پارلر چیست؟ هر آنچه در مورد بستر ممنوع محافظه کار رسانه های اجتماعی لازم است بدانید


پارلر با وجود مخاطبان خاص خود ، محبوبیت بیشتری پیدا می کند. این پلتفرم آخرین برنامه بارگیری شده در آخر هفته 8 نوامبر شد – روزی که رسانه های بزرگ انتخاب جو بایدن را اعلام کردند.

اما این پلتفرم نتوانست سخنان خشونت آمیز نفرت را کنترل کند ، که به گفته شرکت های بزرگ فناوری می تواند منجر به رویدادی دیگر مانند محاصره روز چهارشنبه کنگره شود.
پارلر در سال 2018 تاسیس شد و خود را “رسانه اجتماعی بی طرف” و مکانی می داند که مردم می توانند “آزادانه صحبت کنند و بدون ترس از” تحریف “شدن توسط دیدگاه های شما ، آزادانه صحبت کنند. در وب سایت و توضیحات فروشگاه App. به نظر می رسد به هم ریخته است توییتر (TWTR) و اینستاگرام ، با فید اصلی ، تعداد دنبال کنندگان و روش های اشتراک پست و پیوند.
این پلتفرم رسانه های اجتماعی به طور گسترده توسط طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، از جمله برخی از کسانی که در آشوب های روز چهارشنبه در پایتخت ایالات متحده شرکت داشتند ، مورد استفاده قرار گرفت.

بسیاری از سیاستمداران محافظه کار و شخصیت های رسانه ای در پارلر فعال شدند. از جمله فعالان پارلر ، شان هانیتی ، مجری فاکس نیوز ، مارک لوین ، ستاره رادیو ، لورا لوور ، فعال راست افراطی ، تد کروز سناتور و دوین نونس نماینده کنگره بودند. اریک ترامپ همچنین یک حساب تأیید شده توسط پارلر و همچنین کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری دارد.

چه چیزی رشد آن را تغذیه می کند؟

فیس بوک (FB)، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی تلاش های خود را برای مبارزه با اطلاعات غیرقانونی منتهی به انتخابات ریاست جمهوری نوامبر و پس از آن افزایش داده اند. این امر باعث شده است که بسیاری از محافظه کاران برجسته ادعا کنند که آرای آنها به طور نامتناسبی سانسور شده است. توییتر طی هفته های پس از انتخابات ده ها توییت از رئیس جمهور دونالد ترامپ پنهان کرد و هر دو سیستم عامل هفته گذشته ترامپ را پس از محاصره پایتخت منع کردند که وی در سخنرانی های خود و در شبکه های اجتماعی تشویق کرد.

اگرچه هنوز فیس بوک و توییتر مملو از اطلاعات غلط و نفرت آمیز است ، اما از نظر طرفداران ترامپ ، گام های Big Tech برای کند کردن گسترش اطلاعات نادرست سانسور است. و برخی به دنبال خرید آنلاین خانه های جایگزین هستند.

Parler قبلاً توسط آمازون ، اپل و گوگل راه اندازی شده است و ممکن است لازم باشد موقتاً آفلاین باشد
که در توییت کردن اندکی پس از روز انتخابات ، ماریا بارتیرومو ، مجری فاکس نیوز ، فریاد جمعی بسیاری از صداهای محافظه کار معروف را تکرار کرد: “من می روم [Twitter] به زودی عازم پارلر شد. لطفاً سریعاً یک حسابparler باز کنید. “(بارتیرومو در توییتر باقی مانده است.)
تعداد قابل توجهی از کاربران این آرا را در سیستم عامل دنبال کردند ، که به دلیل شکایت در مورد اقدامات انجام شده توسط سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی علیه اطلاعات نادرست در انتخابات و ادعاهای نادرست تقلب در رای دهندگان ، مانند اعتراض به ادعاها با برچسب های بررسی واقعیت ، تقویت می شود.
این به پارلر کمک کرد تا در جدول بالا بیاید سیب (AAPL) و فروشگاه برنامه های Android.

چرا متناقض است؟

پارلر مملو از اطلاعات غلط از جمله جریان ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در رای دهندگان است. این پلت فرم به مرکز تئوری های توطئه مورد حمایت ترامپ تبدیل شده است که انتخاب بایدن رئیس جمهور منتخب را زیر سوال می برد.

حسابهای Swastika مانند تصاویر نمایه آنها و پستهای نفرت انگیز نژادپرستانه در پارلر سخت نیست. بر اساس یک گزارش ADL ، اعضای پسران مغرور ، نظریه پردازان توطئه QAnon ، افراط گرایان ضد دولت و برتری طلبان سفیدپوست علناً نظرات خود را در مورد پارلر تبلیغ می کنند.

ADL گفت: “انکار هولوکاست ، یهودستیزی ، نژادپرستی و سایر اشکال تعصب نیز به راحتی یافت می شود.”

مدیایت: مدیر عامل پارلر می گوید که وی لین وود را اخراج کرده و خواستار اعدام مایک پنس شده است

به گفته ADL ، هر دو تندرو و “محافظه کاران بزرگ” از این برنامه برای سازماندهی و جذب حوادث طرفدار ترامپ مانند محاصره پایتخت و “راهپیمایی میلیونی MAGA” در واشنگتن استفاده می کنند.

اپل گفت که انتشارات پارلر شامل “تهدیدهای مستقیم خشونت آمیز و فراخوان برای تحریک به اقدامات غیرقانونی” است. این شرکت گفت که فرایندهایی که پارلر برای تعدیل یا جلوگیری از توزیع محتوای خطرناک و غیرقانونی معرفی می کند “ناکافی” است.

چه کسی پشت این است؟

پارلر توسط ربکا مرسر ، جان ماتز و جارد تامسون تاسیس شد.

وی گفت ، مرسر ، یک اهدا کننده برجسته محافظه کار ، گفت که او به بانک پارلر کمک می کند “همانطور که بنیانگذاران ما برنامه ریزی کرده اند ، یک بستر خنثی برای آزادی بیان فراهم کند و همچنین یک محیط رسانه های اجتماعی ایجاد می کند که از حریم خصوصی داده ها محافظت می کند. بیانیه در ماه نوامبر.

حتما بخوانید:
اینستاگرام متوجه می شود که بارگیری TikTok چندان آسان نیست

مرسر دختر رابرت مرسر ، مدیر صندوق پرچین و بنیانگذار شرکت تجزیه و تحلیل داده های سیاسی فعلی Cambridge Analytica است. بازرگانان حامیان برجسته رئیس جمهور دونالد ترامپ و اهداف محافظه کارانه هستند.

برای سالها ، بازرگانان مهمترین خیرات گروههای محافظه کار بوده اند ، از اتاق فکر بنیاد میراث فرهنگی ، جایی که ربکا مرسر یکی از اعضای هیئت مدیره است ، گرفته تا سازمانهایی که علیه هیلاری کلینتون کتاب و فیلم تولید می کنند.

آینده پارلر چیست؟

اکنون پارلر ثابت کرده است که در اینترنت مانند آمازون ، اپل و گوگل (GOOGL) همه آنها آن را برای مدت زمان بیش از 24 ساعت از سیستم عامل خود راه اندازی کرده اند.
آمازون (AMZN) یکشنبه شب Parler را از سرویس میزبانی ابری خود ، سرویس های وب آمازون حذف می کند ، و به دنبال فشار فزاینده مردم و کارمندان آمازون ، آن را عملا از اینترنت عمومی راه اندازی می کند.

این تصمیم که از روز یکشنبه ساعت 11:59 به وقت اقیانوس آرام اجرا می شود ، وب سایت و برنامه Parler را تا زمانی که یک ارائه دهنده میزبانی جدید پیدا نکند ، خاموش می کند.

حتی اگر میزبان جدیدی پیدا کند ، قدرت باقی مانده پارلر یک سوال باز است. در طول سال ها ، گریه برای سانسور منجر به ظهور چندین گزینه مانند Gab ، 4chan و 8chan شده است. با این حال ، هیچ کس هنوز موفق به ایجاد یک پلت فرم با تمایل راست با دوام و قوی نشده است. این بازیکنان کوچکتر فاقد منابع شرکت های بزرگی مانند فیس بوک هستند ، زیر فشار افزایش ترافیک می تواند زیرساخت های آنها را مخدوش کند و معمولاً از تمام ویژگی های سایر سیستم عامل های اجتماعی که کاربران عادت کرده اند ، برخوردار نیستند.
منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
صفحات شفاف یک روند جدید عالی در فن آوری است
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme NakitMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme