[ad_1]

جی رونگ ، سخنگوی سفارت چین در هند ، روز چهارشنبه گفت: “ما به شدت بهانه استفاده از” امنیت ملی “هند بهانه ای برای ممنوعیت برخی از برنامه های تلفن همراه با منشا Chinese چینی هستیم.

این بیانیه به دنبال بیانیه دولت هند در روز سه شنبه ممنوعیت 43 برنامه دیگر ، بسیاری از آنها چینی هستند. چندین برنامه از غول تجارت الکترونیکی چینی علی بابا (مادر بزرگ)از جمله پلت فرم خرید AliExpress ، ابزار پیام رسانی محل کار DingTalk و سایت پخش زنده Taobao Live در این لیست هستند. علی بابا بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد. برنامه های دوستیابی نیز تحت تأثیر این ممنوعیت قرار گرفتند.
با افزایش تنش با چین ، هند تیک توک را ممنوع می کند

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند در بیانیه ای گفت: “این اقدام بر اساس داده های مربوط به این برنامه ها برای مشارکت در فعالیت هایی انجام می شود که حاکمیت و یکپارچگی هند ، دفاع از هند ، امنیت دولت و نظم عمومی را از بین می برد.” .

در پاسخ ، سفارت چین گفت پکن همیشه شرکت های چینی فعال در خارج را ملزم به رعایت قوانین بین المللی و رعایت قوانین محلی کرده است.

در حال حاضر ، مقامات هند بیش از 200 مورد را که بیشتر آنها چینی هستند ممنوع کرده اند در پنج ماه گذشته – از جمله پلتفرم بسیار محبوب ویدیوی TikTok – از جمله برنامه های کاربردی.

روابط هند و چین پس از درگیری مرگبار مرزی در ماه ژوئن قطع شد.

این حادثه که منجر به کشته شدن 20 سرباز هندی شد ، خواستار آرامش و تنش زدایی شد. اما مذاکرات بین مقامات هند و چین به شکست انجامیده است پیشرفت صورت گرفته و تنش ها بیش از 80 میلیارد دلار در روابط تجاری بین دو قدرت بزرگ آسیا گسترش یافته است.
PUBG برای جلوگیری از منع استفاده هند از برنامه های چینی ، Tencent را تخلیه می کند

بسیاری از هندی ها خواستار تحریم کالاها و خدمات چینی به ویژه از صنعت فناوری غالب چین شده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت ، پکن روز چهارشنبه مجدداً از فشار خود خارج شد و از هند خواست “از حقوق و منافع مشروع سرمایه گذاران بین المللی از جمله شرکت های چینی محافظت کند”.

سخنگو افزود: طرف هندی باید فوراً این عمل تبعیض آمیز را اصلاح کند تا به همکاری بین دو کشور لطمه وارد نشود.

– سواتی گوپتا و شاون دنگ در این گزارش همکاری کردند.

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر