هیئت نظارت بر فیس بوک در مورد ممنوعیت ترامپ تصمیم خواهد گرفت


فیس بوک (FB) این شرکت روز پنجشنبه در یک پست وبلاگ گفت ، تصمیم قبلی خود را برای تعلیق امتیازات رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ برای بررسی هیئت نظارت مستقل خود ارجاع داده است.

فیس بوک گفته است که با توجه به اهمیت آن ، تصمیم لازم را از طرف هیئت نظارت در مورد این موضوع می خواهد.

نیک کلگ ، معاون رئیس جمهور در امور جهانی فیس بوک نوشت: “ما فکر می کنیم که برای هیئت مدیره بررسی آن مهم است و ارزیابی مستقلی از اینکه آیا لازم است تأیید شود ، انجام می شود.” “در حالی که منتظر تصمیم در هیئت مدیره هستیم ، دسترسی آقای ترامپ به طور نامحدود متوقف خواهد شد.”

جان تیلور ، سخنگوی هیئت نظارت فیس بوک ، به CNN Business گفت که تحت چارچوب آن ، هیئت مدیره 90 روز فرصت دارد تا در تصمیم گیری تجدید نظر کند ، اما “ما انتظار داریم سریعتر از این عمل کنیم.”

پست های فیس بوک که خشونت را تبلیغ می کنند ، حتی پس از قیام نیز همچنان در جریان است

فیس بوک و اینستاگرام انتشار حساب ترامپ را حداقل برای بقیه مدت مسئولیت وی و شاید “برای مدت نامعلومی” پس از حمله طرفداران وی به ساختمان پایتخت آمریکا در اعتراض به انتخابات ، ممنوع کرده اند. توییتر ، پلت فرم ترجیحی رسانه های اجتماعی ترامپ ، آن را برای همیشه ممنوع کرده است.

در یک پست وبلاگ ، هیئت نظارت گفت که ترامپ یا مدیران صفحات وی می توانند با توجه به تایید یا لغو تصمیم فیس بوک ، بازخورد خود را درباره تصمیم فیس بوک در هیئت مدیره ارائه دهند.

هیئت مدیره گفت: “هیئت نظارت در پایان سال 2020 شروع به کار می کند تا دقیقاً به نوع موضوعات بسیار مهمی که توسط این پرونده مطرح شده است رسیدگی کند.” “این شورا به منظور بررسی انتقادی مستقل رویکرد فیس بوک در مورد چالش برانگیزترین موضوعات محتوایی ایجاد شده است که پیامدهای زیادی برای حقوق بشر جهانی و بیان آزاد دارد.”

حتما بخوانید:
Stable Reasons To Avoid Local Personal Classifieds

جمال گرین ، رئیس هیئت نظارت ، به CNN Business گفت که این پرونده از طریق سه هدف اصلی بررسی و حل خواهد شد: آیا محتوای ترامپ واقعاً سیاست های سیستم عامل خود فیس بوک را نقض می کند یا خیر؟ آیا تصمیم فیس بوک با ارزش های اعلام شده خود مطابقت دارد یا خیر؟ و اینکه آیا تعلیق ترامپ تا حد زیادی مطابق با اصول بین المللی حقوق بشر است – یا آنها را تضعیف می کند.

این موضوع دیدنی ترین و متعاقب ترین مورد هیئت نظارت تاکنون است. شورایی که به عنوان نوعی دادگاه عالی برای تجدیدنظرخواهی و ارزیابی تصمیمات تعدیل محتوای فیس بوک تشکیل شد ، فقط در پاییز شروع به اقدام کرد.
& # 39؛  توقف سرقت & # 39؛  گروه ها در چشم فیس بوک پنهان شده اند

کیت کلونیک ، استادیار حقوق در دانشگاه سنت جان که در زمینه فن آوری و گفتار آنلاین تحصیل می کند ، با استناد به یک پرونده مهم دیوان عالی ایالات متحده که در بر داشت ، پیش بینی می کند بسیاری از این پرونده را به عنوان “لحظه Marbury v. نقش قوه قضائیه در بررسی قوانین و اقدامات دولت.

وی گفت: “شورا می تواند جدیت و صلاحیت خود را در مورد FB تعیین کند.” توییت. “این ممکن است برای هیئت مدیره خوب باشد ، اما همچنین به این معنی است که ایجاد مشروعیت بسیار خطرناک است ، به ویژه در اوایل تاریخ آن.”

به گفته اویلین دوئک ، استاد حقوق در دانشگاه هاروارد ، با توجه به تمایل سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به دنبال رهبر در تصمیمات بعدی محتوایی ، تصمیم هیئت مدیره می تواند عواقب زیادی داشته باشد.

حتما بخوانید:
آمارهای غیررسمی حاکی از آن است که سالانه حدود 10 میلیارد دلار خروج سرمایه از ایران داریم / حفظ سرمایه ما در داخل کشور منهای 8 میلیارد دلار در سال است.

وی در یک پست وبلاگ نوشت: “در حال حاضر ، هیچ س biggerال بزرگتری در تعدیل محتوا وجود ندارد از این که آیا برنامه ناسازگاری ترامپ آغاز دوره جدیدی در نحوه کنترل شرکت ها بر سیستم عامل های خود است.” “چند هفته گذشته همچنین نشان داده است که کاری که یک پلتفرم انجام می دهد می تواند در اینترنت وحشیانه باشد … به همه این دلایل ، تصمیم هیئت مدیره در پرونده ترامپ می تواند تأثیر بیش از یک صفحه در فیس بوک را بگذارد.”
منبع: pezeshk-khabar.ir