[ad_1]

رسانه های دولتی چین روز شنبه گزارش دادند که اداره تنظیم بازار دولتی این مجازات را پس از تحقیق درمورد قانون ضد انحصار مجازات تعیین کرده است. روی علی بابا (مادر بزرگ) “موافقت نامه های انحصاری تجاری” که مانع فروش محصولات خرده فروشان در سیستم عامل های تجارت الکترونیکی می شود – روشی که به آن “یک نوع” می گویند.
خبرگزاری دولتی شینهوا گزارش داد ، این جریمه معادل 4 درصد از فروش علی بابا در چین در سال 2019 است ، که جریمه رکورد قبلی 975 میلیون دلاری اعمال شده علیه تراشه ساز آمریکایی را کاهش می دهد. کوالکام (QCOM) در سال 2015
در ماه های اخیر ، پکن پیچ قهرمانان ملی فن آوری چین را سفت کرده است ، بخشی از سرکوب نظارتی که رئیس جمهور شی جین پینگ آن را به عنوان یکی از اولویت های اصلی این کشور در سال 2021 معرفی کرده است. ماه گذشته ، شی از مقامات خواست تا تلاش برای تنظیم شرکت های آنلاین را افزایش دهند تا ثبات اجتماعی را حفظ کنید.
علی بابا ، یکی از بنیانگذاران کارآفرین افسانه ای جک ما ، یکی از برجسته ترین و موفق ترین مشاغل خصوصی در چین است. نهادهای نظارتی چینی با ارائه چنین نمونه ای چشمگیر ، پیام روشنی از قصد خود برای تصاحب قدرتمندترین شرکت های این کشور ارسال می کنند.
گروه جک ماس مورچه چیز بزرگ بعدی بود.  اکنون می تواند فقط به یک بانک کسل کننده تبدیل شود
کارشناسی ارشد بسیار کم است ، زیرا Ant Group ، زیرمجموعه مالی Alibaba ، پس از انتقاد از مقررات نظارتی چین ، مجبور شد بزرگترین IPO جهان را به تعویق بیندازد. از آن زمان ، ما در ماه ژانویه در یک ویدیو فقط یک حضور مختصر در جمع انجام داد و گروه مورچه – که صاحب برنامه پرداخت دیجیتال بسیار محبوب Alipay است – به بازرگانی تجارت خود دستور داده شد.
در نامه ای سرگشاده که روز شنبه منتشر شد ، علی بابا گفت این شرکت در تحقیقات همکاری کرده و مجازات را “صادقانه پذیرفته است و از انطباق ما با عزم راسخ اطمینان خواهد داشت”.

وی افزود: “علی بابا بدون مقررات و خدمات پایدار دولت به رشد ما نمی رسید و نظارت حیاتی ، تحمل و حمایت از همه حوزه های انتخابیه برای توسعه ما بسیار مهم بوده است. ما از این بابت سپاسگزار و محترم هستیم.” “این از نظر ما گم نشده است که جامعه امروز انتظارات جدیدی از شرکتهای پلتفرم دارد ، زیرا ما باید مسئولیتهای بیشتری را به عنوان بخشی از توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور به عهده بگیریم.”

پکن مدت هاست نگران این است که تأثیر شرکت های فناوری در بخش مالی صنعت را آسیب پذیر کند – به عنوان مثال مورچه اکنون بیش از نیمی از بازار پرداخت های تلفن همراه چین را کنترل می کند – و کارمندان به دنبال راه هایی برای مهار آنها هستند.

15 میلیارد دلار سهام Tencent در یک معامله فروخته شده است

سایر شرکت های فنی ممکن است در ردیف بعدی باشند.

نهادهای نظارتی از مدیران اجرایی در سال گذشته س questionال کرده اند Tencent (TCEHY) و پیندوودو (PDD)، صاحب TikTok Bytedance را مجازات می کند و بایدو (شروع کنید) با جریمه نقدی به دلیل ادعای رفتار انحصارطلبانه در شرکت های بزرگ و قوانین جدیدی را معرفی می کند که می تواند فعالیت در بسیاری از شرکت های فناوری را کنترل کند.
گزارش شده است که Tencent در برنامه شبکه های اجتماعی WeChat خود کنترل اعمال انحصارطلبانه را کنترل می کند. این شرکت ، که از طریق WeChat Pay بر پرداخت های آنلاین در چین تسلط دارد و بازی های بسیار محبوب تلفن همراه را در اختیار دارد ، ماه گذشته در بیانیه ای گفت که جلسه اخیر با تنظیم کنندگان “داوطلبانه” بوده است.

در این گزارش آمده است: “Tencent جلسات منظمی با نهادهای نظارتی داشته و این یک نشست منظم بوده است.” “ما طیف گسترده ای از موضوعات را مورد بحث قرار دادیم ، كه عمدتاً بر روی ارتقا innovation نوآوری و ایجاد یك محیط سالم برای توسعه صنعت متمرکز بود.

– لورا او و میشل تو در تهیه گزارش همکاری داشتند.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر