معاون دادگاه: هزینه آموزش هر پرستار 2 میلیارد تومان است


پایگاه خبری تحلیلی منتخب (Entekhab.ir):

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با تاکید بر مهاجرت برخی از پرستاران به خارج از کشور پدیده مهاجرت را چالشی برای همه کشورها دانست و گفت: بر اساس آمارهای مستند هزینه آموزش هر پرستار در کشور است. حدود 2 میلیارد تومان.

به گزارش انتخاب به نقل از معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، اصغر جهانگیر گفت: با اتخاذ رویکردها و سیاست های حمایتی و ارتقای وضعیت کاری پرستاران و تامین امنیت شغلی آنان، باید اطمینان حاصل کنیم که این ملی سرمایه مهاجرت نخواهد کرد

وی درباره جذابیت شغل پرستاری و مهاجرت پرستاران خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر دنیا با مشکل کمبود نیروی متخصص پزشکی به ویژه پرستار مواجه بوده و بر این اساس اقدامات تشویقی انجام شده است. برای جذب پرستار در کنار مشکلات و مطالبات این قشر حرفه ای راه خروج پرستاران از کشور باز شده است.

جهانگیر بهترین راه حل این معضل مهم را شناسایی جریان ها، نهادها و افرادی می داند که جامعه را برای دلالی و سودجویی از این سرمایه های ارزشمند به مهاجرت تشویق می کنند و همچنین حمایت همه جانبه از این قشر و رفع نواقص است. قوانین بحث برانگیز در رشته پرستاری و جامعه پزشکی برای حفظ شأن خود اعلام کرد.

کاهش مهاجرت پرستاران با رعایت الزامات قانونی

نایب رئیس دادگاه در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم تعدادی از خواسته های پرستاران را عدم اجرای تعرفه خدمات پرستاری، کمبود نیرو، خطر ابتلا به انواع بیماری های واگیردار، شیفت کاری نامنظم و طولانی مدت، کم درآمدی، بیکاری عنوان کرد. پرستاران و قراردادهای کوتاه مدت از خواسته های پرستاران است که امیدواریم با رسیدگی و اصلاح آنها بتوانیم از اضطراب این قشر فداکار بکاهیم.

حتما بخوانید:
گفته می شود نزدیک به 30،000 Mac به بدافزار مرموز آلوده شده اند

ایجاد امنیت شغلی یک راه حل کلیدی برای مبارزه با مهاجرت است

وی راه جلوگیری از افزایش مهاجرت این گروه حرفه ای را در شرایطی که به گفته مسئولان کشور با کمبود 100 هزار پرستاری مواجه است، جذب نیرو برای کاهش حجم کار پرستاران و برآورده ساختن مطالبات معقول آنها دانست.

جهانگیر با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دی ماه 1400 در دیدار جمعی از پرستاران و خانواده های جانباختگان سلامت، بر اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاران تاکید کرد و گفت: با توجه به تاکید آن بر حل این قانون. پرستاران حل مشکلات را وظیفه خود می دانند. آنها را در اولویت عمل قرار دهید.

رسیدگی به مشکلات پرستاران را وظیفه خود می دانیم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه افزود: رسیدگی به مشکلات پرستاران را وظیفه خود می دانیم و با ایجاد امنیت شغلی برای این قشر زحمتکش سعی در تامین آرامش روحی و سلامت جسمی جامعه داشته باشیم.

جهانگیر درباره نقش مهم پرستاران در حفظ سلامت جسمی و روانی جامعه گفت: پرستاران از نزدیک ترین افرادی هستند که هم با بیمار و هم با خانواده و همراهان بیمار در ارتباط هستند و تمام مشکلات خود را که پشت سر آنها است سرمایه گذاری می کنند تا این نقش مهم را ایفا می کنند و درهای بیمارستان ها را باز می کنند و از بیماران مراقبت می کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری قوه قضائیه با اشاره به فشارهایی که کرونا بر جامعه پزشکی به ویژه پرستاران وارد می‌کند، گفت: در بحران کرونا پرستاران بدون توجه به سلامت و جان بیماران به آنها خدمت می‌کردند و این باید انجام شود. فداکار نباشیم، در دوران پس از تاجگذاری نادیده گرفته شوند.

حتما بخوانید:
کرم مرطوب کننده شیر گاو ایمیجز ❤️