یک قاضی فدرال گفت ، کالیفرنیا ممکن است قانون سختگیرانه بی طرفی را اعمال کنداین اقدام یک پیروزی بزرگ برای فعالان اینترنتی و قانونگذاران ایالتی است که پس از لغو قوانین بی طرفی خالص توسط کمیسیون ارتباطات فدرال ، مقررات سختگیرانه جدیدی را در سال 2018 تصویب کردند. دولت این آیین نامه ها ISP را از مسدود کردن انتخابی ، کاهش سرعت یا سرعت برنامه ها و وب سایت ها منع می کند.

اکنون ، با ادامه دادخواهی ، کالیفرنیا ممکن است سرانجام قانون ایالتی خود را SB 822 اعمال کند ، که توسط ناظران صنعت به عنوان قوی ترین نوع در کشور توصیف شده و به عنوان الگویی برای سایر ایالت ها دیده می شود. این تصمیم همچنین می تواند تلاش ها را برای بازیابی قوانین بی طرفی خالص در سطح فدرال تقویت کند.

جسیکا روزنوسل ، سرپرست ریاست FCC گفت: “کشورهایی مانند کالیفرنیا سعی کرده اند با قوانین خود این خلا را پر کنند.” توییت سه شنبه شب. “امشب ، دادگاهی در کالیفرنیا حکم داد که قانون ایالت قابل اجرا است. این خبر خوبی برای سیاست # بازپوشش اینترنتی است.”

ایوان گریر ، معاون مدیر فعال سازمان مبارزه برای آینده گفت: “ما یک قدم به بی طرفی خالص که قانون کشور است نزدیک شده ایم.”

دولت ترامپ با استدلال اینکه FCC ، نه ایالات متحده ، قدرت انحصاری تعیین قوانین خنثی خالص را دارد ، در سال 2018 از کالیفرنیا شکایت کرده است تا از اجرای قانون جلوگیری کند. دولت بایدن اشاره کرد دادگاه ادامه نخواهد یافت. اما این هنوز یک پرونده قضایی توسط گروه های صنعتی ، از جمله انجمن کابل آمریکا ، گروه تجارت بی سیم CTIA ، گروه تجارت کابل NCTA و مخابرات ایالات متحده باقی مانده است.

در اقدامی غیرمعمول ، قاضی جان مندز به طور غیرمنتظره ای حکم داد تصمیم خود مبنی بر اعمال قانون در طی کنفرانس تلفنی با مشارکت طرفین. به گفته آندرو شوارتزمن ، وكیل خارج از پرونده كه در حمایت از كالیفرنیا سنگینی می كند ، در جلسه دادرسی ، مشخص شد كه قاضی متقاعد نشده است كه قانون فدرال از اجرای قوانین خود در زمینه بی طرفی خالص جلوگیری می كند.

حتما بخوانید:
اشتراک پیشگام اسکوتر پرنده. اکنون در مالکیت عمومی است.

شوارتزمن گفت: “وی همچنین احساس كرد كه ارائه دهندگان خدمات اینترنتی نشان نمی دهند كه از خالص بودن خلوص در كالیفرنیا با خسارت قابل توجهی روبرو شده اند.

در بیانیه مشترک کابل و مخابرات گروه های تجاری گفتند که قبل از تصمیم گیری در مورد مراحل بعدی نظر قاضی را بررسی می کنند و از کنگره خواستند که یک مجموعه واحد از قوانین خنثی خالص را برای کشور تنظیم کند.

همانطور که گروه ها گفتند ، “رویکرد دولت در تنظیم اینترنت موجب سردرگمی مصرف کنندگان و جلوگیری از سرمایه گذاری در شبکه خواهد شد” ، زیرا اهمیت پهنای باند برای همه هرگز آشکارتر نبوده است.
منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید