نماینده مجلس: 90 حساب بانکی وزارت نفت مسدود شد


پایگاه خبری تحلیلی منتخب (Entekhab.ir):

تسنیم: یکی از اعضای کمیته برنامه و بودجه از مسدود شدن حدود 90 حساب شرکت های تابعه وزارت نفت و واریز آن به حساب خزانه داری در بانک مرکزی خبر داد.

محسن زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت حساب خزانه داری در قوه مجریه چگونه است؟ وی گفت: این موضوع یکی از اقلام بسیار خوب بودجه 1401 بود. طبق مشاهداتی که انجام دادیم بخشی از این حساب خزانه مربوط به دستگاه‌های دولتی است که عمدتاً در حال انجام وظایف خود بوده‌اند، اما بخشی مربوط به شرکت‌های دولتی به‌ویژه شرکت‌های تابعه وزارت نفت است که به گفته دیوان. از حدود 160 حسابی که در بانک های مختلف داشتند، حدود 90 حساب کشف و مسدود و به حساب خزانه داری در بانک مرکزی واریز شد، اما متاسفانه هنوز در حوزه شرکت های سهامی عام است. که انتظار داشتیم تا پایان اردیبهشت ماه انجام شود، این اتفاق نیفتاد.

نماینده تربت حیدریه پاسخ داد که اگر سازمانی حساب خزانه داری نمی کند، دادگاه تصرف غیرقانونی اموال عمومی است، آیا برای متخلفان پرونده ای وجود داشت؟ وی گفت: در آخرین جلسه کمیته ای که داشتیم، قرار شد دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس به همراه اعضای وزارت نفت گزارش تفصیلی از حساب هایی که هنوز واریز نشده ارائه کنند. اگر دلایل آنها برای کمیسیون و دیوان محاسبات منطقی بود و نیست، چون دلایلی برای تحریم و مواردی از این دست وجود دارد و ما هم محدودیت داریم، اما اگر دلایل غیر منطقی باشد، ماده 234 داخلی مجلس قوانین قطعا اعمال خواهد شد

حتما بخوانید:
هدرز برای ریو - صفحه 3 - تیونینگ تاک - تدریس ریاضی نیوز

زنگنه در پایان خاطرنشان کرد: کمتر از یک ماه دیگر هم اتاق محاسبات و هم مرکز پژوهش های مجلس گزارش های خود را به وزارتخانه های ذیربط ارائه می کنند و در صورتی که تاخیر آنها برای کمیسیون برنامه و بودجه غیر موجه باشد، ماده 234 این موضوع را در دستور کار قرار می دهد. به این صندوق های خاص و متخلفان اعمال شود.

دیدگاهتان را بنویسید