هزینه عمل زیبایی گوش برجسته – دکتر وهاب آسترکی

کاهش اندازه گوش : اختلال ماکروتیا زمانی است که گوش های شما بزرگتر از حد طبیعی باشد.افرادی که مبتلا به ماکروتیا هستند ، عمل گوش را با هدف کاهش اندازه گوش انتخاب می کنند. لاله گوشهای کشیده و آویزان؛ کاهش لاله گوش، جراحی لاله گوش، یا پرکنندههای پوستی و مواد تزریقی میتوانند ظاهر لاله گوش را افزایش دهند و شکل و حالت قبلی را بازیابی کنند. عمل جراحی آسان است و خطری هم ندارد، حتی نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان نیست ولی خانوادهها باید در نظر داشته باشند که گوشهای فرزندشان تا مدتی باید در پانسمان بماند. جراحی برای درست کردن گوشهای برجسته از قرن ۱۹ شروع شد و روشهای گوناگونی تاکنون ابداع شده است. اگر بعد از عمل جراحی دچار سرگیجه شدید، جراح برایتان دارو تجویز می کند. • سرگیجه شدید، همراه با مشکلات استفراغ یا عدم تعادل. اگر هم دچار اسهال شدید، ماست میل کنید یا پروبیوتیک مصرف کنید. دوست عزیز توجه داشته باشید که بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه گوش های دختر خود را عمل کنید ، کمی دیگر منتظر بمانید. اتوپلاستی در واقع همان جراحی زیبایی گوش است که بر روی گوش بیرونی ( لاله گوش ) انجام می شود.

و پس از ایجاد تغییرات ، برش ها باید بخیه زده شوند ؛ در اکثر مواقع پس از بخیه ، یک باند در دور سر ، بر روی گوش ها می بندد که باید باند تا چند روز بر روی گوش بیماران باقی بماند. اسب خالدار به شکلهای دیگری نیز دیده میشود، از جمله بدن برفکی با لکههای سفید، رنگ سفید مرمری که کل بدن اسب را پوشانده، یا لکه سفید بزرگی روی کپل اسب که معمولاً خالهای تیره رنگ هم روی آن وجود دارد. تصحیح بیش از حد جراحي گوش می تواند خطوط غیرطبیعی ایجاد کند که باعث می شود گوش ها به عقب کشیده شوند. در کودکان، غضروف گوش نسبت به بزرگسالان قابل انعطاف تر است، در نتیجه چنانچه عمل جراحی در سنین پایین تر انجام شود، گوش فرد راحت تر تغییر شکل می یابد و کودک می تواند از اثرات فیزیولوژیکی این روش به طور قابل توجهی بهره مند شود. عمل زیبایی گوش ، می تواند در زندگی کودک یا بزرگسالی که مورد تمسخر دیگران واقع می شود ؛ دنیای متفاوتی ایجاد کند. 7. پس از برداشتن پانسمان ، جراح برای شما هدبند مخصوصی تجویز می نماید که باید در طول شبانه روز و حدودا به مدت دو تا شش هفته و به طور مرتب ( به جز مواقع استحمام ) آن را بر سر داشته باشید به طوری که گوش های تان را بپوشاند.

حتما بخوانید:
مخروط های راهنمایی و رانندگی ماشین خودران وایمو را گیج می کند. بعد اوضاع بدتر شد.

بعد از گذشت چند روز، اینها با پانسمان های جراحی جایگزین می شوند که برای باقی مانده هفته اول باید پوشیده شوند. باند کشی که پزشک برای بیمار توصیه می کند را بعد از برداشتن پانسمان به مدتی که پزشک متخصص تعیین می کند استفاده کنید. به مدت یک ماه یا بیشتر باید از انجام هر گونه فعالیتی که در آن ممکن است گوش خم شود، خودداری کرد. پزشک شما همچنین ممکن است در مورد هرگونه دارویی که مصرف می کنید یا اخیراً مصرف کرده اید و همچنین جراحی هایی که انجام داده اید سوال کند. بخیه هایی که برای حفظ شکل جدید گوش مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است به سطح پوست راه پیدا کنند که در این موارد باید برداشته شوند. ممکن است یک طرفه یا دو طرفه باشد و در نتیجه کمبود (یا بدشکلی) غضروف در طی رشد اولیه گوش در زندگی داخل رحمی ایجاد شود. تمام جراحی های موفق با مشاوره اولیه شروع می شود. از این رو، بیمار باید تمام هزینه را به صورت کامل پرداخت کند. اگر تصمیم به جراحی اتوپلاستی بگیرید، جراح شما درباره تکنیک توصیه شده، مرکز جراحی، بیهوشی، عوارض احتمالی و هزینه ها را برای شما توضیح خواهد داد. در روش های جدید که پزشکان به تازگی به آن دست یافته اند، گوش نوزاد بدون هیچ تزریق یا برشی شکل طبیعی به خود می گیرد و نیازی به هزینه های زیاد ندارد.

گوش بلبلی در واقع همان گوش برجسته است که در این مقاله به تفصیل توضیح داده شده است. پس از جراحی گوش به شما داروهای مسکن داده می شود ولی مراقب باشید دچار یبوست نشوید زیرا یک عارضه جانبی مشترک پس از مصرف داروهای تسکین دهنده درد است. زیرا غضروف گوش کودک قبل از این سن نرم و ضعیف است. در قدیم والدین منتظر میماندند تا کودک بزرگتر شود تا با جراحی مشکل گوش را برطرف کنند ولی امروزه دیگر منتظر نمیمانند. از سال ۲۰۱۷ به بعد دیگر این نژاد به ایران وارد نشد. روش earFold؛ شامل قرار دادن پروتز برای خم شدن گوشها به شکل دلخواه است. اتوپلاستی همچنین می تواند اندازه، شکل و تناسب گوش خارجی را تغییر داده، ساختار را به طور کامل بازسازی کرده یا یک پروتز زیبایی گوش ایجاد کند. کودکانی که نیاز به جراحی زیبایی گوش دارند بایستی سن آن ها بیشتر از ۵ سال باشد. تحقیقات پزشکی نشان داده اند که برخی از داروها و فاکتورهای محیطی و یا ژنتیکی در این عارضه تاثیرگذار هستند. کودکان می توانند پس از حدود 7-10 روز به مهدکودک یا مدرسه برگردند. در ذیل ؛ به طور مختصر به مهم ترین نکات پس از عمل اتوپلاستی ، اشاره شده است ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر ، به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

حتما بخوانید:
لباس بتمن نکات و راهنما

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با درمان گوش برجسته کودک وب سایت خود باشید.