ویرجین اوربیت با افزایش موارد Covid-19 پروازهای آزمایشی را متوقف می کند


این استارت آپ مستقر در لس آنجلس ، که امیدوار است با موشک پرتاب شده از بال 747 ماهواره ها را به مدار منفجر کند ، در یک سری توییت ها گفت که با “افزایش” فراوانی عفونت ها در منطقه ، ارتباطات Virgin Orbit را ردیابی می کند چنان کارمندان خود را در “قرنطینه ایمنی” قرار داده است که این شرکت پرسنل کافی برای پشتیبانی از پرواز آزمایشی موشک LauncherOne آینده را ندارد.

این شرکت گفت که پروتکل های ایمنی را در تاسیسات خود رعایت کرده است. مدار ویرجین گفت “تعداد کمی“اعضای تیم وی مثبت بودند ، گرچه هیچ یک از پرونده ها بین کارمندان منتقل نشده بود.
میزان عفونت در شهرستان لس آنجلس و همچنین بسیاری از شهرهای ایالات متحده از زمان شکرگذاری به شدت افزایش یافته است. و اگرچه اولین واکسیناسیون روز دوشنبه برای کارکنان مراقبت های بهداشتی صادر می شود ، اما بزرگسالان سالم زیر 65 سال و کودکان ممکن است مجبور شوند تا سال 2021 صبر کنند تا واکسن در دسترس باشد.

ویرجین اوربیت ، مانند سایر شرکت های فناوری فضایی در ایالات متحده ، حق ادامه فعالیت در همه گیر همه گیر را دارد ، زیرا در ماه مارس دولت بخش فضایی را بخشی از “زیرساخت های حیاتی” کشور دانست. طبق گفته یک گروه صنعتی ، فعالیت های تجاری این بخش نیز با پروژه های اصلی امنیت ملی ایالات متحده و برنامه های ناسا در هم آمیخته است.

قرار بود آزمایش آزمایشی برنامه ریزی شده Virgin Orbit دومین تلاش این شرکت برای پرتاب موشک LauncherOne خود به مدار زمین باشد. پرتاب آزمایشی قبلی در ماه مه با قطع موتور موشک اندکی پس از قطع شدن آن از کشتی خود ، بوئینگ 747 ملقب به دختر کیهانی ، متوقف شد. موشک در اقیانوس آرام سقوط کرد.
در چند ماه گذشته ، ویرجین اوربیت گفته است که چندین آزمایش زمینی انجام داده است ، یکی از آنها شامل تحویل موشک LauncherOne به استان موهاوی ، کالیفرنیا – جایی که شرکت خواهر آن ، شرکت گردشگری فضایی Virgin Galactic نیز دارد – و نصب پایه آزمایش است. برای تقلید از بال دختر کیهانی طراحی شده است. مهندسان سپس موشک را بارگیری کردند و تمام مراحل راکت را طی یک آزمایش آزمایشی واقعی طی کردند ، که این شرکت آن را “یک موفقیت بزرگ” دانست.
داشت موشک می ساخت.  او اکنون در آمریکا با کمبود هوادار روبرو است

Virgin Orbit در سال 2017 از Virgin Galactic که متمرکز بر اعزام گردشگران به پروازهای فرعی است که ارتفاع آن به حدود 50 مایل می رسد ، دور افتاده است.

حتما بخوانید:
قیمت یک شانه تخم مرغ از صد هزار تومان گذشت / هر تخم مرغ حدود 3500 تومان

سپس ویرجین اوربیت اعلام کرد که هدف آن انجام آزمایش دومین پرتاب قبل از پایان سال است و پرتابی که توسط اداره هواپیمایی فدرال تأیید شده است برای این آخر هفته برنامه ریزی شده است.

اما این شرکت گفت که پس از پایان تلاش های خود برای ردیابی جمعه گذشته ، تصمیم گرفته است آزمایش نهایی بارگیری موشک را در اواسط عملیات به حالت تعلیق درآورد تا مدیران بتوانند “قبل از حرکت به جلو” ارزیابی روشنی انجام دهند.

در توئیتی که در حساب ویرجین اوربیت قرار گرفته است ، آمده است: “با توجه به زمان دقیق نتایج آزمایش Covid-19 ، این امر بر برنامه پرتاب ما تأثیر خواهد گذاشت. “ما اکنون این تأثیر را ارزیابی می کنیم. به زودی آماده پرواز خواهیم بود ، اما سلامتی تیم ما و خانواده های آنها در خط مقدم تصمیمات ماست.”
منبع: pezeshk-khabar.ir

دیدگاهتان را بنویسید