Airbnb در وال استریت برای اولین بار ظاهر شد


اکنون ، پس از بازگشت چشمگیر ، شرکت اشتراکی برای خانه اولین بار در انتظار وال استریت خود خواهد بود درست با بدتر شدن همه گیر شدن بیماری و وضعیت صنعت گردشگری را دوباره زیر سوال می برد.

Airbnb آماده است تا معاملات سهام Nasdaq را روز پنجشنبه تحت بورس سهام ABNB آغاز کند. این شرکت با ارزش گذاری شرکت ، پیشنهاد اولیه خود را در روز چهارشنبه 68 دلار برای هر سهم ارزیابی کرد با 47 میلیارد دلار.

قیمت پیشنهادی عمومی بسیار بالاتر از محدوده پیشنهادی قبلی 44 تا 50 دلار برای هر سهم بود ، که نشان دهنده تقاضای شدید سرمایه گذاران در هفته ای است که به نظر می رسد شرکت های فناوری برای عرضه عمومی مناسب هستند. روز چهارشنبه ، برنامه تحویل DoorDash در اولین حضور خود در بازارهای عمومی شاهد رشد 85 درصدی سهام خود بود.

در حالی که DoorDash از افرادی که در خانه می مانند بسیار سود می برد ، Airbnb از راه اندازی موفقیت آمیز واکسن سود می برد ، که به پایان همه گیری کمک می کند و به مردم امکان سفر بیشتر را می دهد.

Airbnb در سال 2008 با عنوان Airbed & Breakfast تاسیس شد و با ترویج ایده ای غیرقابل تصور در مورد اجاره اتاق در خانه های غریبه ها صنعت مهمان نوازی را بهبود بخشید. از بستر آن برای یافتن و رزرو محل اقامت در 220 کشور و منطقه در سراسر جهان استفاده می شود. Airbnb اکنون آپارتمان های کامل ، خانه ها و اتاق های هتل را برای اجاره و همچنین سفر ارائه می دهد.
Airbnb یکی از ارزشمندترین استارت آپ های خصوصی جهان در دور تأمین مالی سال 2017 31 میلیارد دلار ارزیابی شده بود ، اما طبق افزایش 18 میلیارد دلار ارزش آن افزایش یافته است ، در حالی که مالیات بدهی را در طی همه گیر شدن افزایش می دهد.
همه گیری ، تجارت Airbnb و بسیاری از میزبانانی را که قدرت آن را ایجاد می کنند متزلزل کرد. این شرکت در ماه مارس و آوریل بیشترین لطمه را دید ، زمانی که تعداد لغوها بیشتر از رزروها بود. در اوایل ماه مه ، این شرکت 25٪ از نیروی کار خود یا 1900 کارمند را کاهش داد.
مدیر عامل Airbnb برایان سسکی.

Airbnb به بهبودی در رزروها در ماه های آینده اشاره کرد ، تحریک شده توسط افرادی که از سیستم عامل آن برای اقامت طولانی مدت و همچنین مسافرت های داخلی و کوتاه مدت استفاده می کنند.

حتما بخوانید:
معاون وزیر راه: هواپیماهای برجام به دلیل نقض قرارداد وضعیت خوبی ندارند

سپس جهش جدیدی در موارد ویروس کرونا رخ داد.

“موج دیگری از عفونت های Covid-19 در سه ماهه چهارم سال 2020 اتفاق افتاد. در نتیجه ، کشورها محاصره های شدیدی را به ویژه در اروپا اعمال کردند. مشابه تأثیر موج اولیه Covid-19 در مارس 2020 ، ما شاهد هستیم کاهش رزرو در مناطق آسیب دیده “، این شرکت در دفترچه خود نوشت.

برخلاف بسیاری از استارتاپ های بسیار معتبر ، Airbnb قبلا گفته بود که به صرفه بودن برخی از هزینه ها ، در سال 2017 و 2018 مقرون به صرفه است. اما مانند سایر اقتصادهای مشترک مبتدی ، Airbnb در طول سال ها با چندین جنگ نظارتی روبرو شده است دولت های محلی و ایالتی در مورد نحوه کار در حوزه های قضایی آنها. این مشکل همچنان خطر جدی برای تجارت وی محسوب می شود.

در بیانیه خود ، این شرکت تأکید کرد که “این شرکت تحت طیف گسترده ای از قوانین و مقررات پیچیده ، در حال تحول ، و گاه ناسازگار و مبهم است که می تواند بر عملکرد ما تأثیر منفی بگذارد و میزبانان و مهمانان را از استفاده از سیستم عامل ما منصرف کند و این می تواند باعث شود ما تعهدات مهمی از جمله جریمه و مجازات را بپذیریم. “

Airbnb همچنین با سو the استفاده از املاک اجاره ای Airbnb برای مهمانی های خانگی دست و پنجه نرم می کند. در ماه اوت ، ممنوعیت جهانی همه احزاب و رویدادها را در لیست های Airbnb اعلام کرد و اشتغال به 16 نفر را محدود کرد. در تعطیلات آخر هفته برای هالووین ، Airbnb رزرو شبانه تمام لیست های خانه در ایالات متحده و کانادا را برای جلوگیری از مهمانی هایی که می توانند در شیوع ویروس کرونا کمک کنند ، ممنوع کرد. این یک نوع از آن برای رزروهای سال نو در برخی مناطق است.

در طی همه گیری ، برخی از شهرها موقتاً اجاره های کوتاه مدت را اجاره کردند و میزبانان مجبور به پرداخت اجاره تا 30 روز یا بیشتر شدند.

حتما بخوانید:
درباره جزیره کیش


منبع: pezeshk-khabar.ir