند.

موارد مشابه در کشورهای دیگر نیز رخ داده است. روز پنجشنبه ، گوگل اعلام کرد که به انتشار اخبار در فرانسه برای استفاده از محتوای آنها بصورت آنلاین در یک توافق نامه برجسته پرداخت می کند که به زودی می تواند تحت قوانین جدید کپی رایت در سایر نقاط اروپا تولید شود.

– هانا ضیادی در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر