ورایزون خاموش کردن شبکه بی سیم 3G خود را به تعویق می اندازد


شبکه 3G این شرکت هنوز در حال کار است – پس از اینکه ورایزون قبلاً گفت که شبکه قدیمی در اواخر سال 2020 از بین می رود ، زیرا همچنان مشتریان خود را با فناوری های جدیدتر از جمله 4G LTE و شبکه 5G در حال رشد هدف قرار می دهد. .

کوین کینگ ، سخنگوی ورایزون در نامه ای الکترونیکی گفت: “ما چندین سال است که به صورت علنی اظهار داشته ایم که شبکه 3G CDMA ما از سرویس خارج شده است ، اما شبکه 3G ما در حال حاضر فعال است.”

“تقریباً تمام ترافیک داده های ورایزون بر روی شبکه 4G LTE ما اجرا می شود و در حالی که ما برای از کار انداختن شبکه 3G سخت کار می کنیم ، مشتریانی را که هنوز از سرویس 3G استفاده می کنند تشویق می کنیم که به فناوری های جدید مهاجرت کنند.”

ورایزون (VZ) سالهاست که در مورد غیرفعال شدن 3G صحبت کرده است – راه اندازی آیفون 5 در سال 2012 منجر به تغییر عمده مشتریان از 3G به شبکه جدید 4G شد. روند تصفیه 3G در سال 2014 آغاز شد ، زمانی که Verizon شروع به توزیع مجدد طیف در شبکه 4G LTE خود کرد. در آن زمان ، تحلیلگران پیش بینی کردند که 3G تا سال 2018 از رده خارج نمی شود.
خاموش شدن 3G شرکت مخابراتی قبلاً یک بار به تأخیر افتاد. ورایزون در ابتدا قصد داشت این شبکه را در اواخر سال 2019 خاموش کند ، اما در همان سال به Light Reading گفت که تا پایان سال 2020 منتظر خواهد ماند. تاریخ جدیدی برای خاموش شدن رسمی 3G وجود ندارد ، اگرچه ورایزون می گوید که در تلاش است تا این شبکه را به بازار عرضه کند. از عملکرد شبکه قدیمی در اسرع وقت “ضمن ادامه مراقبت از مشتریان خود”.
دلیل شگفت آور پر سر و صدا بودن اپل در مورد آیفون 5G خود
Verizon فعال کردن دستگاه های جدید 3G را در سال 2018 متوقف کرد. سال گذشته ، محدودیت های دیگری در مورد سرویس 3G اضافه کرد ، از جمله اینکه دیگر به مشتریان اجازه نمی دهد دستگاه 3G خود را در یک خط موجود فعال کنند و از دستگاه های 3G که در خارج از ایالات متحده پرسه می زنند پشتیبانی نمی کند. در سال 2021 ، ورایزون گفت که دیگر از انواع خاصی از عیب یابی برای دستگاه های 3G پشتیبانی نمی کند.

این شرکت از بیان اینکه هنوز چه تعداد مشتری به شبکه 3G خود اعتماد دارند ، امتناع ورزید.

حتما بخوانید:
هدرز موتور B3 (پراید قدیم) - سام تیونینگ

تصمیم ورایزون برای به تعویق انداختن خاموش شدن 3G خود احتمالاً ارتباط چندانی با مشتریان تلفن همراه که هنوز از شبکه استفاده می کنند – که تعداد آنها احتمالاً تعداد کمی است – و بیشتر مربوط به دستگاه های اینترنت اشیا مانند کنتورهای هوشمند و هشدارها است. بیل منزس ، تحلیلگر مدیر شرکت تحقیقات فناوری گارتنر ، گفت که برای سرقت در خانه هنوز با 3G ارتباط دارد و برای مبادله به زمان و هزینه بیشتری نیاز است.

هنوز هم ، منزس گفت ، “تا زمانی که شما می توانید کاربری باشید که یک تلفن پیش پرداخت قدیمی دارد که هنوز هم به 3G متکی است ، احتمالاً ایده خوبی است که بدانید این کار در برخی از زمان ها اتفاق می افتد و شروع به برنامه ریزی برای تغییر به 4G [Otherwise] برقراری تماس صوتی دشوارتر و دشوارتر خواهد شد. ”

در سال 2020 ، بر اساس اطلاعات اپراتور شبکه GSMA Intelligence ، کاربران 3G کمی بیش از 6.3٪ از کل ارتباطات تلفن همراه در ایالات متحده را تشکیل می دهند ، در حالی که 4G و 5G به ترتیب حدود 88٪ و 3٪ است. در سال 2021 انتظار می رود 3G به 5/7 درصد از کل ارتباطات تلفن همراه کاهش یابد ، در حالی که انتظار می رود اتصالات 5G به حدود 14،5 درصد رشد کنند. (این داده ها شامل اتصالات تلفن همراه و دستگاههای فقط داده ای مانند رایانه لوحی است ، اما نوع اتصال اینترنت اشیا تلفن همراه ذکر شده توسط Menezes را شامل نمی شود.)

حتما بخوانید:
استخر بادی کودک و استخر بادی بزرگ و عمیق خانگی اینتکس

انتقال به فناوری بی سیم جدید

ورایزون مانند دیگر شرکت های مخابراتی پس از سالها صرف میلیاردها دلار ساخت 5G مشتاق مشتاق کردن مشتریان به شبکه جدیدتر است.
استفاده از سه فناوری مختلف شبکه – 3G ، 4G و 5G – در زمانی گران و ناکارآمد است که اپراتورها می خواهند منابع خود را به گسترش 5G و اکوسیستم ابزارها و قابلیت هایی که از فناوری جدید شبکه استفاده می کنند اختصاص دهند.

منزس گفت: “بدیهی است که هرچه زودتر آنها بتوانند از 3G خارج شوند و دوباره این طیف را به 5G اختصاص دهند ، خوشحالتر خواهند شد.”

در سال 2020 ، طبق پیش بینی دسامبر گارتنر ، کل هزینه زیرساخت های بی سیم 3G در آمریکای شمالی 435 میلیون دلار است ، در حالیکه برای زیرساخت های 4G LTE و 5G به ترتیب تقریباً 3.7 میلیارد دلار و 1.8 میلیارد دلار بود. در سال 2021 ، گارتنر تخمین زده است که 246 میلیون دلار در زیرساخت های 3G هزینه خواهد شد ، در حالی كه این رقم در حدود 4/2 میلیارد دلار برای 4G LTE و 3/3 میلیارد دلار برای 5G است.

در طول سال گذشته ، ورایزون به گسترش دسترسی به شبکه باند پهن 5G بسیار سریع خود ادامه داده است و در ماه اکتبر این شرکت اعلام کرد شبکه 5G با پهنای باند ملی و ملی خود را فعال کرده است.
انتظار می رود عرضه ماه آیفون 12 در آیفون ، اولین آیفون با پشتیبانی از 5G ، به تسریع در تصویب فن آوری جدید شبکه کمک کند ، اگرچه استفاده از 5G توسط مصرف کننده در این زمان کاملا محدود است.


منبع: pezeshk-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme NakitMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme