مدیر عامل اسبق WeWork در حال مذاکره برای دریافت نزدیک به 500 میلیون دلار از محل کار SoftBank استنویمان ، که در اواخر سال 2019 پس از تلاش فاجعه بار برای تصاحب WeWork عمومی استعفا داد ، ممکن است واجد شرایط فروش سهام خود به ارزش تقریبی 500 میلیون دلار به SoftBank به عنوان بخشی از دلار برنامه خرید سهام 1.5 میلیارد دلار برای کارمندان و سرمایه گذاران اولیه WeWork باشد ، به گفته یک منبع آشنا به موضوع. این معامله هنوز نهایی نشده است.

این معامله بخشی از یک توافق بحث برانگیز برای حل یک اختلاف حقوقی طولانی مدت بین نویمان ، WeWork و SoftBank پس از خروج مجامع ژاپنی از قرارداد خرید سهام WeWork 3 میلیارد دلاری است.

ابتدا شرایط توافق احتمالی توسط وال استریت ژورنال اعلام شد. منبع دوم آگاه به این موضوع به CNN Business گفت که معامله در حال اتمام است ، اما هنوز هم ممکن است شکست بخورد.

WeWork ، SoftBank و سخنگوی Neumann از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

این توافق نامه نیمی از آنچه پیش از این روی میز بود ، زمانی که سافت بانک پس از یک دوره آشفتگی موافقت کرد که شرکت تعاونی را نجات دهد. به عنوان بخشی از معامله در پاییز 2019 ، نویمان رفت و فرصتی برای فروش تقریبا 1 میلیارد دلار از سهام خود داشت – فرصتی که باعث خشم برخی از کارگران شد.
تحت رهبری نویمان ، WeWork میلیاردها دلار سرمایه جمع کرد ، فعالیت های همکار خود را در صدها شهر در سراسر جهان افزایش داد و طی یک دوره سرمایه گذاری حدود 47 میلیارد دلار ارزش داشت. اما این شرکت همچنین در تلاش برای عموم مردم به طور چشمگیری شکست خورد ، زیرا اسناد IPO قدرت تایید نشده آن و تعارضات منافع احتمالی متعدد و همچنین ضررهای سرسام آور WeWork را نشان داد.
در آوریل 2020 ، SoftBank با استناد به برخی شرایط معامله که برآورده نشده است ، از جمله وجود تحقیقات جنایی و مدنی در حال تعلیق در مورد شرکت ، از برنامه خرید 3 میلیارد دلار سهام WeWork از Neumann و دیگران صرف نظر کرد ، محدودیت های جهانی مربوط به ویروس کرونا و عدم توانایی در تغییر ساختار یک سرمایه گذاری مشترک در چین. در پاسخ ، نویمان و یک کمیته ویژه در هیئت مدیره WeWork پرونده های قضایی تشکیل دادند.
خبر معامله احتمالی وقتی می آید که سافت بانک و WeWork سعی می کنند ورق را در ذهن نویمان برگردانند. به گفته این روزنامه ، WeWork در حال مذاكره در مورد یك قرارداد احتمالی ادغام با یك شركت تملك ویژه یا SPAC است تا سرانجام آرزوهایش برای تبدیل شدن به یك شركت عمومی را برآورده كند.


منبع: pezeshk-khabar.ir

حتما بخوانید:
فناوری که ما در سال 2020 لمس نکردیم

دیدگاهتان را بنویسید