Google برای بررسی عزیمت یک محقق برجسته در زمینه اخلاق هوش مصنوعی


در یادداشت ارسال شده در روز چهارشنبه به گوگل (برو) مقامات ، مدیر عامل شرکت Sundar Pichai گفتند که این شرکت باید “شرایط” را ارزیابی کند که باعث شد Timnit Gebru هفته گذشته گوگل را ترک کند و “جایی که می توانیم روند محترمانه تری را بهبود بخشیم و انجام دهیم” کشف کند.
وی در یادداشتی که برای اولین بار به صورت آنلاین توسط سایت خبری منتشر شد ، نوشت: “ما بررسی آنچه اتفاق افتاده است را برای شناسایی تمام نکاتی که می توانیم یاد بگیریم – با در نظر گرفتن همه چیز – از استراتژی های کاهش تنش تا فرآیندهای جدیدی که می توانیم معرفی کنیم ، آغاز خواهیم کرد.” Axios و توسط CNN Business معتبر شناخته شده است. سخنگوی گوگل گفت این شرکت نظری ندارد.
گبرو به دلیل تحقیقاتش در زمینه تعصب و نابرابری در هوش مصنوعی و به ویژه برای مقاله 2018 که با جوی بولاموینی همکاری داشته است ، مشهور است ، که نشان داد عملکرد نرم افزار تشخیص چهره هنگام تلاش برای طبقه بندی زنان و افراد با رنگ. کار آنها باعث آگاهی گسترده از مشکلات رایج در هوش مصنوعی امروزه شده است ، به ویژه هنگامی که وظیفه این است که چیزی را در مورد افراد شناسایی کند.
تا اوایل دسامبر ، گبرو رئیس تیم اخلاق هوش مصنوعی گوگل و یکی از معدود کارمندان سیاه پوست در کل شرکت بود (بر اساس گزارش تنوع سالانه این شرکت در سال 2020 ، 3.7٪ از کارمندان گوگل سیاه پوست هستند. .) – چه رسد به آن در بخش هوش مصنوعی آن. این محقق همچنین یکی از بنیانگذاران گروه Black in AI است که هدف آن افزایش نمایندگی سیاه پوستان در این زمینه است.
چهارشنبه ، 2 دسامبر ، Gebru توییت که به دلیل ایمیلی که اخیراً به لیست نامه های پستی داخلی Google Brain Women و Allies ارسال کرده “بلافاصله اخراج شد”. وی در ایمیل از عدم ادامه تنوع و سرخوردگی شرکت از روند داخلی مربوط به بررسی یک مقاله تحقیقاتی هنوز منتشر نشده که با همکاری نویسندگان خطرات رشد الگوهای زبان AI که در اینترنت آموزش داده می شوند ، وحشت داشت. .
Timnit Gebru ، دانشمند هوش مصنوعی گوگل ، در صحنه TechCrunch Disrupt SF 2018 Day 3 در مرکز Moscone در 7 سپتامبر 2018 در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا سخنرانی کرد.  (عکس از کیمبرلی وایت / گتی ایماژ برای TechCrunch)
که در توییت های بعدی، گبرو توضیح داد که هیچ کس در گوگل صریحاً به او نگفته است که اخراج شده است. در عوض ، او گفت که Google تعدادی از شرایط بازگشت خود را برآورده نمی کند و بلافاصله استعفا را پذیرفت زیرا معتقد بود که ایمیل وی “رفتاری را برآورده می کند که انتظارات مدیر Google را برآورده نمی کند”.
در ایمیلی که در تاریخ 3 دسامبر برای کارکنان Google Research ارسال شده است ، این روز بعد علناً آزاد شد ، جف دین ، ​​رئیس هوش مصنوعی گوگل ، از دیدگاه خود به کارمندان گفت: Gebru یکی از نویسندگان یک سند بود اما دو هفته زمان لازم برای بررسی قبل از موعد مقرر به شرکت نداد. وی همچنین نوشت كه گبرو با درخواست هایی كه در صورت ماندن در Google باید پاسخ دهد ، پاسخ می دهد.

پیچای در یادداشتی اظهار تأسف کرد که چگونه گبرو ، با ترک گوگل ، “تردیدهایی ایجاد کرد و باعث شد برخی از جامعه ما جایگاه خود را در این شرکت زیر سوال ببرند.” او به دلیل پایان کار وی در Google عذرخواهی نکرد.

گبرو به درخواستی برای اظهار نظر در مورد یادداشت پاسخ نداد ، اما در الف توییت کردن وی گفت که نظر Pichai را در مورد کاشت تردیدها مشاهده کرد به این صورت که: “من از چگونگی آن متاسفم ، اما هنوز از آنچه با او انجام دادیم متاسف نیستم.”
در واکنش به عزیمت گبرو ، که باعث نارضایتی بسیاری از همکارانش در زمینه عدم موفقیت یک تایتان صنعتی در ایجاد محیط مناسب برای تنوع شد ، بیش از 2200 کارمند Google و بیش از 3100 هوادار در دانشگاه و هوش مصنوعی با امضای یک نشریه Medium محکوم کردند شفاف سازی درباره تصمیم تحقیق گوگل.

کسانی که از پشتیبانی آنها استفاده می کنند بسیاری از زنانی هستند که در صنعت فناوری با نابرابری دست و پنجه نرم کرده اند ، مانند الن پائو ، مدیر عامل پروژه شامل و مدیرعامل سابق Reddit. Ifeoma Ozoma ، کارمند سابق گوگل ، بنیانگذار Earthseed ؛ و مردیت ویتاکر ، مدیر دانشکده موسسه AI Now و سازمان دهنده اصلی Google Walkout 2018 ، که به آزار و اذیت جنسی و رفتار نامناسب در شرکت اعتراض دارند.

حتما بخوانید:
کاربرد توری شید در گلخانه

سایر افراد شامل بولاموینی و همچنین دانیل سیترون ، استاد حقوق متخصص قلدری آنلاین در دانشگاه بوستون و همکار MacArthur 2019 است.
منبع: pezeshk-khabar.ir