[ad_1]

Rise ، یک کنفرانس فنی سالانه که آخرین سخنرانان آن شامل مدیران اجرایی هستند اوبر (UBER)، علی بابا (مادر بزرگ) و استریپ و همچنین شرکای شرکت های برجسته سرمایه گذاری خطرپذیر ، روز پنجشنبه گفتند که آنها هنگ کنگ را به مقصد پایتخت مالزی ترک می کنند.

این اعلامیه در حاشیه نشست وب اعلام شد ، که در حال حاضر با بیش از 100000 نفر از 160 کشور جهان بصورت آنلاین برگزار می شود.

Rise خود را بزرگترین گردهمایی فناوری در آسیا اعلام کرد و سال گذشته حدود 16000 شرکت کننده و بیش از 350 سخنران را به خود جلب کرد. این کنفرانس از سال 2015 در هنگ کنگ برگزار می شود. اما در نوامبر 2019 ، بر اساس گزارش های متعدد ، اجلاس وب شامل کنفرانس Rise بود که برای مارس 2020 برنامه ریزی شده بود ، و با استناد به “وضعیت فعلی هنگ کنگ” در آن زمان.

برگزارکنندگان کنفرانس در بیانیه ای اعلام کردند که با یک شرکت سهامی اقتصاد دیجیتال مالزی ، یک آژانس دولتی ، سه ساله همکاری کرده اند.

پدی کوزگراو ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Web Summit and Rise ، به CNN Business گفت که اوضاع سیاسی در هنگ کنگ دلیل این تصمیم نبود. وی گفت: “روند جابجایی از سال 2018 آغاز شد.” وی افزود: “این خداحافظی با هنگ کنگ نیست. امیدواریم در آینده با یک اتفاق کاملاً جدید به شهر برگردیم.”

کیسی لاو ، میزبان مشترک برنامه های رایز گفت: “میزبانی ظهور در کوالالامپور ما را به منطقه مهیج جنوب شرقی آسیا گسترش می دهد ، جایی که در حال حاضر تمام جهان به دنبال رشد در بخش فناوری هستند.”

اما از دست دادن Rise ضربه دیگری به صنعت کنفرانس و نمایشگاه های هنگ کنگ وارد خواهد کرد که در اعتراضات ضد دموکراسی سال گذشته رنگین تر شده است. بر اساس تحقیق شورای توسعه تجارت هنگ کنگ ، تعداد شرکت کنندگان در کنفرانس که به این شهر می رسند در سال 2019 نسبت به سال 2018 14 درصد کاهش یافته است.

امسال صنعت با اثرات Covid-19 مبارزه می کند. مطالعه ای که توسط انجمن صنایع نمایشگاه و کنوانسیون هنگ کنگ (HKECIA) در ماه آگوست از اعضای آن انجام شد ، نشان داد که حداقل 52 نمایشگاه و کنفرانس لغو یا به تعویق افتاده است. پیش بینی می شد این رویدادها بیش از 3.4 میلیون بازدید کننده داشته باشد.

جوشوا وونگ فعال هنگ کنگی به جرم اعتراض در سال 2019 به 13 ماه زندان محکوم شد.

چهره جهانی هنگ کنگ نیز امسال مورد ضرب و شتم قرار گرفته و موقعیت خود را به عنوان یک مرکز مالی برجسته در آسیا تهدید می کند.

پکن در تابستان با وضع قانون بحث برانگیز امنیت ملی به این شهر ، هنگ کنگ را سرکوب کرد. منتقدان می گویند که این قانون آزادی های دموکراتیک را که مدتهاست توسط Hong Kongers بهره مند هستند ، تضعیف می کند و هشدار می دهد که این قانون می تواند تأثیر شگرفی بر مشاغل شهر داشته باشد.

این اقدام پس از ماهها ناآرامی مدنی در شهر در سال 2019 ، هنگامی که معترضین مخالفت کردند ، انجام شد یک لایحه بحث برانگیز که اجازه استرداد از هنگ کنگ به سرزمین اصلی چین را می دهد. این اعتراضات که بعضاً به خشونت تبدیل می شد ، در نهایت به فراخوانی برای دموکراسی بیشتر و تحقیق در مورد ادعاهای بی رحمی پلیس تبدیل شد.

معترضین در یک نقطه جاده ها ، وسایل حمل و نقل عمومی و حتی فرودگاه بین المللی شهر را بستند. کنفرانس های تجاری ، رویدادهای هنری و جشنواره های موسیقی لغو شدند زیرا برگزارکنندگان این رویداد نتوانستند از ایمنی حاضران اطمینان حاصل کنند.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر