[ad_1]

خط پس از آن می آید توییتر (TWTR) حساب سفارت چین را موقتاً به خاطر توییتی که از آن دفاع کرد قفل کرد درمان پکن با اویغورها. نشریه ای که اوایل این ماه منتشر شد ، ادعا می کند که زنان اویغور در سین کیانگ دیگر “ماشین های تولید کودک” نیستند.
“در روند ریشه کن کردن افراط گرایی ، ذهن های [Uyghur] زنان در سین کیانگ رها شدند و برابری جنسیتی و بهداشت باروری ارتقا یافت. “

روز پنجشنبه در جلسه توجیهی منظم در پکن ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین از اقدامات سفارت دفاع کرد.

“چین … یک فداکاری بزرگ است. موارد جعلی و زشت زیادی وجود دارد [pieces of] اطلاعات در مورد چین در مورد مسائل سین ​​کیانگ. البته ، سفارت چین در ایالات متحده مسئولیت ها و تعهداتی را در مورد روشن ساختن واقعیت ها و تبیین حقیقت دارد. “هوآ چونونگ با پاسخ دادن به “اقدامات محدود کننده” توئیتر اختلاف می کند.

“امیدواریم که توییتر بتواند اصل عینیت و بی طرفی را حفظ کند ، نه نشان دادن استانداردهای دوگانه در این مورد ، بلکه برای تقویت غربالگری و شناسایی اطلاعات غلط ، شایعات و دروغ ها و واقعیت و حقیقت چیست. “

هواوی چینی پس از ثبت اختراع برای شناسایی اویغورها انصراف داد
منطقه دورافتاده غربی سین کیانگ چین مدتهاست که با گزارش عقیم سازی اجباری افراد از اقلیت اویغور ، یک گروه قومی عمدتاً مسلمان در این منطقه ارتباط دارد. مقامات چینی این ادعاها را رد کرده اند.

ایالات متحده رسماً حکم داده است که چین در حال انجام نسل کشی و جنایت علیه بشریت علیه مسلمانان اویغور و گروه های اقلیت قومی و مذهبی ساکن در سین کیانگ است.

وزیر خارجه اسبق آمریکا ، مایک پمپئو در بیانیه ای روز سه شنبه در آخرین روز کامل دولت ترامپ گفت: “این نسل کشی ادامه دارد و … ما شاهد یک تلاش سیستماتیک برای نابودی اویغورها توسط حزب چینی هستیم.”

خبر محدودیت در توییتر ابتدا توسط بلومبرگ گزارش شد.

سخنگوی توییتر گفت که این توئیت سیاست محتوای شرکت را نقض می کند ، “شخصی سازی گروهی از افراد بر اساس دین ، ​​نژاد ، سن ، معلولیت ، بیماری جدی ، منشا national ملی ، نژاد یا قومیت” را ممنوع می کند.

توییت دیگر در سیستم عامل موجود نیست.

در همین حال ، طبق گفته توییتر ، تا زمانی که توییتر پاک نشود ، حساب سفارت قفل خواهد ماند. در چنین مواردی – از جمله یکی از مواردی که مربوط به حساب رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ است – توییتر از کاربر خواسته است قبل از بازیابی مجدد توانایی ارسال ، پست مورد نظر را به صورت دستی حذف کند.

سفارت چین نیز به نوبه خود از 9 ژانویه توئیتی منتشر نکرده است.

مشخص نیست که آیا سفارت قصد دارد پست را برای بازیابی حساب خود حذف کند یا خیر. هیئت نمایندگی در واشنگتن بلافاصله به درخواست اظهار نظر در خارج از ساعات کاری عادی ایالات متحده پاسخ نداد.

توییتر و دیگر شرکت های رسانه های اجتماعی در حال مبارزه با عواقب چگونگی استفاده از سیستم عامل های آنها برای انتشار سخنرانی های التهابی هستند. ترسهای مشابه منجر به ممنوعیت كامل ترامپ در اوایل این ماه شد ، زیرا او ترامپ را در كپیتول آمریكا برانگیخت.
در دسامبر ، کمیسیون اروپا قوانین عظیم جدیدی را درباره نظارت و شفافیت در شبکه های اجتماعی پیشنهاد داد. قانون پیشنهادی حتی به سیستم عامل هایی نیاز دارد تا الگوریتم های تبلیغاتی و محتوای پیشنهادی خود را فاش کنند.

قانون ایالات متحده از شرکت های رسانه های اجتماعی در قبال آنچه در سیستم عامل آنها منتشر شده است ، محافظت می کند. قانون گذاران هر دو طرف توافق دارند که قانون باید تغییر کند؛ آنها فقط در مورد چگونگی توافق ندارند.

سیندی کوهن ، مدیر اجرایی بنیاد الکترونیکی مرز ، یک سازمان غیرانتفاعی که از آزادی های مدنی آنلاین دفاع می کند ، گفت: “من امیدوارم که در اقدامات انجام شده برای خاموش کردن سخنرانی یا رویکرد غلط هیچ گونه افزایشی صورت نگیرد” به تلاش های جهانی برای تنظیم مکان

توییتر یکی از چندین سیستم عامل رسانه اجتماعی مستقر در ایالات متحده است که همراه با آن در چین مسدود شده است فیس بوک (FB) و اینستاگرام. با این حال ، دیپلمات ها و آژانس های چینی به طور فزاینده ای از Twitter برای تبلیغ منافع پکن در سراسر جهان استفاده می کنند.

– برایان فونگ ، اسکات مک لین و دفتر CNN پکن در این گزارش همکاری کردند.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر