پست های فیس بوک که خشونت را تبلیغ می کنند ، حتی پس از قیام نیز همچنان در جریان است


“میهن پرستان 20 ژانویه 2021 لحظه شما در میدان تیان آنمن است !!!” پستی در یک گروه خصوصی طرفدار ترامپ در فیس بوک خوانده می شود.

دیگری که در 9 ژانویه در گروه عمومی حزب میهنی با بیش از 12000 عضو منتشر شد ، گفت: “ما باید شبه نظامیان خود را سازماندهی کنیم … جنگ ها با سلاح به دست می آیند … و هنگامی که فرمانده کل قوا را ساکت می کنند ، شما در جنگ هستید”.

نشریات دیگر شامل افرادی است که علناً جزئیات پیوستن به پلیس را می خواهند.

پست ها توسط پروژه شفافیت فناوری (TPP) ، یک گروه غیرانتفاعی شناسایی شد.

فیس بوک پس از تماس با CNN ، پستی را در مورد میدان تیان آن من حذف کرد.

& # 39؛  توقف سرقت & # 39؛  گروه ها در چشم فیس بوک پنهان شده اند

“این نشریه سیاست معلولیت هماهنگی ما را نقض می کند و حذف شده است ، اما توجه به این نکته ضروری است که یکی از سیاست های ما را نقض می کند ، که به زمینه بیشتری نیاز دارد و همیشه نمی تواند در مقیاس بزرگ اجرا شود. سخنگوی فیس بوک گفت: این قوانین اغلب به تیم های تخصصی نیاز دارد تا اطلاعات بیشتری در مورد یک نشریه جمع کنند تا تصمیم بگیرند.

سخنگو افزود ، “هنگامی كه پست را به اشتراک گذاشتید ، تیم های ما شروع به بازبینی كردند ، آنها از تیم سیاستگذاری محتوای ما متخصصانی را جذب كردند و در نهایت تصمیم گرفتند كه در زمینه ای كه در آن به اشتراک گذاشته شده است ، این قسمت از سیاست هماهنگی آسیب ما را نقض می کند. ، که برای تعریف نیاز به تیمهای اضافی / زمینه ای دارد و حذف شده است. “

فیس بوک روز یکشنبه گفت گروه حزب میهن پرست ، که حاوی پستی در مورد سازماندهی یک شبه نظامی بود ، “توسط تیم های ما” از قبل کشف و حذف شده است. فیس بوک روز دوشنبه گفت گروه را حذف کرده است.

این پست ها چالشی را پیش روی غول فناوری در برخورد با درخواست های خشونت آمیز در خانواده قرار می دهد.

کتی پاول ، مدیر TTP ، یکشنبه شب به CNN گفت: “فیس بوک ثابت می کند که نمی خواهد یا نمی تواند به طور موثر سیستم عامل خود را تعدیل کند و به تهدیدی برای مردم و دموکراسی تبدیل شده است.”

TPP به CNN گفت كه با استفاده از یك حساب فیس بوك این پست ها را برای عضویت در گروه های راست افراطی پیدا كرده است.

هفته گذشته ، TPP گفت که شواهدی یافته است که نشان می دهد فیس بوک اجازه می دهد تبلیغات لوازم جانبی سلاح ، جلیقه ضد گلوله و سایر تجهیزات نظامی در سیستم عامل خود قرار گیرد و کاربران علاقه مند به گروه های راست افراطی و شبه نظامی را هدف قرار دهد.
دیده بان اطلاعات غلط
فیس بوک روز شنبه اعلام کرد که پذیرش تبلیغات در ایالات متحده برای لوازم جانبی سلاح و تجهیزات محافظ را حداقل تا 22 ژانویه متوقف می کند.

سخنگوی فیس بوک هفته گذشته به CNN گفت که این شرکت صفحات و گروه های نمایندگی جنبش های اجتماعی نظامی را حذف کرده و به بارگیری این صفحات ادامه می دهد.

به نظر می رسد مدیر عامل فیس بوک ، چریل سندبرگ ، هفته گذشته نقش شرکت خود را در این قیام نادیده گرفته و گفته است که بیشتر سازمان در سیستم عامل های دیگر است.

سندبرگ به رویترز گفت: “اجرای قانون ما هرگز كامل نیست ، بنابراین من مطمئن هستم كه هنوز چیزهایی در فیس بوك وجود داشت.” وی سپس افزود: “من فکر می کنم این رویدادها بیشتر در سکوهایی برگزار شده اند که توانایی ما در جلوگیری از نفرت را ندارند ، استانداردهای ما را ندارند و شفافیت ما را ندارند.

گروه Stop The Steal فیس بوک ، که نظریه توطئه بی اساس مبنی بر تقلب در انتخابات سال 2020 را تبلیغ می کند ، قبل از تعطیلی فیس بوک ، صدها هزار عضو را در هفته انتخابات برنده کرد.

این شرکت پس از قیام محتوای حاوی عبارت “جلوگیری از سرقت” را کاملاً ممنوع کرد.
اما برخی از گروه ها و نظریه پردازان توطئه سعی کرده اند از سیستم های تعدیل محتوای فیس بوک جلوگیری کنند ، یا با تغییر نام گروه خود برای جلوگیری از تردید ، یا با استفاده از سایر ویژگی های برنامه به به گفته گروه ناظران آواز ، برای پنهان شدن در دید

در اوایل هفته گذشته ، آواز 90 گروه عمومی و خصوصی فیس بوک را که به انتشار ادعاهای دروغین مربوط به تقلب در انتخابات و نیمی از گروهی که سعی داشتند اقدامات فیس بوک “جلوگیری از سرقت” را دور بزنند ، برجسته کرد. آواز این هفته به سی ان ان گفت که فیس بوک از زمان مطرح شدن گروه ها 9 مورد را حذف کرده است.

اندی استون ، سخنگوی فیس بوک به CNN گفت: “ما با متخصصان تروریسم جهانی و اطلاعات سایبری در تلاشیم تا خواستار خشونت را شناسایی کرده و محتوای مضر را که منجر به خشونت بیشتر می شود حذف کنیم.” “ما همه این تلاش ها را ادامه می دهیم و با نیروی انتظامی کار می کنیم تا از تهدیدهای مستقیم امنیت عمومی جلوگیری کنیم.”

آواز گفت ، نظریه پردازان توطئه همچنین از محصول Facebook Instagram Stories برای به اشتراک گذاشتن نسخه های خطیر استفاده کرده اند. Instagram Stories برنامه ریزی شده است که پس از 24 ساعت ناپدید می شود ، به بازاریابان اطلاعات نادرست اجازه می دهد پیام های خود را به هزاران نفر قبل از شناسایی و ضبط محتوای آنها منتقل کنند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>