مورد ضد انحصاری فیس بوک: در اینجا آنچه شما باید بدانید وجود دارد


روز چهارشنبه ، فیس بوک درگیر یکی از جدی ترین چالش های بزرگ غول دره سیلیکون توسط کمیسیون تجارت فدرال و دادستان های کل ده ها ایالت شد. موارد می تواند به طور بالقوه منجر به سقوط فیس بوک شود.

آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

FTC و ایالت ها فیس بوک را به سوusing استفاده از سلطه خود در بازار دیجیتال و رفتارهای ضد رقابتی متهم می کنند.

ایان کانر ، مدیر دفتر رقابت FTC گفت: “اقدامات فیس بوک برای ایجاد و حفظ انحصار خود ، مزیت رقابتی را از مصرف کنندگان محروم می کند.” “هدف ما بازیابی رفتار ضد رقابتی فیس بوک و بازگرداندن رقابت است تا بتواند نوآوری و رقابت آزاد رشد کند.”

آیا فیس بوک شکسته خواهد شد؟

این همان چیزی است که دولت و نهادهای نظارتی می خواهند. مقامات به طور خاص خواستار جدا شدن دو تا از بزرگترین برنامه های رسانه های اجتماعی در فیس بوک به شرکت های جداگانه هستند.

نبرد قانونی برای شکستن فیس بوک در جریان است.  حالا قسمت سخت فرا می رسد
FTC به دنبال صدور حکمی دائمی در دادگاه فدرال است که می تواند فیس بوک را ملزم به سلب مالکیت دارایی ، از جمله اینستاگرام – که در سال 2012 به 1 میلیارد دلار خریداری کرده است – و WhatsApp – با 19 میلیارد دلار در سال 2014 خریداری کرده – به طور فیس بوک خرد کند همانطور که می دانیم

ایالات متحده همچنین خواهان انحلال این شرکت در صورت صلاحدید دادگاه است.

با این حال ، هیچ تضمینی برای وقوع آن وجود ندارد. فیس بوک قول داده است “در برابر پرونده های قضایی” به شدت از خود دفاع کند. و تصمیم گیری در مورد تجزیه شرکت احتمالاً سالها به طول خواهد انجامید.

فیس بوک چه می گوید؟

فیس بوک با انتقاد از معاون رئیس جمهور و مشاور عمومی جنیفر نیوستد ، کنترل FTC بر معاملات واتس اپ و اینستاگرام ، با توجه به اینکه آژانس خود “سالها پیش این خریدها را پاکسازی کرده است” ، این ادعاها را رد کرد.

حتما بخوانید:
برنامه Parler: محافظه کاران در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی پر از اطلاعات غیرمجاز خانه ای پیدا می کنند.

نیوستد افزود: “دولت می خواهد با ارسال اخطاری شگفت آور به تجارت آمریكا مبنی بر قطعی نبودن فروش كاری انجام دهد.”

اما رئیس سابق FTC ویلیام کوواچیچ به CNN Business گفت که ناظران رقابت حق دارند بعداً در برابر شواهد جدید نظر خود را در مورد خرید تغییر دهند.

دولت ایالات متحده در یک مورد ابتکاری می گوید فیس بوک باید شکسته شود
فیس بوک مانند رقیب بزرگ فناوری خود گوگل ادعا می کند که مردم خدمات آن را نه به این دلیل که مجبور باشند بلکه به دلیل تمایل خود انتخاب می کنند. این شرکت رسانه های اجتماعی با افزایش کنترل از واشنگتن ، با تمرکز بر داستان استقبال از فیس بوک از مقررات ، نکات مکالمه خود را اصلاح کرده است ، اما از هم پاشیدگی بیش از حد می تواند به مزیت رقابتی کشورهای دیگر مانند چین در رشد سریع بخش فناوری

زاکربرگ اندکی پس از اعلام این پرونده در یادداشت داخلی خود به مقامات گفت: “ما سخت در حال رقابت و رقابت عادلانه هستیم.” – من به این افتخار می کنم.

چگونه به اینجا رسیدیم؟

پرونده های قضایی به شکل فعلی بیش از یک سال است که در جریان هستند.

لتیسیا جیمز دادستان کل نیویورک در سپتامبر گذشته اعلام کرد که وی در تحقیقات فیس بوک در مورد اقدامات ضد رقابتی ، در حال پیگیری چندین همکار خود در ایالت های دیگر است ، تحقیقاتی که 47 دادستان کل یک ماه بعد امضا کردند. در آن زمان ، جیمز گفت که او “نگران است که فیس بوک بتواند داده های کاربر را در معرض خطر قرار دهد ، کیفیت انتخاب مشتری را کاهش دهد و هزینه تبلیغات را افزایش دهد.”
از آن زمان مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک به دلیل اتهامات رفتار ضد رقابتی شرکت وی ، از جمله توسط قانونگذاران و به احتمال زیاد توسط FTC ، از آن زمان بارها شکایت شده است.
این فقط فیس بوک نیست. دولت ایالات متحده امسال بازرسی از شرکت های بزرگ فناوری و مقامات آنها را افزایش داده است ، با حضور زاکربرگ در ماه جولای با حضور مدیران عامل در کنگره. گوگل (GOOGL)، سیب (AAPL) و آمازون (AMZN).
گوگل در حال حاضر با پرونده قضایی ضد انحصاری خود که توسط دادگستری در ماه اکتبر تنظیم شده است مواجه است.

بعد چه اتفاقی می افتد؟

در کوتاه مدت زیاد نیست.

موارد ضد انحصاری ، به ویژه مواردی که به بزرگی پرونده ای علیه فیس بوک است ، اغلب سالها به طول می انجامد. یکی از پر سر و صداترین پرونده ها ، دادخواست برجسته علیه مایکروسافت در سال 1998 ، تقریباً دو سال طول کشید تا به حکمی مبنی بر شکست این غول فناوری رسید.
و این جدایی هرگز واقعاً اتفاق نیفتاد – مایکروسافت و وزارت دادگستری در نوامبر 2001 به توافق رسیدند ، که در عوض چندین محدودیت در نحوه فروش و مجوز دادن به محصولات این شرکت ایجاد کرد.

زاکربرگ سعی کرد به کارمندان فیس بوک اطمینان دهد که هیچ چیز مهمی در یادداشت داخلی خود در روز چهارشنبه تغییر نخواهد کرد. وی گفت این شرکت قصد دارد در دادگاه با این اتهامات مبارزه کند و در کوتاه مدت “هیچ گونه تأثیری روی تیم ها یا نقش های منفرد ندارد”.

حتما بخوانید:
ویمو اصطلاح "خودگردان" را ترک کرد ، اختلاف عمیق تر با تسلا

وی افزود: “اخبار امروز گامی در فرایندی است که پخش آن ممکن است سالها به طول انجامد.”

برایان فونگ در این گزارش همکاری داشت.


منبع: pezeshk-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme NakitMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme