معتقدین QAnon از زمان کشف بایدن درهم ریخته اند


اما در حالی که بایدن دست خود را بالا برد و سوگند یاد کرد که از قانون اساسی دفاع کند و چهل و چهارمین رئیس جمهور کشور شود ، هیچ اتفاقی نیفتاد.

آنتی اولیماکس طرفداران QAnon را به شور و آشفتگی و بی اعتمادی سوق داد ، تقریباً بلافاصله یک توهم جمعی را که توسط بسیاری از سمت راست پرورش یافته و تقویت شده بود ، در هم شکست. در حال حاضر ، علاوه بر پراکنده شدن در وب سایت های مختلف کوچکتر پس از فیس بوک (FB) و توییتر (TWTR) سرکوب شده بر روی محتوای مربوط به QAnon ، ایمانداران خطر داشتند که دنیای تحریف شده خود را نشان دهند یا سمت راست را بالا ببرند.
اعضای کانال تلگرامی متمرکز بر QAnon و برخی از کاربران داشبورد 4chan قول داده اند که ایمان خود را حفظ کنند. دیگران اعلام کردند که از اعتقادات خود چشم پوشی می کنند. برخی دیگر با نظریه های جدیدی روبرو می شوند که می خواهند اختلاف نهایی را بیشتر به آینده بکشند. یکی از بارزترین نمادهای ایدئولوژی ، ران واتکینز – که با نام مستعار آنلاین CodeMonkeyZ شناخته می شود – به طرفداران خود گفت “به زندگی ما برگردند”.

دانیل جی گفت: “سخت ترین پیروان QAnon بهم ریخته اند.” جونز ، رئیس Advance Democracy ، یک سازمان غیرانتفاعی غیرانتفاعی که گروههای افراطی و اطلاعات نادرست را به صورت آنلاین ردیابی می کند. “پس از سالها انتظار برای” بیداری بزرگ “، طرفداران QAnon با دیدن کشف موفقیت آمیز رئیس جمهور بایدن واقعاً شوکه به نظر می رسیدند. درصد قابل توجهی در اینترنت می نویسند که آنها با QAnon آماده هستند ، در حالی که دیگران در حال افزایش و توطئه های جدید هستند. ”

ترامپ رفته است ، اما برخی از طرفداران او هنوز فکر می کنند که او در آستانه اعلام حکومت نظامی است - و آنها هیجان زده هستند.
کاهش واکنشها آینده نامشخص پیش روی جنبش QAnon را تأیید می کند ، شرکتهایی که سالها اجازه داده بودند در سیستم عاملهای خود متاستاز کنند اما اقدام جدی نسبت به سال 2020 انجام ندادند.
نظریه توطئه بی اساس از سال 2017 در جریان است. علاوه بر ادعای توطئه بزرگ برای تردد در کودکان ، کسانی که به ادعا می روند که بوروکرات دولتی متشکل از یک “دولت عمیق” تشکیل شده اند بی سر و صدا تلاش می کنند تا دستور کار رئیس جمهور دونالد را تضعیف کنند. ترامپ. ترامپ خود این ادعاها را با خودداری از تقبیح علنی آنها در تلویزیون ملی تغذیه می کند.
و افرادی که به عنوان بخشی از جنبش QAnon معرفی شدند ، بخشی از جمعیت طرفداران ترامپ بودند که اوایل ماه جاری به پایتخت حمله کردند.

پس از شورش ها ، طرفداران QAnon مشتاقانه منتظر مراسم تحلیف بایدن بودند.

یک کاربر 4chan که صبح چهارشنبه ارسال کرد ، “با محکم شدن حلقه در اطراف وضعیت عمیق ، برخی از مردم بیش از پیش ناامید می شوند که Q را بی اعتبار کنند.” “من حدس می زنم آنچه آنها می گویند درست است. انحراف بیشترین میزان هدف را دارد.”

حتما بخوانید:
آجر نسوز چیست ؟

اما بعد از اینکه بایدن سوگند یاد کرد و رفت و آمد ، وحشت ایجاد شد.

“به ما قول دستگیری ، نمایشگاه ، رژیم نظامی ، اسناد طبقه بندی شده داده شد. او کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟” عضوی از کانال مربوط به QAnon تلگرام ، که نزدیک به 128000 مشترک دارد ، نوشت.

دیگری گفت: “من می ترسم ، از معده ام مریض هستم اما هنوز در صف هستم.”

دیگری گفت: “خوب ، بچه ها هنوز تجاوز می شوند و خورده می شوند ، هر دقیقه نزدیك خدا.”

برخی شروع به اعتراف به حقیقت کردند.

چهارمین کاربر تلگرام گفت: “بایدن رئیس جمهور ما است.” “وقت آن است که از دستگاه های خود پیاده شویم و به واقعیت برگردیم. اگر اتفاقی بیفتد ، اتفاقی می افتد ، اما در حال حاضر من از همه رسانه های اجتماعی خارج می شوم. بچه های سرگرم کننده ای بودند ، اما متأسفانه تمام شد.”

