[ad_1]

هیئت مدیره در تصمیم خود گفت: “ظرف شش ماه از این تصمیم ، فیس بوک باید مجازات خودسرانه ای را که در 7 ژانویه وضع کرده بررسی کند و مجازات مناسب را تعیین کند” “این مجازات باید بر اساس شدت تخلف و چشم انداز آسیب بعدی باشد. همچنین باید با قوانین فیس بوک در مورد تخلفات جدی مطابقت داشته باشد که به نوبه خود باید واضح ، ضروری و متناسب باشد.”

هیئت مدیره همچنین از فیس بوک به دلیل ایجاد تعلیق برای مدت نامعلوم انتقاد کرد. در این حکم آمده است: “با اعمال مجازات مبهم و غیراستاندارد و سپس ارجاع پرونده به شورای حل و فصل ، فیس بوک به دنبال فرار از مسئولیت های خود است.”

نیک کلگ ، معاون رئیس فیس بوک در یک پست وبلاگی نوشت: “همانطور که در ژانویه اعلام کردیم ، ما معتقدیم که تصمیم ما لازم و درست است و ما خوشحالیم که هیئت مدیره تصدیق کرده است که شرایط بی سابقه توجیه اقدام فوق العاده ای است که ما انجام داده ایم.” “ما اکنون به تصمیم هیئت رئیسه خواهیم پرداخت و عملی واضح و متناسب را تعیین خواهیم کرد. در این میان ، حساب های آقای ترامپ معلق مانده است.”

این تصمیم همچنین در مورد اینستاگرام متعلق به فیس بوک اعمال می شود ، جایی که ترامپ یک حساب کاربری دارد. ترامپ تقریباً 60 میلیون پیرو دارد فیس بوک (FB) و اینستاگرام.

اعلامیه توسط هیئت نظارت – یک نهاد شبه قضایی که توسط فیس بوک برای بررسی اقدامات تعدیل محتوای خود ایجاد شده است – ضربه بزرگی است. از ترامپ.

ترامپ در 7 ژانویه ، یک روز پس از حمله طرفدارانش به کاپیتول ، به منظور لغو نتایج انتخابات 2020 ، “به طور نامحدود” از فیس بوک و اینستاگرام حذف شد. توئیتر و یوتیوب با اشاره به ادامه خطر خشونت و تحریک اقدامات مشابهی را انجام دادند.
دادگاه عالی فیس بوک & # 39؛  s # # ؛  فقط علیه فیس بوک حکم داد

مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک در آن زمان نوشت: “ما فکر می کنیم خطرات اجازه دادن به رئیس جمهور برای ادامه استفاده از خدمات ما در این مدت بسیار زیاد است.”

در اواخر همان ماه ، فیس بوک از هیئت نظارت خواست که در مورد ترک تعلیق ترامپ تصمیم بگیرد و گفت که اهمیت موضوع زمینه بررسی مجدد است.

در پس زمینه کنترل فزاینده سیستم عامل های فناوری در سراسر جهان و تهدیدهای فزاینده از جانب مقررات دولت ، پرونده حساب ترامپ به سرعت فراتر از صفحه کاربر شد.

این بحث از زمان آغاز پاییز گذشته ، بزرگترین چالش در این زمینه بوده است. کارشناسان جامعه مدنی گفتند که این پرونده یک آزمایش بزرگ برای استقلال هیئت مدیره از فیس بوک و اثربخشی آن در نظر گرفته شده است – مانند چیزی مانند دادگاه عالی برای حذف محتوایی که سابقه لازم الاجرا برای فیس بوک است ، عمل می کند.
همه نگاه ها به هیئت نظارت فیس بوک معطوف است ، زیرا تصمیم آن در مورد حساب ترامپ بدیهی است

اگرچه بودجه آن از طریق فیس بوک تأمین می شود ، اما هیئت نظارت به گونه ای طراحی شده است که به صورت مستقل توسط این شرکت فعالیت کند. هیئت مدیره در بررسی تصمیمات مربوط به محتوای فیس بوک ، اعضای رأی دهنده خود را در زمینه هایی از حقوق بین الملل و حقوق بشر گرفته تا روزنامه نگاری و حمایت از حقوق دیجیتال درگیر می کند. اما منتقدان این گروه می گویند كه این چیزی بیشتر از یك برگ انجیر است كه برای مشروعیت و پاسخگویی طراحی شده است.

Evelyn Duek ، محقق گفتار آنلاین و تعدیل سیستم عامل در دانشکده حقوق هاروارد ، می نویسد ، تصمیم منع ترامپ از فیس بوک ، در صورت قطعی شدن ، می تواند عواقب بزرگی به همراه داشته باشد.

Duek در ژانویه نوشت: “در حال حاضر ، هیچ مسئله بزرگتری در تعدیل محتوا وجود ندارد از اینکه آیا برنامه نادرست ترامپ آغاز دوره جدیدی در نحوه کنترل شرکت ها بر سیستم عامل های خود است یا اینکه این صرفاً یک تغییر مسیر خواهد بود.” “کاری که یک پلتفرم انجام می دهد می تواند در اینترنت وحشی باشد ، زیرا سایر سیستم عامل ها پس از اولین انتقال دهنده ها ساخته می شوند و هنگام ممنوع کردن حساب های مشابه یا محتوای مشابه مانند دومینو سقوط می کنند. به همه این دلایل ، تصمیم هیئت مدیره در مورد ترامپ می تواند خیلی بیشتر از یک صفحه در فیس بوک. “

[ad_2]

منبع: pezeshk-khabar.ir

ایندکسر