Airbnb به دلیل شدت گرفتن همه گیر ، درخواست انتشار عمومی کرده است


این شرکت روز دوشنبه اسناد مربوط به IPO که مدت ها انتظار آن را می کشید ، ثبت کرد و نشان داد که در سه ماهه سوم سال جاری 219 میلیون دلار سود کسب کرده است که بر اساس درآمد 1.34 میلیارد دلاری بوده است. برای مقایسه ، با درآمد 65/1 میلیارد دلاری 227 میلیون دلار سود در سه ماهه مشابه سال گذشته کسب کرد. سه ماهه سوم تنها سه ماهه شرکت در سال 2019 بود.

نیمه اول سال 2020 برای Airbnb غم انگیز بود: تا 30 ژوئن خسارت خالص 916 میلیون دلار با درآمد 1.18 میلیارد دلاری داشت.

چشم انداز IPO Airbnb در حالی اتفاق می افتد که بیماری شیوع ویروس کرونا در حال وخیم تر است ، زیرا ایالات متحده از 11 میلیون مورد Covid-19 فراتر رفته و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به مردم یادآوری می کنند که ماندن در خانه بهترین راه برای محافظت در برابر ویروس است. .

این شرکت در بیانیه ای گفت: “موج دیگری از عفونت های Covid-19 در سه ماهه چهارم سال 2020 رخ داده است” و هشدار داد كه انتظار می رود در سه ماهه كنونی شاهد كاهش رزرو و لغو بیشتر از سه ماهه سوم سال 2020 باشیم. امسال.

در سپتامبر 2019 ، Airbnb اعلام کرد که قصد دارد امسال به یک شرکت عمومی تبدیل شود. تقریباً یک سال بعد ، در آگوست سال 2020 ، این شرکت گفت که اسناد محرمانه ای را برای ارائه اولیه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه کرده است ، و این موضوع را روشن می سازد که قصد دارد به برنامه های خود برای انتشار عمومی ، حتی زمانی که بیماری همه گیر صنعت جهانگردی را ویران کرد و شرکت نوپا را مجبور به کاهش یک چهارم نیروی کار خود کرد.
Airbnb در سال 2008 با عنوان Airbed & Breakfast توسط برایان چسکی ، جو گبیا و ناتان بلاچارچیک تاسیس شد و با ترویج ایده غیرقابل تصور اجاره اتاق در خانه های افراد غریبه ، صنعت مهمان نوازی را بهبود بخشید. از آن زمان به بعد ، پیشنهادات خود را گسترش داده و شامل آپارتمان ها ، خانه ها و هتل های کامل و همچنین مسافرت می شود. یکی از ارزشمندترین استارت آپ های خصوصی در جهان ، Airbnb در یک مرحله به ارزش 31 میلیارد دلار رسید.

پیش از این ، Airbnb گفته بود که در سال 2017 و 2018 سودآور است ، و آن را از بسیاری از شرکت های به اصطلاح تک شاخ متمایز می کند که قبل و بعد از انتشار عمومی خونریزی داشتند.

همه گیری جهانی مداوم ، تجارت و بسیاری از میزبانانی را که به آن قدرت می دهند متزلزل کرده است. در ماه مه ، مدیر عامل شرکت برایان سسکی در نامه ای به کارمندان نوشت که تجارت وی “سخت” ضربه خورده است و انتظار می رود درآمد سال کمتر از نصف سود شرکت در سال 2019 باشد.
با این حال ، در ماه ژوئن ، سسکی به CNN گفت که هنوز برای اولین حضور در وال استریت باز است. سسکي به Poppy Harlow از CNN گفت: “اين از ميز خارج نيست ، اما ما قطعاً فعلاً هيچ تعهدي نمي دهيم.” “ما فرصت های خود را باز نگه خواهیم داشت.”
Airbnb یکی از پیشنهادهای عمومی مورد انتظار در بخش فناوری در سال جاری است. DoorDash ، یکی دیگر از شرکت های اشتراکی اقتصادی ، هفته گذشته اعلامیه IPO خود را عمومی کرد. اما بر خلاف صنعت مسافرت ، فضای تحویل غذا درخواستی ، جایی که DoorDash رهبر بازار در ایالات متحده است ، با بیشتر ماندن در خانه در سال جاری به دلیل ویروس کرونا ، افزایش یافته است.

هیئت مدیره Airbnb شامل نام های بزرگی مانند مدیر عامل سابق American Express ، کنت شنولو و مدیر عامل سابق Pixar ، آن ماتر است. در همین حال ، سسکی همچنین از مشاوران برجسته سهم مناسبی برخوردار است تا از آنها برای مشاوره استفاده کند ، از جمله وارن بافت ، باب ایگر و باراک اوباما.

مانند سایر اقتصادهای نوظهور مشترک اشتراکی ، Airbnb در طول سال ها با چندین قانون نظارتی با دولت های محلی و ایالتی در مورد چگونگی عملکرد در حوزه های قضایی آنها روبرو بوده است. علاوه بر این ، شما باید با سو abuse استفاده از اجاره Airbnb برای مهمانی های خانه مبارزه کنید. در ماه آگوست ، ممنوعیت جهانی برای همه احزاب و رویدادهای موجود در لیست های Airbnb را اعلام کرد ، اشتغال به 16 نفر محدود شد. در طی همه گیری ، برخی از شهرها موقتاً اجاره های کوتاه مدت را اجاره کردند و میزبانان مجبور به پرداخت اجاره تا 30 روز یا بیشتر شدند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
نیسان بار و اتوبار کاشانی 02144042378

دیدگاهتان را بنویسید