گسترش واکسن Covid-19 بر دسترسی نابرابر به اینترنت متمرکز است


از آنجا که همه چیز از مدرسه تا محل کار از تعاملات فیزیکی به مجازی می رفت ، افرادی که به خانه یا اینترنت قابل اعتماد در خانه دسترسی نداشتند از عهده گذراندن دوره ها و مشق شب برمی آمدند. و در حالی که تلاش آشکاری از طرف دولت ها ، سازمان های غیرانتفاعی و شرکت های فناوری برای تهیه دستگاه هایی به دانشجویان و برای دسترسی بیشتر به اینترنت صورت گرفته است ، اما بر اساس گزارش جدید مرکز دانش همسایگی UCLA ، این مشکل هنوز حل نشده است. براساس این گزارش ، نابرابری نژادی و اقتصادی همچنان دسترسی به آموزش از راه دور را محدود می کند.

مرحله بعدی همه گیری هیچ تفاوتی نداشت. برخی از همان افرادی که در اینترنت در معرض خطر از دست دادن دسترسی به آموزش از راه دور ، پزشکی از راه دور و ارتباطات اجتماعی در سراسر همه گیر هستند ، اکنون در هنگام ثبت نام برای واکسن در معرض خطر از دست دادن هستند.

در بسیاری از کشورها ، جمعیت سالخورده از اولین واجد شرایط واکسن هستند ، اما از آنجا که ثبت نام به صورت آنلاین انجام می شود ، برخی مجبور می شوند برای ثبت نام به اعضای خانواده و داوطلبان خود با اینترنت پرسرعت و دانش دیجیتال اعتماد کنند.

فرانچسکا کنر مستقر در کانکتیکات به CNN Business گفت که عمه و عموی او ، هر دو حدود 80 سال ، واجد شرایط واکسن هستند اما از اینترنت استفاده نمی کنند. وی گفت: “آنها آدرس ایمیل ندارند. آنها آی پدی دارند كه نمی دانند چگونه از آن استفاده كنند.”

در ابتدا ، این زوج سعی کردند خودشان از طریق گزینه بدون اینترنت – یک خط تلفن – برای واکسن ثبت نام کنند ، اما پس از چند روز تلاش ها به نتیجه نرسید. سرانجام ، کانر توانست هر دو را به صورت آنلاین ثبت کند. وی افزود: “اگر آنها خانواده ای برای ثبت نام در آنها نداشتند ، هنوز منتظر می ماندند.”

اما دیگران ممکن است اعضای خانواده را نداشته باشند که به صورت دیجیتالی برای کمک به آنها متصل شده و لایه دیگری به نابرابری در ایالات متحده اضافه کند.

جیجی سون ، مشاور رئیس سابق کمیسیون ارتباطات فدرال دولت اوباما ، که در جلسه دادرسی کمیسیون در ژانویه 2020 اظهار داشت ، توزیع واکسن “یکی دیگر از قربانیان شکاف دیجیتالی است”.

در آن زمان ، سون ، یکی از اعضای برجسته موسسه حقوقی و سیاست فناوری جورج تاون ، “نگران کننده” دانست که فرکانس دریافت خدمات باند پهن در خانه طی سالهای اخیر بهبود نیافته است و گفت که بررسی “حیاتی” است اطمینان حاصل شود که “همه آمریکایی ها می توانند از فرصت های ارائه شده توسط باند پهن استفاده کنند.”

رئیس تیم بایدن می گوید ، در توزیع واکسن باید به جامعه آسیب دیده آسیب دید

سون گفت: “هرگز روشن تر از آنچه اکنون اهمیت دارد دسترسی به اینترنت باند پهن برای هر خانوار آمریکایی است.” “ما یاد گرفتیم که تحصیل در دوره Covid یک فداکاری است. کار در خانه یک فداکاری است. دسترسی به خدمات دولتی – مانند [the vaccine] – یک قربانی است … من شکاف دیجیتال را یک بحران ملی خواندم و می توانید دلیل آن را بفهمید. “

طبق تحقیقات مرکز تحقیقات پیو ، تقریباً یک سوم بزرگسالان 65 سال به بالا اینترنت ندارند ، که این توانایی آنها را برای ثبت نام در قرارهای واکسن و دریافت اطلاعات گسترده در مورد همه گیری پیچیده تر می کند. و این فقط مشکلی نیست که آمریکایی های مسن با آن روبرو هستند. پیو همچنین دریافت که بیش از 40 درصد آمریکایی ها در خانه دسترسی به اینترنت باند پهن ندارند.

“ما با مانعی در دسترسی دیجیتال روبرو هستیم – و به ویژه دسترسی دیجیتال برای درآمدهای نامتناسب کم ، افراد رنگین پوست ، پیرمردهای آمریکایی و کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند. این نگرانی ها چیز جدیدی نیستند – قبل از همه گیری است – اما آنچه همه گیر انجام داده است دکتر نیکول ترنر لی ، مدیر مرکز نوآوری در فناوری بروکینگز و نویسنده کتاب آینده ، “نامرئی دیجیتالی: چگونه اینترنت زیر کلاس جدید را ایجاد کرد” ، گفت: “چند میلیون آمریکایی از عملکردهای مهم جدا شده اند.”

به گفته کارشناسان ، دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد ، از کمبود زیرساخت ها در مناطق روستایی گرفته تا نبود باند پهن باند در مناطق روستایی و همچنین تفاوت های نژادی واضح. به گفته پیو ، سفیدپوستان بیشتر از سیاه پوستان و اسپانیایی ها دارای رایانه های خانگی و باند پهن هستند. اگرچه دستگاه های تلفن همراه به رفع فاصله کمک می کنند ، اما به دلیل هزینه ، این گروه ها نیز دو برابر سفیدپوستان احتمال لغو یا قطع خدمات را دارند.
افراد سفیدپوست با سرعت بالاتری نسبت به سیاه پوستان و لاتین واکسینه می شوند
فقدان پهنای باند باعث تشدید تأثیر همه گیری بر جمعیتی می شود که بطور نامتناسبی توسط ویروس کرونا تحت تأثیر قرار گرفته اند. یک تحلیل CNN که ماه گذشته منتشر شد نشان داد که سیاه پوستان و لاتین ها براساس داده های 14 کشور واکسن Covid-19 را در سطوح قابل توجهی پایین تر از سفیدپوستان دریافت کرده اند. بر اساس گزارش CNN ، طرفداران بهداشت این امر را به دولت فدرال و بیمارستان ها نسبت می دهند که دسترسی عادلانه را به طور گسترده تر در اولویت قرار نمی دهند.
دکتر مارسلا نونز اسمیت ، رئیس گروه ویژه بهداشتی درمانی بایدن Covid-19 ، هفته گذشته در تالار شهر Coronavirus CNN گفت که “یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهیم تمرکز بر دسترسی برابر به واکسن ها است.

به گفته دکتر جولی موریتا ، عضو تیم انتقال بایدن و معاون اجرایی بنیاد رابرت وود جانسون ، پرداختن به مشکل دسترسی به معنای حل مشکل دسترسی به اینترنت است.

موریتا روز چهارشنبه در جلسه کمیته پارلمان در جاده بهبودی برای شیوع بیماری همه گیر واکسینه شد و گفت: “کسانی که از امکانات و امتیازات برخوردار هستند بیش از هر کس واکسینه می شود. “نیازی که ممکن است برخی آن را مسلم بدانند – اتصال به اینترنت برای تعیین وقت ملاقات بصورت آنلاین ؛ اتومبیل برای بردن به یک سایت واکسیناسیون در مقیاس بزرگ ؛ مدت زمان لازم برای پیمایش در سیستم های پیچیده برای میلیون ها نفر غیرقابل تحمل است.”

موریتا گفت که “یک رویکرد عادلانه تر” مورد نیاز است ، که “سیستم های قرار ملاقات را ساده می کند و واکسن ها را مستقیماً به گروه های اولویت دار می آورد”.

تعدادی از مقامات بهداشت محلی همچنین گزینه هایی را برای افرادی که آنلاین نیستند برای ثبت نام برای واکسن ها ارسال کرده اند ، مانند رفتن به گروه های شهرداری ، مطب های پزشک یا خطوط تلفن. همانطور که ProPublica ماه گذشته اعلام کرد ، در برخی موارد ، این گزینه ها می توانند مدت زمان انتظار طولانی تر از رزرو آنلاین باشند.
علاوه بر تلاش برای واکسن ، دولت بایدن یک کمپین پلتفرمی را اجرا کرد که شامل “باند پهن جهانی” بود. جسیکا روزنوسل ، سرپرست سرپرست FCC ، پهنای باند ارزان قیمت را در انتهای ژانویه در بالای لیست اولویت های خود قرار داد. کنگره اخیراً 3.2 میلیارد دلار برای برنامه پهنای باند اضطراری جدید اختصاص داده است که به خانوارهای واجد شرایط امکان تخفیف در خدمات و دستگاههای باند پهن را در طی یک بیماری همه گیر می دهد. و این هفته روزنورسل اعلام کرد تلاشهای فوری برای غلبه بر آنچه به اصطلاح گفته می شود. بی خانمانی ، درخواست فرصت برای استفاده از برنامه E-rate خود ، که به مدارس و کتابخانه ها کمک می کند تا از باند پهن قابل دسترسی برای پشتیبانی از یادگیری مجازی برخوردار شوند.

مارک وارشاور ، استاد دانشگاه کالیفرنیا که به مطالعه تأثیر شکاف دیجیتال در آموزش پرداخت ، اظهار امیدواری کرد که تمرکز مجدد روی همه گیری تغییرات جدید ایجاد کند.

حتما بخوانید:
اعتماد به اقتصاد کنسرت به شرکت محبوب خدمات خانگی گسترش یافت

وارشاوئر گفت: “اینترنت و دسترسی به خانه به فناوری همیشه تا حدودی برای آموزش محیطی دیده می شده است و اکنون من فکر می کنم مردم متوجه شده اند که این مسئله در طی همه گیری همه گیر شده و احتمالاً ادامه خواهد داشت.” “ما در این کشور سابقه داریم – خواه خشونت با اسلحه و یا بحران های سلامتی – وقتی اتفاق بسیار بدی رخ می دهد ، مردم توجه بسیار بیشتری نشان می دهند. اما اینکه آیا تغییرات لازم را ایجاد می کنند یا خیر مشخص نیست.”


منبع: pezeshk-khabar.ir