چگونه یک سال زندگی تقریباً بصورت آنلاین دوباره اینترنت را عجیب کرد


پس از سالها تیترهای نگران کننده درباره اطلاعات غلط ، دخالت در انتخابات ، فیلتر کردن حباب ، آزار و اذیت آنلاین و موارد دیگر ، ارتعاشات اینترنت بی دغدغه و عجیب تری وجود دارد. گاهی اوقات وقتی Dancing Baby صندوق های پستی ما را پر می کرد ، احساس بازگشت به یک شبکه بی گناه تر احساس می شد ، Second Life زندگی خود را شروع می کرد و Rickrolling تهدیدی همیشگی بود. و همه آنچه که طول کشید یک همه گیری ویرانگر بود که بسیاری از افراد را در ایالات متحده و سراسر جهان مجبور کرد زندگی خود را تقریباً در اکثر سال گذشته بصورت آنلاین زندگی کنند.

اما همین اتكا به زمان ثابت اكران جای خود را به رفتارهای آنلاین سرگرم كننده ، خلاقانه و عجیب داده است ، كه هم اثبات نیاز ما به احساس ارتباط با دیگران و هم میل فوری ما برای فرار از زندگی در اوضاع آشفته است.

شیرا گابریل ، استاد روانشناسی دانشگاه بوفالو گفت: “این نشانه خوش بینی و انعطاف پذیری و انعطاف پذیری باورنکردنی افراد از نظر حفظ سلامتی و ارتباط با افراد دیگر است.” “این سال گذشته بسیار افسرده و دشوار بود ، اما واقعاً برای من الهام بخش بود که ببینم مردم چه کاری عالی انجام داده اند تا راه هایی برای استفاده بیشتر از این شرایط دشوار پیدا کنند.”

کمبود نمونه های رنگی یا انجمن های آنلاین وجود ندارد. این شکاف که در طی همه گیر شدن ، به ویژه برای جنرال الکتریک ، به مکانی محبوب برای گردش های مجازی تبدیل شده است ، دارای یک سرور به نام ChilledCow است ، در حالی که اعضای موسیقی در محیط بازی می کنند ، اعضای آن را یاد می گیرند ، صحبت می کنند یا هنر می کنند. (از زمان تأسیس در ماه مه سال گذشته بیش از 470،000 عضو جمع کرده است و همچنین دارای یک کانال محبوب YouTube است.) سرور دیگری به نام Waffle House بیش از 1500 عضو را جمع کرده است و به عنوان راهی برای ملاقات با دوستان جدید در یک کافه مجازی فعالیت می کند .

اکنون مردم مشغول جمع آوری کارهای NFT دیوانه وار برای میلیون ها دلار هستند و حتی پیشنهادات خود را برای توییت ها ارائه می دهند: مدیر عامل توییتر جک دورسی اولین توییت خود را در سال 2006 در بستر تجارت NFT برای اشیا valu با ارزش ارسال کرد ، جایی که بالاترین پیشنهاد فعلی 2 ، 5 میلیون دلار است. شوق صفحه Reddit WallStreet Bets و شوق GameStop – که طرفداران و منتقدان خود را دارد – همچنین محصول افرادی است که جوامع آنلاین را جستجو می کنند. حتی Dogecoin ، ارز رمزنگاری شده تحت تأثیر یک میم که مربوط به سالها قبل از آشکار شدن جنبه های تاریک رسانه های اجتماعی و دسترسی گسترده به اینترنت است ، دوباره به اخبار بازمی گردد و محبوبیت بیشتری کسب می کند.
در حقیقت ، فرهنگ میم ها قویتر می شود. روز دوشنبه ، شبکه های اجتماعی گزارش دادند که آیا کالیفرنیا یا نیویورک بهترین قاشق ها را دارند یا خیر ، که باعث جنجال و میم های خنده دار زیادی شد. در مراسم تحلیف خود ، عکسی از سناتور برنی سندرز که ماسک و دستکش بزرگی بر تن داشت ، اینترنت را هک کرد و چندین هفته نامه های بی پایان را جرقه زد و باعث شد بسیاری از مردم بخندند و دو هفته پس از شورش مرگبار کاپیتول در ایالات متحده عقب نشینی کنند.
نکته جدید داغ در فناوری: صحبت با تلفن
اسرا علی ، دستیار بالینی رسانه ، فرهنگ و ارتباطات در دانشگاه نیویورک ، گفت كه آمریكایی ها در طی سال گذشته با “اطلاعات شدید” بمباران شده اند و حوادث بزرگی را از Covid-19 گرفته تا اعتراضات Black Lives Matter و انتخابات ریاست جمهوری آمریكا تجربه كرده اند. . علی گفت: “همه این وقایع ما را مجبور کرده است که واقعاً بررسی کنیم و فکر کنیم که همه وقت چه کسانی هستیم و با چه کسانی رابطه داریم.”

این می تواند مردم را به داشتن لحظات “مزخرفات” ، مانند پیوستن به یک فضای مجازی که در آن می توانند چیزی ساده یا احمقانه متصل کنند ، مانند ایجاد سر و صدا با هم ، هوس کند. علی گفت: “فقط کنار هم نشستن در یک محیط آنلاین و کنار هم بودن بدون فکر کردن … یک آرامش است.”

تمایل به تکیه بر چیزی غیراخلاقی نیز TikTok را بر آن داشت تا در هنگام شیوع همه گیر ، دسته جمعی حرکت کند. میلیون ها نفر برای پناه بردن از اخبار غم انگیز جهان و ایجاد چرخش خود به روند محبوب فعلی در این پلتفرم ، از برنامه های رقص گرفته تا طرح های کمدی ، به این پلتفرم پیوسته اند. سس الگوریتمی مخفی سکو اجازه می دهد تا حتی افرادی که پیروان کمی دارند یا فاقد پیروی هستند ، ویروسی شوند. به اشتراک گذاشتن خلاقیت ما – و انسانیت ما هرگز به این راحتی نبوده است.

گابریل گفت: “همه ما فقط به دنبال ارتباط و اجتماع هستیم.” “اگر همه پست های سرگرم کننده ارسال کنند [TikTok] یک رقص یا یک ایده سرگرم کننده و شما نیز می توانید در آن شرکت کنید ، با همه این افراد ارتباط برقرار کنید و بخشی از چیزی بزرگتر از خود باشید. ”


منبع: pezeshk-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>