چگونه وزیر کار بایدن می تواند اقتصاد کنسرت را متزلزل کند


در عین حال ، این شرکت ها اصرار دارند که از یک مدل بحث برانگیز تجاری دفاع کنند که در آن آنها با کارگران خود به عنوان پیمانکار مستقل رفتار می کنند و نه به عنوان کارمندی که از مزایای سنتی و حمایت از قبیل جبران خسارت کارگران ، بیمه بیکاری ، مرخصی خانواده ، مرخصی استعلاجی برخوردار می شوند یا حق انجمن

شانون لیس-ریوردان ، وكیل كار مستقر در بوستون كه به مدت هفت سال با Uber و Lyft به دلیل طبقه بندی كارگران از طریق دادخواست های مختلف به چالش كشیده است ، گفت: “ما هم اكنون در یك دوراهی هستیم.” وی با اشاره به وزیر کار ، فرانکلین دی روزولت ، که معمار اصلی معامله جدید بود ، گفت: “اگر او با این چالش روبرو شود ، مارتی والش می تواند یکی از بزرگترین تأثیرات را بر کار در این کشور داشته باشد.”

صنعت جدید ، مشکلات آشنا

در حالی که والش هنوز در موضوع طبقه بندی کارگران مبتنی بر برنامه تحقیق نکرده است ، اما متخصصان کار و دوستانی که وی را در تمام دوران حرفه ای خود به طور حرفه ای می شناسند ، می گویند که آنها از تجربه دفاع از کارگران در زمینه ساخت و ساز که مدتهاست با آنها سر و کار دارد ، دلگرم هستند. موضوع طبقه بندی نادرست.

مارک ارلیچ ، عضو هاروارد و دبیر اجرایی سابق ، گفت: “در ساخت و ساز ، هنگامی که پیمانکاران شروع به آموزش مجدد کارمندان خود از کارمندان به پیمانکاران مستقل کردند ، این فقط یک کلاهبرداری برای صرفه جویی در هزینه بود.” حدود 20 سال است که والش را می شناسد. “آنچه اکنون متفاوت است این است که دیگر نیست [viewed as] “تقلب” ، یعنی [positioned by the companies] به عنوان یک طرح زیبا – مفهوم جدیدی از کار که در آن شما خود رئیس هستید و برنامه ریزی انعطاف پذیر دارید – در واقع مطلوب تلقی می شود. “

مدتهاست كه شركتها از مدل كسب وكار خود كه توسط Uber در دوران ركود اقتصادي ترويج شده است دفاع مي كنند و معتقدند كه كارگران در هنگام برخورد به عنوان پيمانكار مستقل از انعطاف پذيري بيشتري نسبت به كارمند برخوردار هستند. اما هیچ چیز شرکت ها را از ارائه انعطاف پذیری کارمندان باز نمی دارد. در عوض ، این یک راه حل تجاری است – و آنچه منتقدان می گویند ، از کارگران بهره برداری می کند تا هزینه های پایین را برای شرکت ها پایین نگه دارد.

سخنگوی Lyft در بیانیه ای اظهار داشت كه این شركت مشتاقانه منتظر كار با والش و دولت جدید است ، “برای ارتقا توانایی كاركنان برنامه.” سخنگوی اوبر با ابراز خلق و خوی ، گفت او “از تلاش برای اطمینان از استقلال کارگران حمایت می کند در حالی که به رانندگان و تأمین کنندگان مزایا و حمایت های جدید می بخشد.”

Instacart و DoorDash CNN Business را به سخنگوی Alliance App-based Work Alliance ، ائتلافی تحت حمایت Uber ، Lyft ، Instacart ، DoorDash و Uber ، متعلق به Postmates ، هدایت كرده اند.

“نیروی کار مستقل کشور ما برای کمک به جوامع ما برای غلبه بر بسیاری از چالشهایی که در طی این همه گیر با آن روبرو بوده ایم ، ضروری است. ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت بایدن-هریس ، از جمله وزیر کار ، برای پاسخگویی به نیازهای سریع در حال تغییر قرن 21 نیروی کار “، ویتنی میچل برنان ، سخنگوی اتحاد برای کار مبتنی بر برنامه ، در بیانیه ای به CNN Business گفت. “ما شهردار والش را تشویق می كنیم كه متعهد شود كه سیاستهای فدرال را كه از رشد اقتصادی در صورت تقاضا حمایت می كند ، ارتقا دهد.”

مارتی والش سابقه وکالت برای کارگران را دارد و چندین سال به عنوان رئیس شورای تجارت شهرستان بوستون خدمت می کند.
ارلیخ گفت که والش “غرایز بسیار قوی” برای افراد شاغل و خانواده های کارگر دارد. والش ، پسر مهاجران ایرلندی ، از 21 سالگی به اتحادیه ای پیوست و بعداً به عنوان قانونگذار مدرک لیسانس گرفت. وی چندین سال در حالی که در آن نقش بود ، بعنوان رئیس شورای تجارت ساختمان بوستون ، گروه مشترکی از اتحادیه های محلی ، پیش از آنکه شهردار بوستون در سال 2014 شود ، خدمت می کرد ، این سمت را هنگامی که توسط دولت بایدن شنود شد ، عهده داشت.
والش به عنوان شهردار بوستون به روشنی اعلام کرد که وی نقش دولت را در تنظیم شرکت های کنسرت می بیند و اخیراً برای تشویق سفرهای مشترک و کاهش ازدحام فشارهای جدیدی را برای Uber و Lyft تحت فشار قرار داده است. وی همچنین انتقاد می کند که چگونه سرویس هایی مانند DoorDash و Instacart در محله های خاص گاهی در دسترس نیستند.

والش و کاخ سفید به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. معرفی والش برای وزیر کار در انتظار تأیید سنا است. در جلسه استماع تأیید روز پنجشنبه ، والش در مورد لحظات اساسی زندگی خود صحبت کرد – از سرطان در کودکی تا قدم گذاشتن در کار اتحادیه پدر و بهبودی از اعتیاد – که او را در مورد دیدگاه وی در مورد کار گروه کار آگاه کرد.

حتما بخوانید:
برترین 10 کلیپ YouTube درباره داروهای گیاهی

والش گفت: “حمایت از کارگران ، دسترسی برابر به مشاغل خوب ، حق عضویت در اتحادیه صنفی ، ادامه تحصیل و آموزش ، دسترسی به بهداشت روان و درمان مصرف مواد. اینها فقط سیاست های من نیستند ، من آنها را زندگی کرده ام.” “میلیون ها خانواده آمریکایی در حال حاضر به آنها احتیاج دارند. من تمام حرفه خود را در سطوح مختلف صرف مبارزه برای آنها کردم.”

والش در مورد موضع خود در مورد طبقه بندی کارگران مورد سال قرار نگرفت ، اما وی نشان داد که از قانون PRO حمایت می کند ، قانونی که توسط دموکرات ها در روز پنجشنبه مجدداً ارائه شد و قوانین کار موجود را به میزان قابل توجهی تغییر می دهد و اتحاد کارگران را آسان می کند. والش گفت: “این گامی در جهت کمک به مردم برای سازماندهی آزاد است. من به حق سازمان اعتقاد دارم. من به این حق اعتقاد دارم که اگر بخواهند به اتحادیه ای بپیوندند ، می توانند به اتحادیه ای بپیوندند. بنابراین ، من مطمئناً از آن حمایت می کنم.” .

قانون PRO برای اقتصاد کنسرت تأثیراتی خواهد داشت ، زیرا آزمون “ABC” – که شرکتهای کنسرت در کالیفرنیا با آن مبارزه کردند – را برای تعیین اینکه آیا یک کارگر کارمند است یا یک کارمند قراردادی در صورت پذیرش ، اعمال می کند.

وزارت کار والش می تواند نه تنها با تفسیر قوانین موجود و استفاده از دفتر به عنوان بستر قلدری ، بلکه با هدف گیری و هماهنگی اقدامات اجرایی علیه کارفرمایانی که ممکن است مطابق قانون نباشند ، طبق طبقه بندی کارگران ، در طبقه بندی کارگران تأثیر بسزایی داشته باشد. کارشناسان

حتما بخوانید:
یک چشم انداز زیبا و تازه در داروهای گیاهی

جوآن گلدشتاین که والش را از طریق مشاغل مختلف خود به عنوان رئیس دادستانی ماساچوست و همچنین وزیر امور خارجه برای توسعه کار و کار به مدت 15 سال می شناسد ، گفت که وی بیشترین نگرانی را در مورد دسترسی کارگران به شبکه های ایمنی اجتماعی و اقتصادی دارد.

گلدشتاین به سی.ان.ان گفت: “ما چندین موقعیت داشته ایم كه او به من مراجعه كرده است در حالی كه می بیند كه ما می توانیم در چارچوب قانون برای كمك به كارگران برای دریافت دستمزد ، مزایا ، ایمنی و آموزش هایی كه لیاقت كارگران را داریم ، انجام دهیم.”

بازاندیشی در مواضع دولت ترامپ در مورد مجریان مستقل

با توجه به رکود اقتصادی کنونی ، ممکن است موضوع طبقه بندی کارگران در اولویت اول لیست والش نباشد. اما همانطور که بکی اسمیت ، مدیر پروژه قانون کار ملی ، خاطرنشان کرد ، “روشن شدن سریع تفسیر قانون ضروری است.”

اسمیت گفت: “اولین خط تجارت پاک کردن سیاست های ترامپ است که کاملاً فکر کرده است کدام یک از ما به حمایت های قانونی اساسی دسترسی داریم.” اسمیت افزود ، بسیاری از این کارها بدون تغییر در قانون فدرال از نظر اداری قابل انجام است.

آمازون به بایدن: برای واکسن به کارگران ما اولویت دهید
موضع وزارت کار رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ به نفع کارفرمایان است ، همانطور که در یک یادداشت مشورتی برای سال 2019 و قانونی که در آخرین روزهای دولت ترامپ وضع شده است. دومی استاندارد استخدام را تحت قانون استاندارد کار عادلانه روشن کرد ، که استانداردهای اساسی مانند حداقل دستمزد و اضافه کار برای کارمندان را تعیین می کند تا شرکت ها طبقه بندی کارگران خود را به عنوان پیمانکار مستقل طبقه بندی کنند.
بایدن و کمال هریس معاون رئیس جمهور مخالفت های زیادی با شرکت های کنسرت در این باره داشته اند. آنها خواستار رأی “نه” به Prop 22 شدند و یک کمپین تبلیغاتی شامل متوقف کردن کارفرمایان در طبقه بندی اشتباه کارمندان خود به عنوان مجری مستقل “و اطمینان از کارگران در اقتصاد کنسرت” از مزایای قانونی و حمایت های شایسته برخوردار شدند.

با این حال ائتلافی تحت حمایت اوبر ، لیفت ، DoorDash و اینستاكارت با صدور بیانیه ای در روز بازیگری برای تبریک به بایدن و هریس وقت تلف كردند ، در حالی كه برنامه خود را برای “سیاست های مدرن” كه به كارگران “دسترسی به مزایا را می دهد و ضمن محافظت از انعطاف پذیری آنها طبق برنامه خود درآمد مستقل کسب کنید. ”

ارلیچ گفت: والش برای ایجاد یک نکته در این مسئله باید “افراد مستقر دره سیلیکون” را بپذیرد. در میان این گروه مقامات سابق دولت اوباما وجود دارد که اکنون در شرکتهای کنسرت مانند رئیس سیاسی Lyft آنتونی فاکس و عضو هیئت مدیره Lyft والری جارت نقش اصلی را بازی می کنند. تونی وست ، مدیر ارشد حقوقی اوبر ، در وزارت دادگستری در دولت های کلینتون و اوباما خدمت می کند و داماد هریس است.

همانطور که لیس-ریوردان ، وكیل مستقر در بوستون ، گفت: “این می تواند موقعیت بسیار مهمی باشد و افراد زیادی هستند كه امید زیادی به مارتی دارند كه او آنچه را كه باید انجام شود انجام می دهد.”


منبع: pezeshk-khabar.ir