میتویان بیش از یک شعر هزار ساله میلیاردها دلار از دست می دهد


آتش سوزی پس از انتشار شعر از سلسله تانگ توسط وانگ زینگ ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Meituan ، آغاز شد در شبکه های اجتماعی پنجشنبه گذشته.

از آن زمان ، پست اصلی وانگ در وب سایت Fanfou حذف شده است. اما Meituan به CNN Business تأیید کرد که این شعر حاوی شعر “گودال سوختن کتاب” است که توسط ژانگ جی شاعر چینی بیش از 1100 سال پیش سروده شده است ، تا طنز Qing Shi Huang ، که خود را “اولین امپراتور” چین متحد در 221 اعلام کرد قبل از میلاد E. E ..

طبق سوابق رسمی تاریخی در چین ، چینگ با حفر چاله های عظیم و سوزاندن کتاب هایی که مورد تأیید دولت وی نبوده و همچنین دفن دانشمندان برای جلوگیری از انتقاد از دولت وی ، مخالفت را از بین برد.

در بخشی از این شعر آمده است: “تصور می شود كه شین شی هوانگ انتظار دارد كه برای حفظ قدرت خود و فرزندانش بر چین برای همیشه به زور اعتماد كند.” وی با اشاره به مرکز اصلی قدرت در آن زمان افزود: “خاکسترهای موجود در گودال ها هنوز سرد نشده اند. اما اکنون در شاندونگ ناآرامی وجود دارد.”

برخی در رسانه های اجتماعی چین اظهار داشت که ممکن است وانگ این شعر را به عنوان ضربه ای محکم به دولت ، که در حال حاضر در برخی از بزرگترین غول های فناوری کشور اجرا می شود ، منتشر کرده است. دیگران این پست را با سخنرانی مقایسه کردند علی بابا (مادر بزرگ) موسس بنیانگذار جک ما اواخر سال گذشته هنگامی که بانکهای متعارف تحت کنترل دولت در چین را مورد انتقاد قرار داد گفت که آنها دارای ذهنیت پیاده رو و تنظیم کننده های مالی برای استفاده از روشهای منسوخ شده هستند. سخنرانی ما در میان خشم مقامات پکن بیان شد و در آخرین لحظات یک رکورد پیشنهادی عمومی برای یک شرکت تابعه از گروه مورچه علی بابا تهیه شد.
به عنوان بخشی از این سرکوب ، Meituan و دیگران ، از جمله Alibaba و Tencent (TCEHY)، همه در ماه های اخیر در مورد موضوعات ضد انحصاری یا حقوق مصرف کننده جریمه شده اند یا به طریقی دیگر مورد تحقیق و درمان قرار گرفته اند.

و خرده لباسهای موجود در مورد این شعر موقعیت نامطمئن شرکتهای فناوری چینی مانند Meituan را برجسته می کند. سهام این شرکت از روز پنجشنبه تا سه شنبه حدود 13 درصد کاهش یافت و ارزش بازار نزدیک به 30 میلیارد دلار را از بین برد. (از آن زمان به بعد ، سهام اندکی بهبود یافت و در روز چهارشنبه با 2.5٪ بسته شد).

حتما بخوانید:
قیمت Dogecoin بیش از 10 سنت است تا به یک سطح رکورد برسد

مییتوان به CNN Business گفت كه بعداً وانگ توضیحاتی را اضافه كرد و در یك پست دیگر در روز یكشنبه توضیح داد كه منظور او از رقبای صنعتی Meituan است.

وی در مقاله دوم نوشت: “شعری از سلسله تانگ این روزها آه های زیادی را در من ایجاد کرد.” پستی که Meituan به CNN Business ارائه داد. “سلسله چینگ نسبت به دانشمندان محتاط بود ، اما لیو بانگ و شیانگ یو ، كه با شورش های آنها سلسله چینگ را سرنگون كردند ، چیزی نخوانده اند. این به من یادآوری می كند كه خطرناك ترین مخالفان معمولاً آنهایی نیستند كه انتظار داشتی.”

علی بابا (مادر بزرگ) تمرکز کرده است JD.com (JD) همه این سال ها ، اما در نهایت این بود پیندوودو (PDD) این امر به طور ناگهانی با بیش از تعداد کاربران اتفاق افتاد [Alibaba-owned] Taobao در یک ضربه ، “با استناد به بزرگترین وب سایت های تجارت الکترونیکی چین ، اضافه کرد. وانگ نوشت که صنعت تحویل مواد غذایی خود وی می تواند توسط شرکت ها یا مدل های تجاری مختل شود ،” که ما به آنها توجه نکرده ایم.

این شرکت از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد.

در ماه آوریل ، به میتوان و ده ها شرکت دیگر هشدار داده شد که از رکورد جریمه 2.8 میلیارد دلاری علی بابا که تنظیم کننده های ضد انحصار پول پس از نتیجه گیری اینکه غول خرید آنلاین مانند انحصار رفتار کرده است ، بیاموزند. نهادهای نظارتی به شرکت ها گفته اند که اگر با هیچ رفتار انحصاری برخورد نکنند ، می توانند “مجازات های سخت” دریافت کنند.
جریمه رکورد علی بابا یک هشدار است & # 39؛  در سرکوب فناوری در چین

بعداً دولت بازار دولتی چین تحقیقات ضد انحصاری را در مورد Meituan آغاز كرد و افزود كه مورد تحقیق قرار گرفته است. “توافقنامه معاملات انحصاری”. و از آن زمان ، تنظیم کننده های مختلفی به این شرکت فراخوانده شده اند – از جمله روز دوشنبه ، هنگامی که از آن خواسته شد تا با بازارهای شانگهای در مورد حقوق مصرف کننده صحبت کند ، طبق شورای مصرف کننده شانگهای.

حتما بخوانید:
اکنون این مسئله برای کلش رویال هم هست

تحلیلگران Fitch Ratings ماه گذشته در گزارشی نوشتند كه خطر نظارتی برای بخش اینترنت “احتمالاً بالا خواهد ماند”. آژانس رتبه بندی افزود که پس از اتفاقی که برای علی بابا افتاد ، نمی تواند “جریمه سایر شرکت ها را حذف کند”.

ویبو اوایل این هفته در یک وب سایت شبیه توییتر نوشت: “این شعر بسیار هیجان انگیز است و وانگ زینگ آن را در چنین شرایط حساس و بزرگ سرکوب فناوری منتشر کرد. این واقعاً اقدامی ناشایست است.” “وانگ احتمالاً منظور رقبای او بود. اما بدیهی است که سرمایه گذاران این راه را نمی گیرند. اکنون لحظه بسیار حساسی است.”


منبع: pezeshk-khabar.ir