کپسول SpaceX با چهار فضانورد ناسا در اسکله های ایستگاه فضایی بین المللی


این مأموریت که Crew-2 نام دارد ، سومین پرواز در تاریخ با خدمه شرکت الون ماسک و اولین باری است که از یک فروند موشک خصوصی و فضاپیما استفاده می کرد.

فضانوردان صبح روز جمعه از مرکز فضایی کندی در فلوریدا برخاسته و در حالی که فضاپیمای Crew Dragon آنها به سمت ISS که در حدود 250 مایل بالاتر از زمین است می چرخد ​​، نزدیک به 24 ساعت با چرخش بیش از 17000 مایل در ساعت به چرخش در مدار می پردازند.

صبح روز شنبه ، کپسول به آرامی با یکی از بندرهای ایستگاه فضایی تراز می شود و به سمت اسکله حرکت می کند.

یک موشک SpaceX حامل چهار فضانورد از فلوریدا پرتاب می شود

تمرکز اصلی مأموریت فضانوردان مطالعه با “تراشه های بافتی” یا “مدل های کوچکی از اندام های انسانی حاوی انواع سلول های متعدد است که رفتاری کاملاً مشابه رفتار در بدن دارند” و ناسا امیدوار است سرعت تولید دارو را تسریع کند. و واکسن ، طبق آژانس فضایی. این کار براساس سالها مطالعه پدیده های بیولوژیکی و سایر پدیده های علمی موجود در ISS انجام می شود ، جایی که محیط ریز جاذبه می تواند دانش بنیادی بهتری از نحوه کار چیزی به دانشمندان بدهد.

Kimbro ، MacArthur ، Pesque و Hoschide به هفت فضانوردی که قبلا در ایستگاه بودند ، پیوستند ، چهار نفر از آنها با یک کپسول SpaceX Crew Dragon متفاوت در ماه نوامبر وارد شدند. این تعداد كل پرسنل ایستگاه فضایی را به 11 نفر می رساند – یكی از بزرگترین خدماتی كه ISS دریافت كرده است. اما وقتی چهار نفر از فضانوردان در 28 آوریل از ایستگاه بازگشتند ، این تعداد به سرعت به 7 نفر کاهش می یابد.

ناسا بیش از یک دهه برای افزایش کارکنان خود در ایستگاه فضایی 21 ساله وقت صرف کرده است ، با انصراف از برنامه شاتل فضایی خود در سال 2011 ، فضاپیمای سایوز روسیه به عنوان تنها گزینه برای جذب فضانوردان به ISS باقی مانده است. ایالات متحده برای این سفرها تا 90 میلیون دلار درجا به روسیه پرداخت كرد.

میلیاردر ژاپنی از 8 نفر دعوت می کند تا به مأموریت SpaceX در اطراف ماه بپیوندند

سالهاست که اسپیس ایکس در حال ساخت یک قرارداد با قیمت ثابت 2.6 میلیارد دلاری برای توسعه فضاپیمای Crew Dragon خود تحت برنامه خدمه تجاری ناسا است ، که برای اولین بار در تاریخ آژانس وظیفه ساخت و آزمایش شرایط مناسب برای افراد خصوصی را به عهده دارد. خدمه سفینه فضایی.

(بوئینگ (کارشناسی) در حال کار بر روی یک قرارداد مشابه برای تولید کپسول خود برای این برنامه است. این کپسول با نام Starliner هنوز در مرحله آزمایش است.)

این ماموریت مشخصه تلاش اسپیس ایکس در استفاده مجدد از سخت افزار فضایی برای کاهش هزینه پرواز فضایی است. هم کپسول Crew Dragon به نام Endeavor و هم موشک Falcon 9 که آن را به مدار پرتاب کرد ، قبلاً در فضا پرواز کرده اند.

اگرچه این شرکت در چند سال گذشته دهها بار بوستر و فضاپیما را در پرتاب ماهواره و بار مرور کرده است ، این اولین بار است که این شرکت از سخت افزار برای یک مأموریت سرنشین دار استفاده مجدد می کند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>