کلیات از قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وس . مهدی داودآبادی

الف – در صورتی که وسیله نقلیه مسبب حادثه، اهمیت بیمه‌نامه موضوع همین قانون باشد، جبران خسارت‌های وارد شده در حدود مقررات این قانون بر عهده بیمه‌گر است. در شکل نیاز به طرح دعوی در خصوص مطالبه خسارت، زیان‌دیده یا قائم‌مقام وی دعوی را در مقابل بیمه‌گر و مسبب حادثه طرح می‌کند. ورثه و یا نماینده قانونی وراث میتواند نسبت به انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه متوفی اقدام کند . مدل ضرر / تعداد خسارتیک بارخسارتدو بارخسارتسه بارخسارتخسارت مالی۲۰%۳۰%۴۰%خسارت جانی۳۰%۷۰%۱۰۰%انتقال تخفیف های عدم زیان بیمه شخص ثالث به ماشین دیگری که متعلق به شما و یا این که یک عدد از خاندان درجه یک شما باشد امکان پذیر است .
بیمه مرکزی بر شالوده این مبلغ، حق بیمه‌ را به شرکت‌های بیمه بیان می‌کند. در فرآیند بعدی می‌توان اصلی به کار گیری از تخفیف‌ها و تغییر بعضی از فاکتورهای مؤثر بر حق بیمه، بها بیمه فرد ثالث را کاهش یا این که ارتقاء داد. برای مثال در یک اتفاق رانندگی هزینه درمان، فوت و ضرر و زیان وارد شده به اموال کلیه افراد زیان‌دیده، زیر پوشش بیمه ثالث جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد. راننده مقصر نیز می‌تواند پایین پوشش بیمه حوادث راننده که به طراوت جزئی از بیمه فرد ثالث شده هست قرار بگیرد. ولی گزینش این بیمه در نظارت نرخ بیمه ثالث جمهوری اسلامی ایران دارای اندکی ارتقاء حق بیمه ملازم می باشد .با همین تفاوت که بیمه حوادث راننده صرفا ضرر و زیان های جانی را پوشش می دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.
خودروها به دو دسته «متعارف» و «نامتعارف» تقسیم بندی می شوند و طبق قانون، به خودرویی «متعارف» می‌گوییم که قیمتش کمتر از « نصف دیه ماه حرام » باشد. مدت دارای بیمه نامه هم به شما و به کمپانی بیمه‌گرتان بستگی دارااست و ممکن تعدادی روز یا حتی تعدادی سال اعتبار داشته باشد. نکته اینجاست که بیمه‌های کوتاه مدت غالبا گران‌تر از بیمه های بلندمدت هستند، به همین دلیل به کارگیری از بیمه های بلندمدت به لحاظ اقتصادی، برای‌تان به‌صرفه‌تر خواهد بود. دسته خسارتیکباردوبارسه توشه و بیشترمالی۲۰%۳۰%۴۰%جانی۳۰%۷۰%۱۰۰%به تیتر مثال، چناچه ۳ توشه ضرر جانی در بیمه نامه شما نظر شده باشد، همگی تخفیف‌هایتان ازبین می‌رود. چنانچه به جهت جبران خسارتهای مالی، خواهش ارتقا تعهد مالی دارید، کمپانی بیمه باید مهم گرفتن حق بیمه مربوطه، الحاقیه را صادر کند.
خسارت وارده به راننده در جریان حادثه، از روش بیمه حوادث راننده جبران می‌شود. این بیمه، دیه مربوط به نقص کاربر یا این که فوت راننده را جبران می نماید ولی هزینه درمان بیمه شخص ثالت طبی ناشی از رخداد را به جهت راننده مقصر جبران نمی‌کند. درصورتی‌که فردی بخواهد ضرروزیان پزشکی ناشی از حادثه را جبران کند، می‌تواند بیمه حوادث انفرادی تهیه کند.
عمومی
اين بيمه نامه به منظور جبران زيان هاي ناشي از حوادثي كه بیرون از اراده بيمه گذار به راننده وسيله نقليه گزینه بيمه وارد مي گردد، به همراه بيمه نامه فرد ثالث ارائه مي شود و غرامت فوت و نقص عضو راننده را تا سقف تعهدات مندرج در بيمه طومار جبران مي نمايد. همگی کمپانی های بیمه هر ساله اصلی جواز بیمه مرکزی تخفیفاتی را برای بیمه گذارانش اعلام می کنند.تخفیف ویژه بیمه شخص ثالثدر شرکت های بیمه به جهت دوران زمانی معینی ارائه می شوند. مقدار نرخ تخفیفات ارائه شده در همگی کمپانی های بیمه محدود می باشد و معمولا بیمه مرکزی اجازه ارائه تخفیفات فراتر را به کمپانی های بیمه نمی دهد. در شکل وارد شدن خسارات مالی به فرد ثالث نظیر آسیب به خودرو و … بیمه موظف است تا سقف تعهدات خویش همین خسارات را پرداخت کند. یک نکته جذاب این که بر پایه قانون تازه بیمه شخص ثالث تخفیفات بیمه ثالث دارای یک بار ضرر و کنده شدن یک کوپن بیمه طومار از در میان نمی‌روند و فقط تخفیفات بیمه نامه بر شالوده خسارات ایجاد شده پله‌پله کمتر می‌یابند. طبق قانون، داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه دارندگان وسایل نقلیه موتوری (سواری، مسافری، خودروی بارکش، موتور سیکلت و …) الزامی است.
‌میزان پوشش مالی بیمه‌نامه، میزان تعهد مالی شرکت بیمه را در برعلیه بیمه‌‌گذار معلوم می‌نماید. بیمه مرکزی حداقل مقدار پوشش مالی را به جهت سال 98، مبلغ 9 میلیون تومان تعیین کرده است. بیمه‌گذار اهمیت پرداخت حق بیمه بیشتر، می‌تواند پوشش مالی بالاتری را خریداری کرده و از خدمات بیشتری بهره‌مند شود.

خرید بیمه فرد ثالث به صورت اقساطی

در این صورت روندی شبیه تمدید بیمه‌نامه از نحوه شرکت قبلی انجام می‌شود. تنها در شکل نقطه نهایی دارای بیمه‌نامه ‌شخص ثالث در روزگار توقف در پارکینگ نیروی انتظامی، جریمه دیرکرد بیمه فرد ثالث بخشیده می‌شود. در همین شکل صاحب خودرو کلیدی ارائه مدارک به کمپانی بیمه از پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث معاف شود. در صورتی‌ که صاحب خودروی فاقد بیمه شخص ثالث قصد معامله آن را داشته باشد، ابتدا بایستی برای وسیله نقلیه خویش بیمه فرد ثالث تنظیم کند. به هر مدل آسیب و ضرروزیان که به اموال مردمان (اشخاص ثالث) وارد شود، ضرر مالی گفته می‌شود. از مصادیق زیان مالی می‌توان به خسارت‌های وارد شده به خودروها در تصادفات اشاره نمود؛ همین خسارت‌ها به وسیله بیمه فرد ثالث مقصر رخداد قابل می باشد.

  • سقف پرداخت هزینه‌‌‌ها در پوشش جانی بر مبنا مبلغ دیه در ماه حرام تعیین‌‌‌‌‌ می‌گردد.
  • یکی از اقدامات در راستا راننده محور شدن بیمه فرد ثالث، ضابطه تازه انتقال تخفیف است که در بالا تفسیر دادیم.
  • شخص ثالث، فرد ضرروزیان دیده ای می باشد که غیر از راننده مقصر واقعه بوده و ضرر و زیان چشم است.
  • هر مدل دیه یا این که ارش ناشی از صدمه یا شکستگی، نقص‌عضو، از کار‌افتادگی (جزئی یا این که کلی – موقت یا این که دائم) که در حادثه‌ی رانندگی شکل بدهد مشمول این بیمه‌­نامه می‌باشد.
  • در صورتی که حین استعمال از ماشین هرگونه حادثه­ای برای افراد ثالث شکل دهد و سبب خسارت­های مالی و جانی به جهت اشخاصی به غیر از راننده شود می­توان از بیمه شخص ثالث استعمال کرد.
  • سعی ما مدام بر آن بوده است که با ارائه داده ها بیمه ای صحیح، قیمت منصفانه و فارغ از حمایت جانبدارانه از شرکت بیمه ­ای خاص، شما را در این مسیر همراهی نماییم تا بتوانید سوای یاری واسطه و در آرامش خاطر بهترین بیمه را خریداری کنید.
حتما بخوانید:
همچنین با نحوه خرید شماره مجازی آشنا خواهید شد

نيروي انتظامي، وزارت بهداشت، معالجه و آموزش پزشكي (مراكز فوريت هاي پزشكي (اورژانس) و بيمارستان ها)، سازمان پزشكي قانوني و جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران موظفند دیتاها مربوط به سوانح رانندگي را فوراً در سامانه مذكور تصویب كنند. ماده۴۱ـ به مراد ساماندهي امور مربوط به حوادث رانندگي، دولت مكلف است «سامانه جامع حوادث رانندگي» را مطابق مقررات اين ضابطه با مشاركت همه دستگاههاي ذي ربط ايجاد و نسبت به روزآمد كردن و تحليل همیشگی داده هاي آن اقدام كند. تبصره۳ـ ملاك قطعي شدن ميزان خسارت مورد قضیه اين ماده، قطعيت حكم دادگاه است.
سرنشین به شخصی گفته می شود که در مدتی که سوار خودرو می باشد به این معنی که از لحظه سوار شدن تا موقع پیاده شدن بر اثر حادثه رانندگی دچار صدمات جسمی گردد. ط- در صورتی که در واقعه راننده فوت نموده باشد گزارش معاینه جسد ، جواز دفن ، خلاصه رونوشت وفات وشناسنامه ابطال شده به گفته همین سایت معتبر راننده متوفی . از رویکرد جبران خسارت زیاندیدگان و رهایی رانندگان از فشار دعاوی اشخاص متضرر و استقرار وفاق و سازش در بین طرفهای اختلاف، گردش فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی آسانتر و سریعتر میشود که این فرمان خویش در ارتقاء تولید و تامین رفاه اجتماعی بی‌تاثیر نیست.
هرساله قوانین جدیدی به وسیله بیمه مرکزی و سایر مراجع مربوط برایبیمه فرد ثالثتصویب می‌شود. در این نوشته ما قوانین تازه بیمه فرد ثالث در سال ۱۴۰۰ را برای شما توضیح میدهیم تا به قسمتی از پرسش ها شما در این حوزه جواب دیتا باشیم. 1- بیمه طومار فرد ثالث بعنوان فقط حرفه بیمه‌ای می باشد که قانونگذار را بر آن داشته که برای رعایت حقوق بیمه‌گذاران همین حرفه بیمه‌ای قانون حال و روز کند و از طرفی باعث ایجاد وحدت منش در فی مابین تمامی شرکت های بیمه‌ای در خصوص این فن بیمه‌ای می‌گردد. درصورت تمدید بیمه‌نامه اهمیت شرکت متفاوت، تخفیف بیمه‌نامه ‌شخص ثالث دارای تخفیف عدم ضرر از در میان نمی‌رود.
زن یا این که مرد بودن راننده، برنا یا پیر بودن و پرخطر و کم خطر بودن راننده در همین مصوبه حیث خواهد شد و راننده‌هایی که رانندگی بهتری دارند، هزینه کمتری برای بیمه فرد ثالث پرداخت خواهند کرد. همان طور که ملاحظه گردید، قانون نو بیمه فرد ثالث نسبت به ضابطه گذشته تغییرات قابل توجهی کرده است. اطلاع داشتن نسبت به همین تغییرات برای تمام بیمه‌گزاران و نمایندگان بیمه الزامی است. تعهد کمپانی بیمه در برابر ضرر و زیان دیدگان بیرون از خودرو برابر اهمیت ۱۰ برابر سقف تعهدات بدنی بیمه طبق شرایط بیمه‌نامه است. اطلاعاتی مانند مدل خودرو ، دسته خودرو ، سال ایجاد ،تاریخ شروع بیمه نامه پیشین تاریخ سررسید و وضعیت ضرروزیان و … وارد شده به افراد ثالث از حیث مالی و جانی ، که به شکل مستقیم به وسیله خویش وسیله نقلیه و یا به طور غیرمستقیم و به وسیله محمولات آن وارد می شود را پوشش می دهد.
قانون خودروی نامتعارف در سال ۱۳۹۵ به جهت جبران هزینه‌های سنگین زیان خودروهای لوکس ثبت شد. خودروی متعارف در هرسال، خودرویی است که بها آن معادل کلیدی نصف قیمت دیه در ماه حرام یا این که به عبارتی برابر مهم سقف تعهدات مالی بیمه فرد ثالث باشد. در این حالت، کمپانی بیمه به جهت پرداخت تعهداتش در قالب بیمه فرد ثالث، زیان وارده به سانتافه را مساوی ضرر وارده به یک ماشین ۴۰۰ میلیون تومانی، آنالیز کرده و آنرا پرداخت می‌کند.
داشتن این بیمه طومار مطابق قانون تحمیلی هست و هر شخص که رانندگی انجام میدهد مکلف به داشتن این بیمه طومار است. بر اساس قانون صاحب و مالک ماشین یا کسی که ماشین در اختیار اوست ( متصرف خودرو) میبایست مبادرت به تهیه بیمه فرد ثالث نماید . هر شخصی می باشد که به باعث حوادث وسایل نقلیه موضوع این ضابطه در گیر زیان‌های بدنی و یا مالی شود به استثنای راننده مسبب حادثه. نیکی ، تخفیف های عدم ضرروزیان منتقل شده فقط در روزگار تمدید بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه تازه قابل انتقال میباشد و در در میان قرارداد قابلیت پذیر نمی باشد .

برابری دیه بانوان و آقایان

شرکت بیمه کشور‌ایران جهت سهولت استفاده از بیمه و دریافت خسارات، قابلیت و امکان پرداخت سوای کروکی را برای بیمه گزاران خود آماده نموده است. همچنين دادگاه مكلف است پس از صدور رأي، نسخه اي از رأي صادرشده را به آن ها ابلاغ كند. در اين موارد، بيمه گر يا صندوق مي توانند اهمیت رعايت مقررات ضابطه آيين دادرسي مدني نسبت به خسارات بدني و مالي در دعوي واردشده يا پس از صدور رأي قطعي طبق مقررات آيين دادرسي مدني اعتراض ثالث كنند. ماده۳۰ـ اشخاص ثالث زيان ديده حق دارند حیاتی ارائه مدارك لازم براي دريافت خسارت به طور مستقيم حسب مورد به شركت بيمه مربوط و يا صندوق تأمين ضرروزیان هاي بدني مراجعه كنند. همچنين مسبب رخداد مي تواند حساس ارائه مدارك اضطراری جهت تشكيل پرونده پرداخت خسارت به زيان ديده حسب گزینه به بيمه گر يا صندوق مراجعه كند. ماده۱۰ـ بيمه گر مكلف می باشد در ايفاء تعهدات مندرج در اين قانون ضرر وارده به زيان ديدگان را فارغ از حیث جنسيت و دين تا سقف تعهدات بيمه نامه پرداخت كند.

عضویت در بیمه پارسیان امین

پوشش‌های بیمه فرد ثالث به دو گونه مالی و جانی تقسیم می‌شوند.پوشش جانیشامل غرامت فوت، نقص کاربر و هزینه‌های درمانی اشخاص جراحت دیده در حوادث رانندگی است.پوشش مالینیز خسارت‌های مالی وارد شده به خودرو یا اموال اشخاص ضرروزیان دیده (به جز راننده مقصر) را جبران می‌کند. حیاتی خرید کردن بیمه آسماری از هر دو پوشش جانی و مالی تا سقف تعیین شده در قانون بهره مند می شوید. اعتنا داشته باشید دارا بودن بیمه فرد ثالث به جهت تمامی اتومبیل ها الزامی می باشد و عدم تهیه آن به منزله تراکم و رفتاری مغایر ضابطه تلقی می شود.

تخفیفات عدم ضرر بیمه شخص ثالث

در صورتی که خودرویی توقیف و در پارکینگ هدایت و رانندگی باشد، مشمول جریمه دیرکرد ثالث نمی‌شود. آن‌گاه از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر میگردد و در رخ درخواست، ورژن فیزیکی آن، سوای دریافت هزینه و به شکل رایگان، به نشانی درج شده در فرم ارسال خواهد شد. در حقیقت شرکت‌های بیمه برای تشویق بیمه‌گزار‌ها این تخفیف‌ها را در نظر‌می‌گیرند تا کلیدی حق بیمه کمتری بیمه طومار خریداری شود. سازه به گفته رئیس کل بیمه مرکزی و مطابق حساس آماری که به دست آمده میباشد خانم ها رانندگی کم خطرتری دارند و می توانند از تخفیفات ویژه بیمه ثالث ای بهره مند گردند. خسارت‌هايي كه از محمولات وسيله نقليه مورد قضیه بیمه به افراد ثالث وارد مي‌شود. مجموعه 1500co حیاتی مدیریت آقای سید علی میرسعید حاکم نماینده رسمی کمپانی بیمه سرمد متعلق به خزانه صادرات به مراد خدمت رسانی به بیمه گذاران با شخصیت کلیدی بیمه نامه همگی شرکت های بیمه ای اقدام به تشکیل و خط مش اندازی وبسایت 1500co.ir نموده است.

حتما بخوانید:
فرم لب: ترفندهای آرایش لب که متناسب با فرم لبتان باید بدانید- رُزبان

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه شخص ثالث :

با اعتنا به محدویت منابع مالی به جهت هر فرد و ضرورت مدیر هزینه در زندگی روزمره همت اشخاص محافظت میزان مرغوب بودن سرویس ها اصلی دستکم هزینه می باشد. خرید بیمه ارزان یکی از رویکرد کارهای ضروری و ملموس در زندگی اشخاص جهت جبران آسیبها برشمرده می شود. بيمه شخص‌ثالث در اکثر اوقات كشورهاي دنیا اجباري هست و در ايران نيز از سال 1347 اجباری شده است و علاوه بر پوششهای ناخواسته (تعیین شده بموجب قانون) پوشش جبران خسارات مالی‌ اضافی برآن هم به رخ اختياري به متقاضيان ارائه مي‌شود.
کلیه دستمزد همین وبسایت محفوظ و وابسته به کمپانی فناوری نوآوران نارون سناباد (فروشگاه آنلاین آیریس) می باشد. گاهي اوقات اين جريمه‌هاي ديركرد بوسیله بيمه مركزي بخشيده مي‌شود كه قاعده خاصي ندارد و هميشگي نيست. در شکل نداشتن گزارش پلیس حضور طرفین واقعه همراه اساسی وسائط نقلیه الزامی است.

جریمه دیرکرد بیمه فرد ثالث بخشوده شد

دیرکرد در تمدیدی بیمه شخص ثالث جریمه دیرکرد و ارتقاء قیمت بیمه شخص ثالث را در پی دارد. این ضرر و زیان دیرکرد به صورت روزشمار چک کردن شده و به حق بیمه اصلی دقت به جور خودرو افزوده می‌شود. چنانچه مدت دارای بیمه نامه شخص ثالث منقضی شده‌ باشد و اتفاق دارای ضرر مالی یا این که جانی رخ دهد، بیمه‌گر تعهدی در قبال پرداخت زیان ندارد و خویش شخص مالک اتومبیل یا وسیله نقلیه زمینی باید خسارت را پرداخت کند. جریمۀ دیرکرد بیمۀ شخص ثالث به ازای هر روز مساوی تقسیم حق بیمۀ تمام بدون تخفیف یک سال ماشین بر تعداد متعارف روزهای سال یعنی ۳۶۵ است.
با اعتنا به گران بودن قطعات خودروها، پیشنهاد می نماییم تا حد امکان از سقف ضرر و زیان مالی بالاتر استفاده کنید. در همین صورت شرکت بیمه سامان می تواند در تصادفات شدید و ضرروزیان های سنگین، مهم پرداخت ضرر و زیان مطلوب راضی بودن اکثر شما را مهیا آورد. منظور از فرد ثالث، هر شخصي به استثناء راننده وسيله نقليه بيمه شده می باشد كه باعث حوادث وسايل نقليه مسئله اين ضابطه در گیر زيان هاي بدني و يا مالي شود.

مدارک لازم جهت خرید کردن بیمه شخص‌ثالث و حوادث راننده

شما می توانید کلیدی تنظیم بیمه بدنه همین هزینه‌ها را هم زیر پوشش بیمه آسماری قرار دهید و از پرداخت هزینه های کمرشکن دوری کنید. علاوه بر این، ضرر وارد شده به محموله های وسیله نقلیه مسبب واقعه و خسارت های ناشی از مواد مختص مثل تششعات اتمی و رادیو اکتیر، ذیل پوشش بیمه فرد ثالث قرار ندارند. از زمانی که به کارگیری از خودروها در حدود یک قرن پیش گسترش پیدا کرد تا به امروز که بیش از ۴۰ میلیون وسیله نقلیه در خیابان های ایران حرکت می‌کنند، پیدایش تصادفات رانندگی اجتناب ناپذیر بوده است.
بیمه شخص ثالث را همه شرکت‌های بیمه ارائه ارائه می کنند و نرخ بیمه در شرکت‌های متفاوت می‌تواند مختلف باشد. همینطور تفاوت در کیفیت ارائه خدمات همین بیمه می‌تواند تأثیر بسزایی در مقدار راضی بودن بیمه‌گزار داشته باشد. ارزش بیمه شخص ثالث خودروهای لوکس براساس تعداد سیلندر و تخفیف چک کردن می‌شود. بها بیمه فرد ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر میگردد به جهت همگی شرکت‌های بیمه یکسان است. ادله تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در حیث می‌گیرد.
مالک تازه خودرو می­تواند با مراجعه به دفترها بیمه و التماس تغییر و تحول صاحب و مالک بیمه نامه، حساس الحاقیه ای که پیوست بیمه نامه می­شود، همین عمل را انجام دهد. هرچند اگر بنا به دلایلی مالکیت بیمه­ نامه را تغییر تحول ندهد، مشکلی پیش نخواهد آمد، به همین استدلال که شماره شاسی خودرو نو در بیمه نامه کهن تصویب شده میباشد و اسم صاحب تازه خودرو روی کارت ماشین تازه حساس شماره شاسی خودور نمایش دیتا می­شود. درصورتي‌كه حادثه‌اي شکل دهد و كمتر از 9 ميليون تومان به خودروي زيان ‌ديده خسارت وارد كند، براي دريافت ضرر از بيمه نيازي به كروكي و گزارش پليس نيست. در اين حالت بيمه اهمیت حضور اتومبیل طرفين واقعه و مدارك گزینه نياز هزينه ضرر را پرداخت مي‌كند. اگر مدارك بيمه‌گزار كامل باشد و دادگاه رأي مبني بر دريافت زیان به نفع بيمه‌گزار دیتا باشد، درصورتي‌كه شركت بيمه در پرداخت ضرر تأخير كند بايد جريمه بپردازد.
خرید بیمه شخص ثالث چه به رخ نقدی و چه به شکل اقساطی هیچ تفاوت قیمتی با یکدیگر ندارند. حتی وضعیت پرداخت حق بیمه نمیتواند در میزان تعهدات و پوشش‌های همین بیمه طومار اثر گذاری گذار باشد. کاربری اتومبیل از عوامل اثرگذار و انتخاب کننده مقدار ریسک ماشین می‌باشد، برای نمونه خودروهایی که کاربری تاکسی داشته باشند، در معرض حوادث رانندگی بیشتری بوده و بالتبع می بایست حق بیمه‌های بیشتری را پرداخت کنند. برای این مسئله در بیمه ثالث کاربری خودرو بر مبنا شخصی،تاکسی (درون شهری و برون شهری)، بارکش، آمبولانس و …. میزان ارتقاء حق بیمه طبق ماده 18 ضابطه بیمه شخص ثالث برای خودروی سواری با کاربری ماشین کرایه ای برون شهری به مقدار 20 درصد مشمول ارتقاء حق بیمه اساس می‌گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma