CES کشوری خارق العاده از محصولات آینده نگرانه است. اما امسال تحت تأثیر حال غم انگیز ما قرار گرفت


در حین پرواز به خانه از لاس وگاس در ژانویه 2020 ، من مقاله ای برای CNN Business نوشتم که چگونه فناوری آینده تصویری بسیار تنها برای همه ما ترسیم می کند. من تازه دیده بودم که روبات ها هنگام سقوط با 911 تماس می گیرند ، گربه های مکانیکی همراه شما را با شما همراه می کنند و “انسان مصنوعی” از نئون پرتاب کننده نیز همین کار را انجام می دهند.
دو ماه بعد ، محله من در نیویورک یکی از اولین محاصره در کشور شد. و همین مدت است که من توانسته ام برخی از افرادی را که بیشتر دوستشان دارم بغل کنم. سفر با آنها در واقعیت مجازی به ساحل آمالفی با تغییر در روال ورود به سیستم FaceTime مورد استقبال قرار خواهد گرفت ، نه مفهوم غیرمعمولی که فکر می کردم همین یک سال پیش است.
اگر تنهایی موضوع ناگفته CES 2020 بود ، رویداد کاملاً دیجیتالی امسال پر از اضطراب و استرس بود ، هم تنوع روزانه و هم گونه های خاص بحران سلامت فعلی. این رویداد ، که این هفته به صورت آنلاین برگزار شد ، دارای گوش پوشیدنی است که ادعا می کند ارتعاشات ملایم آن فشار را تنظیم می کند جعبه ذخیره سازی هوشمند کوچک با اسکنر اثر انگشت برای قفل کردن تحویل قرص ها یا کارت های اعتباری ؛ جعبه قفل بزرگتر که از دزدان دریایی ایوان در برابر سرقت بسته های آمازون شما محافظت می کند. یک پد صندلی ماشین که اگر کودک خود را در صندلی عقب فراموش کنید هشدار می دهد. و روباتی که ماشین ظرفشویی شما را شارژ می کند.

این ربات ، Bot Handy سامسونگ ، در حال حاضر در دست توسعه است ، اما این چشم انداز این شرکت برای “یک وضعیت جدید بهتر” است زیرا افراد بیشتری از قبل در خانه کار ، پخت و پز ، غذا خوردن و غرق شدن در ظرف ها می کنند. همه گیر جهانی همانطور که در ویدئو دیده می شود ، Bot Handy سفره را می چیند ، شراب می ریزد و جلسات آینده را به شما یادآوری می کند.

حتما بخوانید:
10 بهترین چوب بیلیارد کیو در سال 2022

این شرکت در توضیح جلسه خود در وب سایت CES گفت: “فناوری در خانه شما باید بیشتر کار کند تا به شما کمک کند شما را با این قانون جدید سازگار کنید.”

و بعد ماسک ها بود. یکی با هدفون و میکروفون داخلی برای برقراری تماس و دیگری برای نظارت بر کیفیت هوا وجود داشت. AirPop Active + Smart Mask هوای اطراف شما را کنترل کرده و فیلتر می کند و مانع از گرد و غبار ، مواد حساسیت زا و ذرات میکروبی می شود. در صورت نیاز به فیلتر جدید به شما اطلاع می دهد و تنفس شما را با حسگرهای آن کنترل می کند.

شاید صادرات دلخراش از CES امسال این باشد که ما وضعیت خوبی نداریم ، اما شاید فناوری بتواند کمک کند.

ماشین های ظرفشویی و ماسک های بلوتوث: محصولات Pandemic در بزرگترین نمایشگاه فناوری قرار دارند

رهبران و رهبران اندیشه در عمل ملاقات کرده اند تا راه حلهایی برای چالشهایی که در حال حاضر بسیاری از صنایع با آن روبرو هستند ارائه دهند. جلسه ای درباره آینده پرداخت های بدون تماس ، با شرح وب سایتی که منجر به “هرچه کمتر لمس کنید ، ایمن تر خواهید بود” ، در مورد چگونگی کنار آمدن خرده فروشان با سرعت روند اصلی نسبت به زمان پس از همه گیری ، بحث شد. بحث دیگری در مورد چالش های آموزش از راه دور درمورد آنچه در پیش روی کلاسهای درس آینده است و اینکه آیا برخی از ابزارهای تکنولوژیکی می توانند بازدیدهای پزشکی از راه دور را معنادارتر کنند ، بحث می کند.

برایان کوون ، مدیرعامل ال جی الکترونیکس ، در ویدئویی قبل از راه اندازی این شرکت گفت: “ما در دوره ای زندگی می کنیم که بیشتر مواردی که قبلاً آن را فرض می کردیم اکنون خاطرات دور به نظر می رسد.” “زندگی از بسیاری جهات غیرمنتظره تغییر کرده است. اگرچه اکنون ممکن است رویکرد ما به زندگی متفاوت باشد ، ما همچنان پابرجا هستیم.”

حتما بخوانید:
روبات های خودران در چین پرواز می کنند

این دقیقاً همان سخنرانی خوش بینانه نیست که شما به طور معمول انتظار دارید هنگام عرضه یک محصول آن را بشنوید.

اپل ، که اغلب بدون حضور واقعی در CES خبرساز می شود ، از این هفته برای افشای جزئیات بیشتر در مورد طرح نژادی و برابری 100 میلیون دلاری خود استفاده می کند. این شرکت در ماه ژوئن و به دنبال اخبار و اعتراضات مربوط به مرگ جورج فلوید راه اندازی شد ، این شرکت اعلام کرد که بودجه بیشتری برای کمک به مقابله با نژادپرستی سیستمی و ایجاد فرصت های بیشتر برای جوامع رنگارنگ ، به کجا می رود.
CES 2021 هنوز سهم نوآوری های سرگرم کننده خود را دارد: تلفن همراه ، تلویزیون شفاف ، مفهوم کادیلاک برای رانندگی خودکار در یک اتوبوس مهمانی ، فقط چند مورد. اما این فناوری که بیشترین بازتاب را دارد ، دنیای تاریک فعلی ما را منعکس می کند ، در زمانی که بسیاری از ما فقط سعی در زنده ماندن در روز داریم.
یک اتوبوس مهمانی خودران راهی عالی برای جشن پایان یک بیماری همه گیر هر زمان که سرانجام زمان آن فرا برسد خواهد بود ، اما در حال حاضر ، آنچه که من واقعاً می خواهم این دستگاه بستنی شیرین شبیه کوریگ است تا روح من را آرام کند در حالی که منتظر هستید. چیزهای خانه.


منبع: pezeshk-khabar.ir