مورچه گروه در آخرین ضربه به امپراتوری تجارت جک ما اندازه خود را کاهش داد


ناظران چینی دستور داده اند که Ant Group ، صاحب برنامه بسیار محبوب Alipay ، فعالیت های خود را اصلاح کند و به یک هلدینگ مالی تحت کنترل بانک مرکزی تبدیل شود. این پیام دقیقاً اواخر روز دوشنبه ارسال شد چند روز پس از آن که غول خرید آنلاین ما علی بابا با جریمه ضد انحصاری 2.8 میلیارد دلاری مواجه شد.
اخبار روز دوشنبه که مدتها انتظار آن را می کشید به این معنی است علی بابا (مادر بزرگ)– یک شرکت مرتبط باید قوانینی مشابه الزامات بانک های سنتی چین را دنبال کند. فعالیت های مالی Ant Group به شدت تنظیم می شود و احتمالاً باید با قوانین جدیدی که میزان پول ذخیره و سرعت رشد آن را دارد ، مطابقت داشته باشد.

این تعمیرات اساسی فقط یک تغییر اساسی در وضعیت شرکت فناوری مالی تنها پنج ماه پیش ، زمانی که برای یک IPO رکورد آماده می شد ، را نشان می دهد. تنظیم کننده های چینی این پیشنهاد را چند روز قبل از اولین نمایش عمومی مورچه پس گرفتند و از آن زمان سرنوشت آن نامشخص است.

بان گونشنگ ، معاون رئیس بانک خلق چین ، روز دوشنبه در بیانیه ای با تأکید بر “جدی بودن تعمیرات اساسی” گفت: “گروه مورچه باید در فعالیت های مالی خود” با مشکلات جدی “روبرو شود ، و اشاره کرد که از شرکت ها خواسته شده است با تنظیم کننده.
چین با داشتن رکورد 2.8 میلیارد دلار جریمه برای داشتن انحصار به علی بابا ضربه زد
این جلسه از دسامبر برای دومین بار بود که رهبران مورچه برای گفتگو با مقامات چین فراخوانده می شدند. در آن زمان ، پان گفت كه شركت – كه مقامات آن را به “نافرمانی” از مقررات متهم می كنند – مجبور خواهد بود كه عمليات خود را تعمير كند.

اکنون این برنامه ها آغاز شده است شکل می گیرد پان روز دوشنبه گفت كه ناظران “مورچه” را تحت فشار قرار داده اند تا به عنوان يك شركت هلدينگ مالي بازسازي شود ، ظاهرا گزارش هاي رسانه اي متعدد از اوايل سال جاري را تأييد مي كند كه نشان مي دهد چنين توافقي روي ميز است.

اگرچه اظهارات پان در مورد معنای این تمایز شامل مشخصات زیادی نبود ، اما در حال حاضر برخی شواهد از چگونگی تغییر عملیات مورچه وجود دارد. طبق قوانینی که در سپتامبر گذشته منتشر شد ، از جمله اقدامات دیگر ، هلدینگ های مالی لازم است “سرمایه کافی” متناسب با میزان دارایی های خود داشته باشند. این احتمالاً به این معنی است که شرکت مجبور است مقدار پولی را که در دست دارد به میزان قابل توجهی افزایش دهد یا از میزان وام مصرفی خود بکاهد.

این شرکت گفت که خواسته های تنظیم کننده را برآورده می کند.

حتما بخوانید:
نماینده مجلس: 90 حساب بانکی وزارت نفت مسدود شد

“مورچه گروه” ، به طور کامل ، برای تأسیس یک شرکت هلدینگ مالی درخواست خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که فعالیت های مربوط به ما از نظر اقتصادی کاملاً تنظیم شده است “ در بیانیه ای گفت.

اعلامیه روز دوشنبه بود طبق گفته ما شیانگ یون ، تحلیلگر ارشد بانکی در اوراق بهادار Soochow ، “کاملاً همانطور که انتظار می رفت”. وی در یک یادداشت تحقیقاتی اضافه کرد که مورچه به احتمال زیاد با مقررات “حتی سختگیرانه” در مورد میزان سرمایه ای که باید در مقایسه با “موسسات مالی عادی” نگه دارد ، درست مانند بانک های بزرگ در چین روبرو خواهد شد.

پس از سرکوب نهادهای نظارتی ، سیمون هو از سمت مدیر عامل گروه مورچه استعفا داد

مورچه داشت طبق اعلامیه IPO ، حدود 2.15 تریلیون یوان (333 میلیارد دلار) وام های مصرفی و مشاغل کوچک از ماه ژوئن سال گذشته است. در مقابل این کتاب وام عظیم ، مورچه فقط 16 میلیارد یوان (2.5 میلیارد دلار) سرمایه سهام دارد.

پکن به بانک های “مهم سیستمی” یا آنهایی که بیش از حد بزرگ برای شکست در نظر گرفته می شوند ، اجازه می دهد پول کافی برای پوشش حداقل 11.5٪ از دارایی های دارای ریسک خود را داشته باشند ، قانونی که آن را از دستورالعمل های بانکی بین المللی که به طور گسترده استفاده می شود به نام توافق بازل ، اقتباس کرده است. ترازنامه یک مورچه تا رسیدن به این نسبت فاصله زیادی دارد.

پان ، کارمند بانک مرکزی ، سایر جزئیات مربوط به تعمیرات مورچه را از جمله نیاز به پایان دادن به “انحصار اطلاعات” خود با جمع آوری تنها کمترین مقدار اطلاعات شخصی مورد نیاز مصرف کنندگان ، شرح داد.

حتما بخوانید:
وضعیت وخیم منابع آبی لرستان/ 82 درصد از سدهای استان خالی است

مورچه روز دوشنبه در پاسخ گفت که او چنین خواهد کرد “تقویت حفاظت از اطلاعات شخصی و جلوگیری م misثر از سو mis استفاده از داده ها” ، افزود که وی برای مجوز یک شرکت رتبه بندی اعتبار شخصی درخواست خواهد کرد.

ناظران از مورچه ها می خواهند خدمات وام ، بیمه و مدیریت ثروت خود را اصلاح کنند. آنها همچنین می خواهند این شرکت روابط بین Alipay و خدمات وام مصرفی مانند Jiebei ، یک سرویس اعتبار مصرف کننده و Huabei ، محصول کارت اعتباری مجازی خود را قطع کند. و آنها می گویند مورچه باید اندازه Yu’e Bao را کاهش دهد ، یک محصول مدیریت ثروت که به مصرف کنندگان امکان می دهد پول باقی مانده در کیف پول های دیجیتال خود را سرمایه گذاری کنند.

مورچه روز دوشنبه قول داد که تجارت پرداختش “به اصل خود باز خواهد گشت” ، با تمرکز بر خدمات مشتری و تجارت کوچک ، در حالی که جیبی و هوآبی یک واحد مالی مصرف کننده را تأسیس می کنند و آنها را مطابق قانون اداره می کنند.

یوان ژکی ، تحلیلگر ارشد بانکی در پینگ آن اوراق بهادار ، روز سه شنبه نوشت ، قوانین جدید رشد مورچه را کند می کند.

یوان خاطرنشان کرد که برخی از مشاغل مورچه ، از جمله یوئه بائو ، طی این سالها به سرعت رشد کرده اند.

یوان گفت: “اما اکنون آنها تحت سیستم نظارتی مالی سنتی قرار دارند.” “این بدان معناست که آنها مجبورند از قوانین انطباق مشابه خدمات مالی سنتی پیروی کنند. Ant Group باید مدل تجاری خود را تنظیم کند. “

کارشناسی ارشد شرکت Soochow Securities گفت که محدودیت های Yu’e Bao جای تعجب دارد. وی گفت: کاهش این محصول می تواند خدمات آنلاین مدیریت ثروت مورچه را مورد لطمه قرار دهد.


منبع: pezeshk-khabar.ir