مشکلات زنجیره تأمین اپل در هند و چین با استفاده از ویسترون و پگاترون افزایش می یابد


شرکت فناوری سیلیکون ولی پس از گزارش رسانه های محلی هند مبنی بر تخریب کارگران در کارخانه تولید آیفون در نزدیکی بنگلور ، که توسط تولید کننده تایوانی ویسترون اداره می شود ، تحقیقاتی را آغاز کرد. یک وزیر کار محلی و یک سازمان کار هفته گذشته به CNN Business گفت که کارگران آنجا گفتند که مزدی دریافت نمی کنند.
سیب (AAPL) در بیانیه ای به CNN Business گفت: حسابرسی مستقل پس از خشونت نشان داد که پرداخت برای برخی از کارگران در ماه های اکتبر و نوامبر به تأخیر افتاده است.

اپل گفت: “هدف اصلی ما این است كه اطمینان حاصل شود كه با كرامت و احترام با همه كارمندان رفتار می شود و غرامت فوری دریافت می كنیم.” “ما بسیار ناامید شده ایم و در حال انجام اقدامات فوری برای رفع این مسائل هستیم.”

ویسترون روز دوشنبه به درخواستهای متعدد CNN Business برای اظهار نظر پاسخ نداد. با این حال ، رسانه های تایوانی گزارش دادند که این شرکت مدیرعاملی را که مسئول تجارت خود در هند است ، آزاد کرده است.

به گزارش تایوان تایمز ، ویسترون در بیانیه ای گفت: “ما معاون رئیس جمهور را كه مشاغل ما در هند را كنترل می كند حذف می كنیم.” “این یک تسهیلات جدید است و ما می فهمیم که هرچه رشد می کنیم مرتکب اشتباهاتی شده ایم.”
در هفته های اخیر ، اپل مجبور شده است با مشکلات جدی کار در آسیا مقابله کند. ماه گذشته ، او یک تامین کننده بزرگ دیگر به نام Pegatron را به دلیل نقض قانون کار خود به شرط آزمایشی قرار داد ، برخی از دانشجویان دانشجویی در چین شبانه و اضافه کار می کردند.

در آن زمان ، اپل گفت Pegatron مدیر عامل را با توجه به تخلفات اخراج کرده است. پگاترون همچنین گفت که وی پس از کشف تخلفات ، از جمله با سازماندهی یک حسابرسی خارجی ، برای افزایش نظارت تلاش کرده است.

حتما بخوانید:
درمان ژنیکوماستی مردان : داروها و عمل جراحی

با این حال ، اتهامات علیه Pegatron ناپدید نشده است. هفته گذشته صدها کارگر در تاسیسات Pegatron در شانگهای و شهر Kunshan در شرق چین اعتراض کردند ، زیرا طبق گفته گروه حقوق بشر China Labour Watch ، پاداش و حقوق به آنها بدهکار است.

این سازمان تخمین می زند که حداکثر 500 کارگر موقت استخدام شده توسط آژانس های استخدام محلی با همکاری Pegatron در مقابل کارخانه این شرکت در شانگهای برای اعتراض در روز شنبه تجمع کرده و شعار دهند: “به کارگران پول بپوش!”

به گزارش دیده بان کارگری چین ، آژانس ها به کارگران قول پاداش ویژه خواهند داد اگر 55 روز کار کنند ، اما پس از اتمام کار آنها آن را محقق نکردند.

Pegatron روز دوشنبه از اظهار نظر خودداری کرد.

اپل تجارت جدید خود را با ارائه دهنده آیفون که از دانشجویان در شیفت شب استفاده می کند ، تعطیل می کند

در همین حال ، هفته گذشته پس از انتشار تصاویری در شبکه های اجتماعی ، شورش در کارخانه ویسترون هند در سرفصل های مختلف جهان منتشر شد که نشان می داد مردم پانل های شیشه را می شکند و دوربین های مداربسته را پاره می کنند. ویسترون سه شنبه گذشته در بیانیه ای به بورس سهام تایوان تخمین زد که این خشونت ها 7 میلیون دلار خسارت وارد کرده است.

روز دوشنبه ، اپل در بیانیه ای گفت که ویسترون اقدامات انضباطی را انجام داده و در مرحله “بازسازی تیم های استخدام و حقوق خود” در ناراساپورا ، هند است. منطقه ای که کارخانه در آن واقع شده است.

وی گفت که این شرکت همچنین یک خط تلفن ویژه برای کارگران در این مرکز ایجاد کرده است تا با هرگونه نگرانی به صورت ناشناس تماس بگیرند.

حتما بخوانید:
Google Maps اکنون به شما امکان پرداخت هزینه پارکینگ و حمل و نقل را بدون ترک برنامه می دهد

مدت هاست که اپل به دلیل رفتار با کارگران زنجیره تامین مورد انتقاد قرار گرفته است. برای بهبود شیوه ها ، شرکت آمریکایی به طور منظم از تأمین کنندگان تأمین کنندگان خود در سراسر جهان ، از جمله بازدیدهای غافلگیرانه ، حسابرسی می کند.


منبع: pezeshk-khabar.ir