[ad_1]

این شکایت آخرین حمله به غول جستجو و تسلط آن بر تبلیغات آنلاین است. او ادعا می کند که گوگل از مالکیت خود در بازارهای تبلیغات دیجیتال سو to استفاده می کند تا ناعادلانه ثروتمند شود و این امر به قیمت رقابت عادلانه است.

در این دادخواست ادعا شده است که رفتار گوگل باعث خفه شدن نوآوری و آسیب رساندن به ناشران ، تبلیغ کنندگان و مصرف کنندگان شده است.

دادستان کل تگزاس ، کن پاکستون ، این پرونده را با توئیتر منتشر کرد.

پاكستون در ویدئویی همراه این توییت گفت: “جولیات این شركت از قدرت خود برای دستكاری در بازار ، از بین بردن رقابت و آسیب رساندن به شما مصرف كننده استفاده می كند.”

9 ایالت دیگر که در این پرونده شرکت داشتند شامل کنتاکی ، داکوتای جنوبی ، آرکانزاس ، آیداهو ، ایندیانا ، می سی سی پی ، میسوری ، داکوتای شمالی و یوتا است.

این دادخواست دومین دادخواست ضد انحصاری مقامات دولتی برای ضربه زدن به گوگل در ایالات متحده در سال جاری است. وزارت دادگستری غول جستجو را به اتهامات مشابه در ماه اکتبر به دادگاه برد. در آن زمان 11 کشور به پرونده پیوستند.

وی همچنین در حال پیگیری پرونده قضایی بیش از 40 دادستان کل علیه فیس بوک است که ادعا می کند از انحصار خود در شبکه های اجتماعی سو استفاده کرده است.

Google بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

پیش از این ، این شرکت ادعای DOJ را “بسیار ناقص” خوانده و گفته بود که “به استدلال های ضد انحصاری مشکوک اعتماد می کند.”

کنت واکر ، مدیر ارشد حقوقی ، در آن زمان در یک پست وبلاگ نوشت: “مردم به دلیل تصمیم گیری از گوگل استفاده می کنند ، نه به این دلیل که مجبور شده اند و یا نمی توانند گزینه های دیگری پیدا کنند.”

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر