Epic Games و Apple در روز آزمون کنسول ها و باغ های حصاری را هدف قرار می دهند


در مرکز پرونده Fortnite ، بازی ویدیویی بسیار محبوب خلق شده توسط Epic قرار دارد که تابستان سال گذشته به دلیل نقض قوانین پرداخت دیجیتال خود با ایجاد سیستم خاص خود ، از فروشگاه App اپل خارج شد. سیب (AAPL) 30٪ تخفیف در بسیاری از خریدهای درون برنامه ای دستگاه های iOS دریافت می کند و اجازه سیستم های پرداخت جایگزین را نمی دهد. حذف Fortnite از فروشگاه App باعث شد اپیک از اپل شکایت کند.

در روز اول ، اپیک و اولین شاهد آن ، تیم سوئینی ، مدیر عامل شرکت ، سعی کردند دریابند که اپ استور اپل و امتناع آن از اجازه فروشگاه های برنامه های دیگر در سیستم عامل خود ضد رقابت است. این شرکت ادعا می کند که کنترل دقیق اپل بر اکوسیستم iOS خود – موسوم به “باغ حصارکشی شده” – انحصار است و سازنده آیفون را به فروشگاه های برنامه های کاربردی جایگزین و برنامه های بالقوه برای دستگاه های خود خارج از آنچه که خود تصویب می کند ، مجاز می داند.

سوئینی در بیانیه ای گفت: “اپیک فقط به دنبال تغییر در رفتار آینده اپل است نه خسارت مالی”.

اپل ادعا می کند که اجازه دادن به برنامه هایی در دستگاه های خود که مشمول محدودیت های آن نیستند ، امنیت و حریم خصوصی اکوسیستم آن را به خطر می اندازد – ویژگی هایی که به عنوان نقاط فروش برجسته کرده است. او همچنین ادعا می کند که در یک بازار عظیم بازی های ویدیویی رقابت می کند ، که تنها قسمت کوچکی از آن است ، بنابراین هیچ انحصاری ندارد و نمی تواند از این موقعیت سو abuse استفاده کند.

حتما بخوانید:
شرکتی که به محافظت از مشاغل و شهرها در برابر حملات سایبری کمک می کند

بیشتر موارد در طول روز با محوریت این دو شرکت بود که سعی در تعیین نحوه تعریف تجارت خود داشتند. سوینی از Fortnite به عنوان “متاورس” و “یک تجربه اجتماعی” یاد کرد – دنیایی مجازی از فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی و کنسرت ها فراتر از گیم پلی.

تعریف بازار برای هر مورد احتمالی ضد انحصاری کلیدی است. داشتن انحصار طبق قوانین ایالات متحده غیرقانونی نیست. فقط تلاش برای حفظ انحصار به قیمت رقابت غیرقانونی است. اپل به دنبال اثبات این موضوع است که سیستم عامل iOS آن با چندین سیستم عامل دیگر رقابت می کند و بنابراین قوانین ضد انحصاری را نقض نمی کند.

Epic می گوید اپل از iOS برای قفل کردن کاربران و توسعه دهندگان در یک محیط محدود استفاده می کند ، جایی که سپس هزینه های سنگین را برای معاملات اضافی از آنها می گیرد یک حماسه یک حقوقدان ، کاترین فارست ، در مقطعی اپل را به یک نمایندگی اتومبیل تشبیه کرد که هر بار مشتری سوخت رسانی به اتومبیل خود را از مشتری دریافت می کند.

اپل با استدلال اینکه Fortnite در چندین سیستم عامل مهم دیگر از جمله رایانه های شخصی ، سیستم عامل اندروید گوگل و حتی فروشگاه بازی های آنلاین خود Epic و همچنین کنسول های محبوب برای بازی در دسترس است ، ادعاهای مربوط به رفتار ضد رقابتی را رد کرده است. بازی هایی مانند پلی استیشن سونی ، مایکروسافت ایکس باکس و نینتندو سوییچ. اپل گفت ، کاربران همه این سیستم عامل ها می توانند Fortnite را در برابر یکدیگر بازی کنند و تا حد زیادی خریدهای درون برنامه ای را برای استفاده از یک سیستم عامل انجام دهند.

حتما بخوانید:
به همین دلیل رستوران های مک دونالد دوربین هایی را در ظروف خود قرار می دهند

کارن دان ، وكيل اپل ، در بيانيه آغازين خود گفت: “حماسه خواهان مداخله دولت است تا گزينه هاي مصرف كننده در حال حاضر را از بين ببرد.”

تیم کوک و دیگر مدیران اپل در دادگاه Fortnite علیه Epic شهادت می دهند

یکی دیگر از وکلای اپل ، ریچارد دورن ، در طی بازجویی از سوئینی به این نکته اشاره کرد که Epic هزینه مشابه 30٪ را روی سیستم عامل های کنسول پرداخت می کند ، اگرچه این سیستم عامل ها اجازه استفاده از برنامه های خارجی یا روش های پرداخت جایگزین را نیز نمی دهند. سوینی ادعا می کند کنسول هایی که در فروش سخت افزار ضرر می کنند و توسط نرم افزار جبران می شوند ، مدل تجاری متفاوتی از فروشگاه برنامه برنده اپل دارند.

انتظار می رود چندین نام بزرگ دیگر در روزهای آینده شهادت دهند ، از جمله تیم کوک مدیر عامل اپل و نمایندگان فیس بوک (FB) و مایکروسافت (MSFT).

تصمیم قاضی – و البته تجدیدنظر خواهی که تقریباً قطعاً دنبال خواهد شد – می تواند پیامدهای زیادی نه تنها برای اپل و اکوسیستم iOS آن ، بلکه به طور بالقوه برای فروشگاه های دیگر برنامه ها و اقتصاد کلی برنامه که به صدها میلیارد دلار رسیده است ، داشته باشد و میلیون ها شغل را حفظ می کند. این موردی است که می تواند نحوه کار بسیاری از خریدهای درون برنامه ای را تغییر دهد ، یا سیستم عامل های فناوری قدرت را برای تنظیم قوانینی برای دنیای دیجیتالی که به طور فزاینده ای تنظیم می شود ، تقویت کند.


منبع: pezeshk-khabar.ir