مخازن ذخیره Virgin Galactic به عنوان رئیس جمهور در یک شرط بندی شخصی 200 میلیون دلاری نقدی دریافت می کنند


در بیانیه ای ، چمث پالیهاپیتیا گفت که وی سرمایه گذاری شخصی به ارزش حدود 200 میلیون دلار را برای “سرمایه گذاری بزرگی که برای مقابله با تغییرات آب و هوا انجام می دهم” فروخته است. وی افزود که جزئیات “طی چند ماه آینده به اطلاع عموم خواهد رسید”.

“من همچنان از طریق هولدینگ سرمایه اجتماعی به عنوان یک سرمایه گذار مهم در Virgin Galactic عمل می کنم و به تیم ، مأموریت و چشم انداز Virgin Galactic متعهد هستم.”

Social Capital Hedosophia یک شرکت اکتساب با هدف خاص یا SPAC است که سال گذشته Virgin Galactic را بصورت عمومی استفاده کرد. Palihapitiya ، مدیر عامل سابق فیس بوک ، پس از ادغام ، رئیس Virgin Galactic را به عهده گرفت.

اخبار مبنی بر اینکه Palihapitiya سهم شخصی خود را منحل کرده است باعث شده سهام Virgin Galactic روز جمعه به 14٪ سقوط کند. این یک فروش چند روزه انباشته شده است – که توسط سرمایه گذاران دور از سهام فناوری تقویت می شود – باعث می شود Virgin Galactic تقریبا یک سوم ارزش سهام خود را کاهش دهد. این سهام در روز جمعه حدود 26 دلار در هر سهم معامله کرد که دور از رکورد بالای 60 دلار در هر سهم بود که به اوایل فوریه رسید.
Virgin Galactic به طور غیر منتظره پرواز آزمایشی فضاپیما را قطع می کند
Virgin Galactic مورد علاقه سرمایه گذاران بود ، به این امید که زود وارد جنون فضایی شود. این اولین شرکت “فضای جدید” بود که در بازار سهام منتشر کرد و تحلیلگران از این شرکت به دلیل پتانسیل آن استقبال کردند. اما اخیراً ، آدام جوناس ، تحلیلگر مورگان استنلی هشدار داد که این موضوع بیش از حد مورد ارزیابی قرار می گیرد.
Virgin Galactic در آخرین گزارش درآمد سه ماهه خود همچنین نشان داد که بعید به نظر می رسد قبل از سال 2022 عملیات معاملاتی کامل آغاز شود – تاخیر مهم دیگر در سالها از این قول که این سنگ بنای درست در گوشه ای قرار داشت. به عنوان مثال ، سه سال پیش ، مدیر عامل شرکت گفت که Virgin Galactic در آستانه شروع پروازهای تجاری برای مسافران فضایی در آستانه سال 2018 است.

اخیراً ، این شرکت تحت رهبری قابل توجهی قرار گرفته است. جورج وایتسایدز که سالها قبل از اینکه مسئولیت «افسر ارشد فضایی» را در سال گذشته بر عهده داشت ، رئیس اجرایی بود ، این هفته اعلام کرد که از سمت خود کناره گیری می کند. وایت ساید ، کهنه سرباز ناسا و FAA ، یکی از چهره های عمومی قدیمی این شرکت بود و حتی یک سفر فضایی را در یکی از فضاپیماهای Virgin Galactic انجام داد.

ماه گذشته ، واشنگتن پست ، با استناد به کتاب آینده نیکولاس اشمیدل ، روزنامه نگار نیویورکر ، نشان داد که ویرجین کهکشانی در دومین پرواز آزمایشی شرکت در سال 2019 با یک خطر جدی ایمنی روبرو شده است. یک کاوشگر ایمنی دستور داده شد که در حال بررسی این است که چرا مهر و موم شده است به گفته اداره پست ، بال فضاپیمای آن لغو شد و خطر از دست دادن وسیله نقلیه و جان سه عضو خدمه را داشت. در پرواز آزمایشی هیچ کس آسیب ندیده است ، که به نظر عمومی موفقیت آمیز است.

ویرجین کهکشانی به درخواستی برای اظهار نظر در مورد گزارش روز جمعه پاسخ نداد.

حتما بخوانید:
فروشگاه اینترنتی خریدکن - تضمین اصالت قیمت پشتیبانی 24 ساعته


منبع: pezeshk-khabar.ir