من فرزندم را با استفاده از Apple Airtags ردیابی کردم تا ویژگی های حریم خصوصی آن را آزمایش کند


اما پس از آن نماد کوچک “کلید” در برنامه حرکت نمی کند. این مورد “آخرین بار” هفت دقیقه پیش در یک تقاطع پرتردد در فاصله کمتر از یک مایل کشف شد. ترافیک ، شاید؟ پنج دقیقه دیگر بدون بروزرسانی گذشت. آیا برنامه مشکلی دارد؟ بعد از 10 دقیقه دیگر ، قلبم سریعتر شروع به تپیدن کرد. هنوز هیچی.

سرانجام ردیاب چهار مایل جلوتر از مدرسه اش پیدا شد. خیال من از اینكه اطلاعات بیشتر در این مورد بدتر بود راحت شدم. من برمی گشتم تا فقط کلیدهایم را ردیابی کنم. بعداً اپل به من گفت که تاخیر به دلیل نیاز ردیاب به برقراری ارتباط با بلوتوث در سایر دستگاههای iOS در شبکه یافتن من در مسیر اتوبوس قبل از به روزرسانی موقعیت AirTag به iCloud و برنامه بود.

هنوز هم ، آزمایش من نشان داد که به راحتی می توان از این ردیاب ها برای ردیابی شخص دیگری استفاده کرد. از این گذشته ، من لحظه ورود او به مدرسه و زمان بازگشت او به اتوبوس و رفتن به خانه را می دانستم.

اوایل این ماه ، سیب (AAPL) 29 مکان یابی شبیه کاشی بلوتوث 29 دلاری راه اندازی کرده است که به شما کمک می کند مواردی مانند کلید ، کیف پول ، لپ تاپ یا اتومبیل خود را پیدا کرده و تقریباً همه چیز را بصورت دیجیتالی انجام دهید. ردیاب های مکان جدید نیستند – محصولات مشابهی از سامسونگ ، سونی و Tile وجود دارد – اما تراشه فناوری Ultra Wideband قدرتمند AirTags به آن امکان می دهد تا موقعیت مکانی را مشخص کند و به شما امکان می دهد تا فلشهای واقعیت افزوده دقیق روی صفحه آیفون یا iPad ظاهر شوند.
یک حلقه کلید حاوی AirTag متصل به یک کیف کتاب در سیدنی ، استرالیا.

در حالی که AirTags فقط برای موارد خاص طراحی شده است ، اپل اقدامات احتیاطی را برای کاهش ردیابی ناخواسته اضافه کرده است. به عنوان مثال ، اگر به نظر می رسد AirTag در صورت عدم وجود مالک ، AirTag آنها را ردیابی می کند ، این شرکت داده های موقعیت مکانی را ذخیره نمی کند و یک هشدار ارسال می کند. اگر AirTag پس از سه روز به دستگاه iOS مالک برگردد ، ردیاب شروع به ایجاد صدا می کند.

این شرکت به CNN Business گفت: “ما امنیت مشتری را بسیار جدی می گیریم و به حریم خصوصی و امنیت AirTag پایبند هستیم.” “AirTag با مجموعه ای از ویژگی های پیشگیرانه برای جلوگیری از ردیابی ناخواسته – ابتدا در صنعت – طراحی شده است و شبکه Find My شامل یک سیستم بازدارنده هوشمند و قابل تنظیم است که برای AirTag و همچنین محصولات شخص ثالث اعمال می شود ، بخشی از برنامه لوازم جانبی Find My . ما در حال افزایش نوار حریم خصوصی کاربران و صنعت خود هستیم و امیدواریم دیگران نیز از این الگو پیروی کنند. “

حتما بخوانید:
برج خنک کننده - برج خنک کن - مهتاب گستر

با گسترش نرم افزار و تعامل کاربران با دستگاه ها ، اقدامات احتیاطی در دست انجام است. هنگامی که پرستار کودک من به تازگی پسرم را با استفاده از مجموعه کلیدهای من با یک AirTag متصل ، قرار ملاقات برد ، به او اطلاع داده نشد که یاتاقان AirTag – جدا از تلفن من. (او هنوز نرم افزار تلفن خود را به iOS 14.5 به روز نکرده است.)

کاربران غیرآیفون می توانند تلفن های خود را در نزدیکی AirTags نگه دارند و اطلاعات مربوط به نحوه غیرفعال سازی ردیاب از طریق فناوری بی سیم برد کوتاه نمایان می شود.، اما این بدان معناست که اگر فرد بداند که مورد ردیابی قرار گرفته و او را پیدا کرده است. علاوه بر این ، مدت سه روز برای خاموش شدن AirTag قبل از ایجاد صدا طولانی است.

اپل به CNN Business گفت که می تواند این ویژگی ها را از طریق به روزرسانی نرم افزار تنظیم کند تا بازدارنده های AirTags بهبود یابد. وی همچنین گفت که پنجره هشدار سه روزه تنظیم شده است تا کاربران را با هشدارها تحت فشار قرار ندهد. به عنوان مثال ، اگر شوهر AirTag را روی کیسه تناسب اندام قرار دهد و آن را در کمد بگذارید ، در خانه است ، ممکن است سر و صدا را آزار دهد.

با وجود اقدامات احتیاطی ، برخی از کارشناسان و گروه های حفظ حریم خصوصی هنوز نگران پیگیری ناخواسته هستند. به عنوان مثال ، شبکه ملی منع خشونت در خانواده – که در هیئت های مشاوره شرکت های فن آوری ، از جمله فیس بوک و اوبر است – در مورد چگونگی استفاده AirTag و دستگاه های مشابه توسط سو ab استفاده کننده برای کنترل احتیاطاً محل قرارگیری شخص ، بسیار سرگرم کننده است.
ردیاب های جدید موقعیت مکانی Apple AirTag

اریکا اولسن ، مدیر پروژه شبکه امنیتی NNEDV ، به CNN Business گفت: “افرادی که سو abuse استفاده کنند از هر نوع فناوری به عنوان یک تاکتیک سو abuse استفاده سو abuse استفاده خواهند کرد ، صرف نظر از هدف مورد نظر یا اینکه چگونه ممکن است برای شخص دیگری مفید باشد.” وی افزود: “ردیابی موقعیت مکانی بسیار رایج است و نگرانی عمده ای برای بازماندگان است ، اما فقط مختص AirTags نیست. اعلامیه های حریم خصوصی و امنیتی اپل در واقع سو to استفاده از این دستگاه را نسبت به سایر افراد موجود در بازار دشوارتر می کند و نباید فراموش شود.”

حتما بخوانید:
منظور دولت بایدن برای آینده دره سیلیکون چیست

با این حال ، وی گفت که برای “به حداکثر رساندن رازداری” باید کار بیشتری انجام شود.

آلبرت فاکس کان ، بنیانگذار و مدیر اجرایی پروژه نظارت بر فناوری نظارت و همکار دانشکده حقوق نیویورک ، موافقت کرد و گفت که اقدامات احتیاطی AirTag “به اندازه کافی پیش نمی رود”.

AirTag می تواند رونق خوبی به طیف رو به رشد چیزهای کوچک اپل بدهد

“كان گفت:” پیگیری های سه روزه به اندازه كافی برای ایجاد خطر حفظ حریم خصوصی لازم است. برای افرادی كه با سو ab استفاده كنندگان خود زندگی می كنند ، اگر سوus استفاده كنندگان آنها اغلب در دسترس AirTag قرار گیرد ، هرگز نمی دانند كه تحت پیگیری قرار می گیرند. ” . “به همین ترتیب ، برای AirTags هشدار دادن حضور آیفون های اطراف مفید است ، اما کسانی که از Android استفاده می کنند در صورت پیگیری AirTag ، هشدار دریافت نمی کنند.”

اپل گفت که یکی از مهمترین دلایل توسعه اقدامات احتیاطی طولانی مدت ، بزرگ بودن شبکه برنامه Find Me بود. کان گفت ، اما تکیه بر AirTags در این شبکه گسترده بیشتر نیاز به اقدامات احتیاطی را ایجاد می کند. “این بدان دلیل است که اپل بیش از یک میلیارد دستگاه iOS را به یک شبکه ردیابی AirTags تبدیل می کند ، در حالی که Tile تنها به تعداد اندکی از افرادی که از برنامه Tile استفاده می کنند دسترسی پیدا می کند. … مزایای یافتن سریعتر کلیدهای ما خطر ایجاد شبکه جدید جهانی ردیابی را ندارد. “

اگرچه AirTags فقط هفته گذشته راه اندازی شد ، اکنون تحلیلگران فناوری معتقدند ردیاب ها می توانند سود بزرگ بعدی اپل برای لوازم جانبی باشند. لوازم جانبی – از قاب آیفون و شارژر گرفته تا صفحه کلید تبلت – بخشی مهم از استراتژی رشد درآمد وی است.

اما با افزایش میزان پذیرش AirTag ، رامون لاماس ، مدیر شرکت تحقیقاتی IDC ، مجدداً تأکید کرد که اپل نیاز به گسترش پادمان های خود دارد زیرا “مهمانی های کثیف” راهی برای دور زدن مسائل مربوط به حریم خصوصی به این روش یا روش دیگر پیدا می کنند. “

لاماس گفت: “این در دست توسعه است ، به خصوص كه مورد استفاده همچنان ادامه دارد.” “در حال حاضر ، AirTags مخصوص موارد است.”


منبع: pezeshk-khabar.ir