معتقدین دیگر اصرار داشتند که نبود اوج خود بخشی از این طرح بود ، با این نظریه که ترامپ برای حضور به سادگی “به” بایدن رئیس جمهور شد “،” در حالی که مجری برنامه پیشین رئال شو رشته ها را می کشد. یکی از کاربران 4chan نوشت: “هر آنچه در چهار سال آینده اتفاق می افتد در واقع توسط پرزیدنت ترامپ انجام می شود.”

کارلا هیل ، یکی از محققان مرکز افراط گرایی ضد افترا در اتحادیه ، در مورد واکنش های مختلف معتقدان QAnon گفت: “راستش ، این یک آشفتگی است.” “ناامیدی شروع به نفوذ کرد. برخی خجالت ، کمی عصبانیت وجود دارد … تعدادی [new] از این توطئه ها می چرخد ​​و آنها با یکدیگر بحث می کنند. ”

سهولت آشکاری که برخی از معتقدین QAnon توانسته اند تئوری را با تحولات جدید تطبیق دهند ، تأکید می کند که نظریه توطئه لغزنده است. اما گسترش نظریه ها و باورهای جدید همچنین می تواند منجر به شکاف در جنبش شود – و ، برخی از کارشناسان افراط گرایی هشدار می دهند ، یک بحران بالقوه جدید سلامت روان.

مارک آمبیندر ، یکی از اعضای ارشد که اطلاعات غلط و اطلاعات غلط را در دانشکده ارتباطات و اطلاعات غلط دانشگاه کالیفرنیای جنوبی مطالعه می کند ، گفت که همانطور که معتقدان QAnon در تئوری توطئه فرو رفتند ، آنها یک سیستم اطمینان بخش از عقاید خود را ایجاد کردند.

وی گفت: “این طرح از نظر انتزاعی بسیار قدرتمندتر از هر چیزی بود كه بتوانید برای مقابله با آن در دنیای واقعی ارائه دهید.”

حتما بخوانید:
تور دبی ، مشاهده لیست قیمت و جزئیات کامل

آمبیندر گفت ، اما اکنون كه بسیاری از طرفداران QAnon به طور فزاینده ای با واقعیت روبرو شده اند ، ناهماهنگی شناختی ناشی از آنها می تواند آنها را بشكند ، و عواقب بالقوه ویرانگری را در پی خواهد داشت.

آمبیندر گفت: “این نوع رویداد چیزی است که می تواند کسی را که از قبل با اضطراب مضطرب است احساس کند در یک زمان همه گیر شدن جهانی وحشتناک کاملاً تا آستانه رانده شود.” خشونت هایی که این کشور دو هفته پیش در پایتخت ایالات متحده شاهد آن بود.

در هفته های اخیر ، CNN شاهد حمایت طرفداران ترامپ از ایده حکومت نظامی به تعداد زیاد در شبکه های اجتماعی مختلف بوده است. اوایل این هفته ، یک حساب تلگرامی که به دروغ ادعا می کرد توسط ژنرال جان هیتون ، معاون رئیس دفتر اداره می شود ، در حالی که برخی طرفداران منتظر بودند گفت ، گفت که ترامپ سرانجام اقدام می کند و استفاده می کند ارتش برای درهم شکستن دشمنانش – او می آمد. سخنگوی ژنرال هایتون صبح روز سه شنبه به CNN گفت که این حساب “جعلی مطلق” است و افزود که پنتاگون “به طور فعال” برای حذف آن کار می کند.
شبکه های اجتماعی عمده اخیراً سرکوب QAnon را تشدید کرده اند. سه شنبه شب ، فیس بوک گفت که از ماه آگوست به دلیل نقض سیاست های خود علیه QAnon ، حدود 18300 حساب فیس بوک و 27300 حساب در زیرمجموعه اینستاگرام خود حذف کرده است. به همین دلیل ، این شرکت 10،500 گروه و 510 رویداد را حذف کرده است.

هفته گذشته ، توییتر اعلام کرد که بیش از 70،000 حساب را برای تبلیغ QAnon ممنوع کرده است.

اما شاید این کافی نباشد. آمبیندر گفت ، افرادی که در تئوری های توطئه قرار دارند ، به صداهای معتبر گوش نمی دهند ، بلکه صداهایی را که آنها در دفاع از جهان بینی خود معتبر می دانند ، گوش نمی دهند.

اگرچه ممکن است ترامپ دیگر رئیس جمهور نباشد ، اما به گفته آمبیندر ، او و متحدان سیاسی اش – که برخی از آنها هنوز در دولت فعالیت می کنند – ممکن است از جمله کسانی باشند که می توانند معتقدان QAnon را به دنیای واقعی برگردانند.

آمبیندر گفت: “به دلیل صدها هزار نفری که هنوز در دنیای متناوب QAnon گرفتار شده اند و نمی دانند چه باید بكنند ،” این زمانی است كه جمهوری خواهانی كه به طور ناجوانمردانه و عمدا “انتخابات جعلی” را به سرقت می برند. از شایعات تشدید شود. ”
منبع: pezeshk-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme NakitMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme