ژنیکوماستی – جراحی پلاستیک زیبایی

در واقع ورزش هایی که مربوط به سینه هستند وضعیت را بدتر می کند چراکه وقتی هدف بر روی یک قسمت بدن باشد آن قسمت حجیم ترمی شود. گاهیاوقات این زمان تا ۴ هفته بسته به سن و شرایط بیمار، افزایش مییابد. جراحی ژنیکوماستی باید هرگونه ناراحتی جسمی مرتبط با این شرایط را کاهش داده و یا از بین ببرد. در این شرایط سادهترین روش درمان ژنیکوماستی با ورزش است. درواقع این دستگاه، بهصورت فیزیکی و نه بهصورت سوزاندن چربیها را برمیدارد و میله فلزی کانولا، عمل تخریب را انجام میدهد. در این عمل، پزشک معالج از طریق دستگاهی که عکس آن را در زیر میبینید با حرکات لرزشی لولهای بهنام کانولا، سلولهای چربی را بهروش غیرلیزری و حرارتی خارج میکند. بهتر است روز عمل، ناشتا باشید. سوراخی که برای ورود لوله کانولا استفاده میشود، سه میلیمتر است تا از این طریق، امواج اینفراسونیک ایجاد و سلولهای چربی زیر پوست تخریب شوند. بعضی بیماری هایی که موجب اختلال رشد سینه در مردان میشوند نیز شامل نارسایی کلیه، بیماری مزمن کبد، تومورها، اختلالات ژنتیکی مثل سندرم کلاین فلتر و همچنین عوارض جانبی برخی داروها، قرار گرفتن در معرض هورمونهای آندروژن که توسط برخی بدنسازان استفاده میشود، میباشد. چون در زمان عمل، بخشی از آب بدن نیز تخلیه میشود، پس از عمل، باید مایعات کافی بنوشید.

حتما پس از عمل، بهمدت از گن ۷ روز از گِن استفاده کنید. توصیه میشود قبل از انجام این عمل، پزشک حتما شما را معاینه کند و اگر دچار چاقی مفرط هستید، از انجام این عمل اجتناب کنید. یکی از دلایل بزرگی سینه ها در مردان، بزرگ شدن غدد پستان یا افزایش بافت چربی در اطراف سینه است .البته در خود غدد هیچگونه تغییری رخ نداده است ولی اگر این امر با درد همراه باشد امر معمولی نیست. نوزادانی که در طول دوره بارداری در معرض استروژن قرار میکیرند ممکن است در دوره نوجوانی و بلوغ با بزرگ شدن سینه ها مواجه شوند. شما نباید پس از جراحی ژنیکوماستی دوش بگیرید و به حمام بروید زیرا فرو رفتن در آب یا خیس شدن بانداژ روی سینه میتواند ریسک بروز عفونت را افزایش دهد. اگر سینه های مردی به طور ناگهانی بزرگ شود یا دردناک گردد، نیاز به بررسیهای پزشکی بیشتر است. چاقی یکی از مشکلات بزرگ سلامت امروزی کشورهای مختلف است و از عوامل خطر انواع بیماریهای دردناک و مهلک به شمار میرود. ژنیکوماستی معمولاً با بزرگ شدن پستان ها و همچنین دردناک شدن پستانها و گاهاً ترشح از آنها بروز میکند.

حتما بخوانید:
ایلون ماسک هفته گذشته 27 میلیارد دلار ضرر کرد

افزایش سایز سینه در مردان بزرگسال معمولاً در اثر چاقی و پرخوری است که موجب انباشته شدن چربی در ناحیه سینه میشود. لیپوماتیک روشی برای کاهش سایز است و برای کاهش وزن و درمان چاقی راهحل محسوب نمیشود. جراحی کوچک کردن سینه در مردان یا همان ژنیکوماستی باید زیر نظر بهترین جراح زیبایی سینه صورت گیرد تا موارد مهمی از جمله: فرم مطلوب، سایز مناسب و قرینگی سینه در حین جراحی رعایت شود. از بهترین دستگاههای لیپوماتیک میتوان به دستگاه لیپوماتیک SP6 اشاره کرد که در کلینیکهای زیبایی استفاده میشود. تمرینات پرس سینه با هر وزنی می تواند به تقویت عضلات سینه کمک کند. چند تکنیک لیپوساکشن مختلف وجود دارد که پزشک شما می تواند از طریق آن ها هر گونه چربی اضافی ناشی از ژنیکوماستی را از بین ببرد. بزرگی ممکن در یک طرف یا هر دو طرف روی دهد. گرد یا صاف باشد. جراحی ژنیکوماستی یا در حقیقت همان جراحی سینه مردان ، نوعی جراحی زیبایی سینه می باشد که بزرگی سینه در مردان را درمان می کند. جراحیهای لیپوماتیک، لیپوساکشن و واترجت، برای درمان چاقی نیستند و کاربرد زیبایی دارند که معمولا تحت پوشش بیمه نیز قرار نمیگیرند.

جراحی زیبایی سینه:مانند بسیاری از جراحی های زیبایی، انواع مختلفی از عمل های جراحی سینه وجود دارند که فرد می تواند تحت جراحی آن قرار بگیرد. تورم زیادی در موضع عمل شده وجود دارد که باعث می شود نتایج در روزهای اول اصلا معلوم نباشد، پوشیدن گن برای حداقل ۶ هفته ضروری ژنیکوماستی بوشهر است. پس از انجام عمل لیپوماتیک، پزشکان توصیه میکنند که حداقل بهمدت ۴۸ ساعت از استعمال دخانیات و مشروبات الکی خودداری شود. حداقل شش هفته قبل از جرحی مصرف سیگار را قطع کنید تا بهبودی بهتری حاصل شود. علاوه بر این، سایر توصیههای لازم برای قبل و بعد از عمل جراحی در این جلسه در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. در روش درمان جراحی بزرگی سینه ها با ایجاد سوراخ کوچکی در سطح پوست با استفاده از لیزر لیپولیز و چند وسیله مخصوص و تحت بی حسی موضعی و به روش کاملا ایمن ژنیکوماستی را بر طرف می نمایند. این دارو علاوه بر تقویت و بازسازی عضلات به سوزاندن چربی های اضافه بدن نیز کمک می کند. کسانی که از اضافه وزن مفرط رنج میبرند و به شل بودن پوست و سلولیت دچار هستند یا سابقه بیماری قلبی، ریوی و کبدی دارند، نمیتوانند از این روش استفاده کنند.

حتما بخوانید:
11 ایده های جالب برای جشن تولد