گوگل فضای اداری خود را در شهرهای بزرگ دو برابر می کندپنجشنبه ، گوگل (برو) گفت که قصد دارد بیش از 7 میلیارد دلار در دفاتر و مراکز داده در ایالات متحده سرمایه گذاری کند و حداقل 10 هزار شغل تمام وقت اضافی در این سال ایجاد کند.
مدیر عامل ساندار پیچای در یک پست وبلاگ گفت: “حضور شخصی برای همکاری و ایجاد جامعه در فرهنگ Google مهم است و این قسمت مهمی از آینده ما خواهد بود.” “بنابراین ما همچنان به سرمایه گذاری قابل توجهی در دفاتر خود در سراسر کشور ادامه می دهیم.”

گوگل گفته است که امسال بیش از یک میلیارد دلار در ایالت کالیفرنیا متولد خواهد شد. این شرکت همچنین قصد دارد دفاتر دیگر خود را از جمله افزودن هزاران نقش در آتلانتا ، واشنگتن ، شیکاگو و نیویورک گسترش دهد.

گوگل قصد دارد امسال 250 میلیون دلار در نیویورك سرمایه گذاری كند و طی چند سال آینده تعداد كارمندان در این شهر را به 14000 نفر افزایش خواهد داد ، در حالی كه هم اکنون 11،000 نفر است. اعلام کرد در روز پنجشنبه
بزرگترین شرکتها در سیلیکون ولی از اولین شرکتهایی بودند که به کارمندان خود گفتند وقتی ویروس کرونا در ایالات متحده شروع به پخش کرد از راه دور کار کنند. اکنون برخی از این شرکت ها در زمینه گسترش رد پای اداری خود از تهاجمی ترین شرکت ها هستند.
سال گذشته ، فیس بوک گفت که دفتر مرکزی شرکت های بلااستفاده را از یک خرده فروش در فضای باز ، REI خریداری می کند ، اگرچه قصد دارد در سال های آینده تعداد بیشتری از کارمندان خود را برای کار از خانه منتقل کند. مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ گفت که می تواند نیمی از کارمندان فیس بوک را طی پنج تا 10 سال آینده از راه دور ببیند.
آمازون در پاییز گذشته از برنامه استخدام 3500 کارگر دیگر در شهرهای مختلف آمریکا خبر داد. وی گفت که دفاتر خود را در نیویورک ، دالاس ، دیترویت ، دنور ، ققنوس و سن دیگو گسترش می دهد و بیش از 905000 فوت مربع فضای اداری اضافی به ارمغان می آورد.

بسیاری از شرکت های فناوری در طی همه گیری رشد می کنند و همزمان با اخراج یا حتی تعطیل شدن شرکت های دیگر ، هزاران کارگر به آن اضافه می کنند. این غول های فناوری همچنین می توانند فرصت بیشتری در خرید املاک و مستغلات تجاری داشته باشند ، خواه برنامه بلندمدت تری برای انتقال به کارهای دورتر در آینده داشته باشند.

بر خلاف برخی از استارتاپ ها و شرکت های فناوری کوچکتر که وعده فرصت های کاری دائمی از راه دور را داده اند ، بیگ تک در طول این سال ها میلیارد دلار صرف دفاتر پیچیده کرده است و ممکن است پس از پایان همه گیر شدن تمایلی به ترک کار شخصی نداشته باشد.
حتما بخوانید:
ویرجین اوربیت موشکی را از هواپیمای 747 پرتاب می کند
منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید