چرا در حال حاضر محبوبیت برنامه پیام رسانی Signal افزایش یافته است


طبق اطلاعات شرکت اطلاعات بازار Sensor Tower ، سیگنال بین پنجشنبه و یکشنبه حدود 7.5 میلیون نصب از فروشگاه App و Google Play در سراسر جهان داشته است ، بیش از 43 برابر بیشتر از نصب های هفته گذشته.

سرویس های پیام رمزگذاری شده مانند Signal در سال های اخیر به دلیل نگرانی بیشتر مردم در مورد محافظت از اطلاعات شخصی خود محبوبیت پیدا کرده اند. با این حال ، این رونق خاص در استفاده از Signal پس از سردرگمی در مورد اطلاع رسانی به روز شده در مورد شرایط سرویس از سرویس متعلق به فیس بوک برای پیام های رمزگذاری شده WhatsApp است.

هفته گذشته ، سیگنال همچنین از چندین نام بزرگ دره سیلیکون ، از جمله ایلون ماسک ، مدیر عامل تسلا ، تأیید کرد.

جهش در برداشت های جدید سیگنال نیز به دنبال و ناآرامی های واشنگتن رخ داد آمازون (AMZN)، سیب (AAPL) و گوگل (GOOGL) برای قطع ارتباط با پارلر ، سرویس شبکه اجتماعی مورد علاقه اعضای راست افراطی است. تلگرام ، یکی دیگر از برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده در روز سه شنبه ، اعلام کرد که در 72 ساعت گذشته 25 میلیون کاربر جدید را در سراسر جهان جذب کرده است و مجموع کاربران فعال آن را به 500 میلیون نفر رسانده است.
جهش عظیم ترافیک سیگنال ها برخی مشکلات را ایجاد کرد. پنجشنبه ، سیگنال توییت که بررسی کدهای ثبت نام کاربر جدید می تواند به تأخیر بیفتد ، “زیرا بسیاری از افراد جدید در حال تلاش برای پیوستن به Signal هستند (ما به سختی می توانیم هیجان خود را ثبت کنیم).” آخر هفته مشکل حل شد.
کارمندان سیگنال روز جمعه در یک پست Reddit گفتند: “ما در حال حاضر یک سطح رکورد بارگیری برای برنامه Signal در سراسر جهان داریم.”

چه اتفاقی برای واتس اپ می افتد؟

WhatsApp ماه گذشته اطلاع رسانی در مورد شرایط استفاده به روز شده و سیاست حفظ حریم خصوصی را به کاربران آغاز کرد ، که برای ادامه استفاده از برنامه پس از 8 فوریه ، مردم باید با آن موافقت کنند.

بسیاری از کاربران در مورد بخشی از سیاست حفظ حریم خصوصی WhatsApp که جزئیات داده های کاربر را جمع آوری و با شرکت مادر فیس بوک به اشتراک می گذارد ابراز نگرانی کرده اند ، که در مورد حفاظت از داده های کاربر دارای شهرت معتبری است.
تمام پیام های شخصی بین افراد و اکثر شرکت ها در WhatsApp از رمزگذاری انتها به پایان محافظت می شود ، به این معنی که برنامه نمی تواند آنها را ببیند یا آنها را با فیس بوک به اشتراک بگذارد (کاربران قبل از چت با مشاغل که پیام در آن نیست ، به آنها اطلاع داده می شود) end to -end رمزگذاری شده). اما WhatsApp سایر اطلاعات کاربر را جمع آوری می کند ، مانند نحوه و زمان استفاده شخصی از برنامه و اطلاعات دستگاه کاربر ، مانند آدرس های IP.

سیاست حفظ حریم خصوصی WhatsApp می گوید که اطلاعات جمع آوری شده توسط کاربر ممکن است با سایر شرکت ها در فیس بوک به اشتراک گذاشته شود ، “برای کمک به کار ، ارائه ، بهبود ، درک ، شخصی سازی ، حفظ و بازاریابی خدمات و پیشنهادات ما.”

به گفته این شرکت ، این روش های اشتراک داده جدید نیستند.

اپل حریم خصوصی را راه اندازی کرد & # 39؛  برچسب های تغذیه ای & # 39؛  از برنامه های کاربردی

در اینجا آنچه تغییر کرده است: حریم خصوصی WhatsApp آخرین بار در سال 2016 در سراسر جهان به روز شد. در آن زمان ، به کاربران WhatsApp این گزینه را داد که از اشتراک گذاری داده ها با فیس بوک انصراف دهند ، گزینه ای که فقط به طور خلاصه در دسترس بود. در این آخرین به روزرسانی ، مراجعه به این گزینه انصراف منقضی شده حذف شده است.

مهمترین به روزرسانی سیاست مربوط به کاربران تجاری WhatsApp است. او نشان می دهد که شرکت های که با استفاده از WhatsApp با مشتریان صحبت کنید ، می توانید سیاهههای مربوط به مکالمات خود را در سرویس های میزبانی فیس بوک ذخیره کنید.

سخنگوی واتس اپ در بیانیه ای گفت: “به روزرسانی شیوه های اشتراک داده WhatsApp با فیس بوک را تغییر نمی دهد و بر چگونگی ارتباط خصوصی افراد با دوستان یا خانواده در هر کجای دنیا تأثیر نمی گذارد.” عمیقا متعهد به محافظت از حریم خصوصی افراد هستیم. ”

به طور خلاصه: هیچ داده دیگری برای کاربران WhatsApp وجود ندارد که پس از پذیرفتن شرایط جدید نسبت به آنچه قبلاً به اشتراک گذاشته شده بود ، با Facebook به اشتراک گذاشته شود. یعنی مگر اینکه در سال 2016 از انصراف استفاده کنید.

WhatsApp به دنبال از بین بردن سردرگمی در مورد سیاست به روز شده است ، از جمله با ارسال سوالات متداول در مورد اقدامات حریم خصوصی آن.
این اعلان از شرایط whatsApp و به روزرسانی های سیاست حفظ حریم خصوصی ممکن است باعث شود برخی از کاربران سردرگم سایر سرویس های پیام رسانی مانند Signal را ترک کنند.

چرا سیگنال؟

اگرچه این سیاست جدید نیست ، گرد و غبار توجه را به روش های اشتراک داده WhatsApp با فیس بوک جلب کرده است ، که ممکن است بسیاری از افراد قبل از کلیک بر روی “موافقت” آن را نخوانده باشند. این امر می تواند کاربران را به پریدن ترغیب کند ، با اثبات اینکه Signal محبوب ترین گزینه است.

Signal یکی دیگر از برنامه های رایگان است که پیام های رمزگذاری شده ، تماس ها و گپ ویدیویی را فراهم می کند. “رمزگذاری شده” به معنای رمزگذاری محتوای پیام ها تا رسیدن به گیرنده است و هیچ واسطه ای نمی تواند آنها را مشاهده کند. این برنامه توسط NGO سیگنال مدیریت می شود که در سال 2018 با کمک برایان اکتون ، بنیانگذار WhatsApp راه اندازی شد ، وی سال گذشته WhatsApp و Facebook را ترک کرد.

اکتون در بیانیه ای در سال 2018 با اعلام خبر تأسیس بنیاد گفت که هدف سیگنال ساخت “فناوری پایدار است که به مصرف کنندگان احترام بگذارد و به کالایی سازی داده های شخصی اعتماد نکند.”

فیس بوک با اپل بر سر تغییر حریم خصوصی که تجارت تبلیغاتی آن را تهدید می کند با یکدیگر اختلاف دارد
در برابر پس زمینه های جدید ثبت نام عجولانه ، سیگنال است معرفی ویژگی های جدید مشابه WhatsApp ، مانند پس زمینه تصویر زمینه چت و یک پروفایل برای پروفایل های کاربر. و جدید سیب (AAPL) خط مشی هایی که برنامه ها را ملزم به ارائه برچسبی می کند که شیوه های حفظ حریم خصوصی آنها را در App Store توصیف می کند ، مقایسه قوانین برنامه های مختلف پیام رسانی را برای کاربران آسان می کند.

سیگنال بلافاصله به درخواست نظر در مورد سرعت ثبت نام جدید پاسخ نداد.

این برنامه تأییدیه های برجسته ای دریافت کرده است. تسلا (TSLA)در 7 ژانویه ماسک است توییت: “از سیگنال استفاده کنید.” توییتر (TWTR) مدیر اجرایی جک دورسی بازتوییت مجدد آن و بعدا منتشر شده تصویری از Signal در بالای نمودار App Store که آن را با یک قلب برچسب گذاری کرده است.
ادوارد اسنودن ، مجری سابق NSA نیز بازتوییت مجدد پست ماسک ، با افزودن پیام: “اینsignalapp است ، برای کسانی که الون صحبت نمی کنند.”
اگرچه در توییت های آنها اشاره ای به فیس بوک یا واتس اپ نشده است ، اما ماسک و دورسی قبلاً از این غول رسانه های اجتماعی انتقاد کرده اند.
ظاهراً برخی از مردم در مورد توصیه های ماسک گیج شده اند. سهام از از قبل سیگنال کنید (امضا کردن) – یک شرکت فناوری کوچک ، مستقر در تگزاس و بدون ارتباط با برنامه پیام رسانی – در روزهای پس از توییت ماسک قبل از نرم شدن در روز سه شنبه بیش از 6000٪ افزایش یافت.

سیگنال ، اپلیکیشن پیام رسان ، با انتشار توییتی متهورانه درباره این سردرگمی ، گفت: “آیا منظور تحلیلگران سهام این است که می گویند بازار سیگنال های مختلفی می دهد ، منظور این است؟”
منبع: pezeshk-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>