مدیرعامل می خواهد اینتل دوباره “رهبر بلامنازع” در صنعت باشد


جلسینگر که فعالیت خود را از 15 فوریه آغاز می کند ، یک وظیفه چالش برانگیز دارد: اینتل در تولید تراشه های پیشرفته از رقبا عقب است و این امر باعث می شود سهم بازارهای اصلی را از دست بدهد. اما گلسینگر به تحلیلگران گفت كه اینتل “تنها علاقه مند به كاهش فاصله” با رقبا نیست.

گلسینگر گفت: “ما علاقه مندیم این موقعیت را به رهبر بلامنازع در فرآیندهای فناوری برگردانیم و این تعهد ماست.” او به همراه مدیر عامل عزل كننده باب سوان به فراخوان درآمد پیوست ، گرچه در واقع سه هفته دیگر این نقش را به عهده نگرفت.

با این حال ، به نظر می رسد سرمایه گذاران محتاط هستند. سهام این شرکت در روز جمعه تقریباً 10 درصد کاهش یافت ، اگرچه در روز پنجشنبه درآمد بهتر از حد انتظار را گزارش کرد.

غول نیمه هادی گزارش سود سه ماهه چهارم 1.42 دلار به ازای هر سهم از درآمد 20 میلیارد دلاری را اعلام کرد ، پیش بینی تحلیلگران وال استریت از درآمد هر سهم 1.10 دلار با درآمد 17.5 میلیارد دلاری. درآمد سالانه به رکورد 77.9 میلیارد دلار رسید که 8 درصد بیشتر از سال 2019 است. اینتل همچنین گفت که سود سه ماهه خود را افزایش می دهد.

اینتل (بین المللی) سهام در روز پنجشنبه پس از انتشار گزارش دقایقی قبل از زنگ بسته شدن افزایش یافت و روز با 6.5٪ پایان یافت. اما این شرکت بعداً همان شب اعلام کرد که نتایج را زودهنگام ، درست قبل از بسته شدن منتشر کرده است ، به دلیل گزارش دسترسی غیرمجاز به اطلاعات درآمد خود ، تخلفی که شرکت در حال بررسی آن است. سهام در معاملات مقدماتی پس از خبر دستیابی به موفقیت سقوط کرد.

همچنین ممکن است سرمایه گذاران روز جمعه به برنامه هایی که مدیران در هنگام فراخوان روز پنجشنبه برای سودآوری برای بحث و گفتگو در مورد شرکت در حال بحث و گفتگو هستند ، پاسخ دهند.

در اینجا آنچه مدیر عامل جدید اینتل باید انجام دهد تا روند این شرکت را تغییر دهد
نگرانی اصلی اینتل تولید تراشه 7 نانومتری نسل بعدی است – این شرکت در ماه ژوئیه گفت که این فناوری با پایان یافتن 20 ماه یا اوایل سال 2023 حدود شش ماه به تأخیر می افتد. در همین حال ، رقبا شرکت نیمه هادی تایوانی (TSM) و سامسونگ (SSNLF) در حال حاضر تراشه های 7 نانومتری تولید کرده اند و در حال حرکت به سمت فناوری پیشرفته تر هستند ، تهدید به ترک اینتل حتی بیشتر و کمک به رقبا مانند AMD (AMD) سهم بازار به سرقت رفته
ماه گذشته ، فعال سهامدار دان لوب از سومین پوینت به رئیس هیئت مدیره اینتل نامه نوشت و از این شرکت خواست که تغییرات عمده ای را در نظر بگیرد ، از جمله اینکه آیا تولید تراشه های خود را ادامه دهد. راه حل دیگر این است که تولید ریخته گری به اشخاص ثالث مانند TSMC انجام شود ، همانطور که بسیاری از رقبای اینتل انجام می دهند.

در طول مکالمه ، گلسینگر و سوان حدس زدند که اینتل احتمالاً تولید تراشه 7 نانومتری خود را حفظ خواهد کرد ، اگرچه این شرکت متعهد شد که پس از تحویل گرفتن جلسینگر جزئیات بیشتری در مورد برنامه های تولیدی خود ارائه دهد.

حتما بخوانید:
ازمون ایین نامه اصلی رانندگی 1400 - تست آنلاین آیین نامه ۱۴۰۰

گلسینگر در حین مکالمه گفت: “من این فرصت را داشتم که به شخصه پیشرفتهای 7 نانومتری اینتل در هفته گذشته را مطالعه کنم.” “بر اساس بررسی های اولیه ، من از پیشرفت در زمینه بهداشت و بهبود برنامه 7 نانومتری خوشحالم. اطمینان دارم که بیشتر محصولات 2023 ما در داخل تولید می شوند.”

با این حال ، گلسینگر افزود كه به دلیل گسترده بودن سبد سهام اینتل ، این شركت احتمالاً “استفاده از ریخته گری های خارجی را برای برخی از فن آوری ها و محصولات خاص” گسترش خواهد داد.

به گفته تحلیلگران ، برون سپاری بخشی از تولید می تواند ضمن كمك به مشکلات تولید ، اینتل را در خط تولید خود پر كند.

با این حال ، برخی نگران هستند که چنین چیزی وجود نداشته باشد یک راه حل سریع ، صرف نظر از روشی که اینتل تصمیم می گیرد اتخاذ کند.

تحلیلگران بانک آمریکا در روز پنجشنبه در یادداشت تحقیقاتی گفتند: “تهدیدات برای رقابت همچنان بزرگترین نگرانی هستند.” آنها اضافه كردند كه AMD مي تواند با هزينه اينتل ، سهم بازار بيشتري را نيز بدست آورد ، زيرا اين شركت توليد خود را به TSMC واگذار مي كند كه اين امر باعث پردازنده هاي پيشرفته تر مي شود ، در حالي كه توليد 7 نانومتري اينتل در سال 2023 افزايش خواهد يافت.

گلسینگر گفت: “دنیا در ارتباط دیجیتالی است و بازار را در پیش رو دارد.” “اینتل یک فرصت بزرگ دارد ، اما برای استفاده از این فرصت ها باید بهترین محصولات را ارائه دهیم و از مشتریان خود جلوتر باشیم. ما باید در یک بازار کاملاً رقابتی چابک تر شویم. “

حتما بخوانید:
اپل: تنظیم کننده رقابت در انگلیس در حال راه اندازی یک تحقیق برای App Store است


منبع: pezeshk-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme NakitMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme