[ad_1]

روز چهارشنبه ، غول فناوری چینی اذعان کرد که تجارت تلفن های هوشمند در حال متضرر شدن است که تحریم های ایالات متحده همچنان رشد آن را خفه می کند و توانایی این شرکت در دریافت اجزای مهم دستگاه های خود را قطع می کند.

رئیس جمهور هواوی ، کن هو ، در یک کنفرانس خبری گفت: “به دلیل تحریم های ناعادلانه ای که ایالات متحده علیه ما اعمال کرده است ، تجارت تلفن های همراه ما افت درآمدی را تجربه کرده است.” در شنژن پس از انتشار آخرین بیانیه درآمد شرکت.

این شرکت خصوصی از بیان اینکه واحد در سال گذشته چه میزان درآمد از دست داده است ، خودداری کرد ، اما این استقبال چندان تعجب آور نبود. طبق گفته گارتنر و کنترپوینت ، هواوی دیگر رهبر بازار چین نیست ، چه رسد به اینکه در سراسر جهان باشد.

فروش سایر محصولات الکترونیکی مصرفی هواوی – از جمله لپ تاپ ها ، تبلت ها و پوشیدنی ها – در سال گذشته 65٪ در مقایسه با سال 2019 جهش داشتند. هو گفت: در سال های اخیر Huawei طیف وسیعی از دستگاه های متصل را گسترش داده است و آخرین نتایج “اعتماد بیشتری به استراتژی ما” به ما می دهد.

با گاز گرفتن تحریم های ایالات متحده ، رشد فروش هواوی در حال کند شدن است

با وجود غم انگیز عملکرد در تجارت تلفن همراه ، کل درآمد در سال 2020 به 891.4 میلیارد یوان (136 میلیارد دلار) افزایش یافت. و این شرکت گزارش 64.6 میلیارد یوان (9.9 میلیارد دلار) سود خالص – بالاترین سطح ، که تا کنون دیده شده است ، با توجه به سخنگوی هواوی

اما درآمد تنها به 3.8 درصد رسید ، در حالی که سود 3.2 درصد افزایش یافت که بسیار کمتر از رشد سالهای گذشته بود.

هو به خبرنگاران گفت: “انصاف است که بگوییم در سال 2020 شاهد رشد اقتصادی بودیم و بله ، زندگی برای ما آسان نبود.” وی افزود: Huawei به دلیل اقدامات متعددی که برای تقویت تجارت خود انجام داده است ، از جمله تنوع بخشیدن به زنجیره تامین ، موفق به حفظ رشد شده است.

رشد زود هنگام سرزمین اصلی چین که منجر به بهبود اقتصاد جهانی شد نیز به این امر کمک کرد. درآمد بازار داخلی هواوی در مقایسه با کاهش در اروپا ، آمریکای شمالی ، خاورمیانه و آفریقا 15.4٪ جهش داشته است.
هواوی در تلاش برای نجات این برند ، در حال کاهش تجارت تلفن های هوشمند خود است
در ماه های اخیر ، رقبای محلی اوپو و شیائومی هواوی را حذف کرده اند ، هم به عنوان پیشرو در تولید گوشی های هوشمند چین و هم به عنوان محبوب ترین تامین کننده چین.

هو گفت: “با توجه به عدم اطمینان مداوم در تجارت تلفن های هوشمند ، پیش بینی برای ما بسیار دشوار است.”

به گفته وارون میشرا ، تحلیلگر دستگاه تلفن همراه و اکوسیستم در Counterpoint Research ، انتظار نمی رود که هواوی به این زودی به حسادت بازگردد.

وی به CNN Business گفت: “دینامیک در چین و همچنین خارج از کشور در حال تغییر است.”

مهم نیست که هوآوی اخیراً برند بودجه Honor خود را فروخته است که 40٪ از کل محموله های آن در سال 2020 را به خود اختصاص داده است. بنیانگذار رن ژنگفی گفت فروش نوامبر “تصمیمی قهری است که در واکنش به تغییرات در محیط خارجی اتخاذ شده است”.
رقابت آمریكا و چین بر سر فن آوری و تجارت پایان نخواهد یافت زیرا جو بایدن رئیس جمهور است

با نگاه به جلو ، بهبود موقعیت این شرکت در ایالات متحده برای آینده آن در گوشی های هوشمند بسیار مهم است.

اما علیرغم دولت جدید ایالات متحده ، این علائم امیدوار کننده نیست. کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده در اوایل این ماه ادعاهای قبلی واشنگتن مبنی بر تهدید امنیت ملی هوآوی را تکرار کرد و امیدها را برای برقراری روابط به زودی از بین برد.

“اگر تحریم ها برداشته نشوند ، نمی بینم که چگونه راهی برای احیای گوشی هوشمند آنها وجود دارد [business]، “گفت میشرا.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر