در این سرور از ریدکنترلر های Smart Array P440ar این ریدکنترلرها دارای FBWC یا کش های 2 گیگابایتی هستند که می توانند ذخیره سازی مطمئنی را برای ما ایجاد کنند. اگر مشکلات بالقوه در یکی از درایو ایجاد شوند، کنترلکننده آرایه هوشمند، مدیر Insight سیستمها و / یا درایو دیسک سخت SMART به شما اجازه میدهد تا پیش از آن بدانید، شما بتوانید قبل از خراب شدن هارد تحت گارانتی درایو را تعویض کنید. این فرآیند اجازه میدهد ساختار دادهها و فایلهایی که پس از خرابی هنوز قابل بازیابی هستند را مشاهده کند. این بدان معناست که هنگام انتقال 2 ترابایت در 6 بار ، تقریباً 100٪ با یک خطای غیرقابل بازیابی روبرو خواهید شد. دستگاه بازیابی اطلاعات هارد روسی برتری های بسیار زیادی نسبت به ابزارهای ریکاوری اطلاعات ساخت کشور چین دارد که قابل مقایسه نیست. به لطفا به کار گیری فناوری های جدید در این سری از سرورها، امکان بهره گیری از تا 70% از توان واقعی پردازنده مهیا گردیده است. همچنین در سرور مجازی ویندوز در صورت تهیه لایسنس پلسک امکان نصب رایگان آن با تنظیمات پیش فرض وجود دارد. همچنین در کنار این فناوری فناوری مدولار بک آپ HP Flexible Slot Battery نیز به کار گرفته شده است که این کار سبب پشتیبانی منظم از اسلات باطری در سرور می گردد.

و با استفاده از رم های HP DDR4 که از فناوری حافظه هوشمند (Smart Memory) بهره می برند، تا سه ترابایت حافظه استفاده کند. رید کنترل های در این هاردها می توانند به صورت صفر، یک، پنج و 10 باشند. جابجایی قطعات با بهره گیری از عمل چفت و بس انجام می شود. این مدل ذخیرهسازی دیتا باعث میشود اگر نصف تعداد هارددیسکها از بین برود سیستم بدون وقفه بتواند کار سرویسدهی خود را انجام دهد. در این هارد درایو می تواند تا 600 گیگابایت را بدون هیچ مشکلی ذخیره سازی کرد. در این هارد درایو می تواند تا 146 گیگابایت را بدون هیچ مشکلی ذخیره سازی کرد. هارددیسک HPE EH0300JDYTH-SC یک هارد ۲.۵ اینچی است که از سرعت انتقال داده خارجی ۱۲ گیگابیت در ثانیه؛ سرعت چرخش ۱۵۰۰۰ دور در دقیقه و ظرفیت ذخیره سازی ۳۰۰ گیگابایت پشتیبانی می کند. HPE Server Midline Hard Driveها از SMART و HPE Systems Insight Manager نیز پشتیبانی میکنند. میبایست از درایو های Midline استفاده کنیم . با استفاده از این فناوری سطح های بی سابقه ای از عملکرد و انعطاف پذیری در کار با داده برای پایگاه های داده و فشارهای کاری ناشی از عملکردهای تحلیلی به قیمت هارد سرور 1.2 وجود آمده است.

در اینجا ما می توانیم از حداکثر 4 هارد LFF و یا 8 هارد SFF با نوع HDD و SDD استفاده کنیم. این رابط به خصوص در هنگام انتقال فایل های حجیم بسیار کارآمد بوده و از هدر رفتن وقت جلوگیری می نماید. به خصوص زمانیکه در سیستم آنها علائم قابل توجهی وجود نداشته باشد. زمانی که سرور مجازی ( VPS ) وی پی اس را خریداری می فرمایید،سیستم به طور اتوماتیک،حجم معینی از هارد را به درایو سیستم عامل شما اختصاص می دهد،حال ممکن است این حجم،کمتر از حجم پلن خریداری شده ی شما باشد. سیستم عامل یا قطعات سخت افزاری هر زمان که به ذخیره یا دریافت داده نیاز داشته باشند دستور را به دیسک کنترلر ارسال می کنند و دیسک کنترلر دستور را برای actuator یا کنترل کننده مرکزی می فرستد و سپس actuator بازوی هد را به قسمت مورد نظر در دیسک (platter) هدایت می کند زیرا گاهی داده های یک فایل در مکان های مختلف دیسک قرار دارد و بازوی هد ممکن است بین قسمت های مختلف دیسک جابجا شود.

این زمانی ممکن است واقعیت داشته باشد که هارد خاموش باشد. در این هارد سرور از رابط SAS استفاده می کند که امکان تبادل بسیار سریع اطلاعات را فراهم می کند. در این کانفیگ سرور امکان نصب دو هارد 300 گیگابایتی با مجموع ظرفیت 600 گیگابایت وجود این هارد ها می توانند از نوع مکانیکی و SFF باشند. در کنار این امکانات می توان از راهکارهای جدید برای تعبیه درایوهای NVMe در عقب شاسی سرور نام برد که امکان توسعه پذیری بهتری و حفاظت از دارایی های مهم اطلاعاتی را به کاربران می دهد. شما می توانید از این محصول برای پردازش تراکنش ها، برنامه های پایگاه داده ها، تجزیه و تحلیل بیگ دیتاها و محاسبات با عملکرد بالا استفاده کنید. این حجم از قدرت پردازش و حافظه در کنار هم امکان بهره گیری از نرم افزارهای سنگین گرافیکی و یا پردازشی را به راحتی به کاربران این سرور ارائه می کند. حجم رمها ۴ برابر و از نظر پاور نیز ۳۷ درصد کاراتر شدهاند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت خرید هارد سرور g9.

ایندکسر