ما NFT خریدیم. این چیزی است که ما آموخته ایم


برای ناآگاهان – گروهی که تا همین اواخر به آن تعلق داشتیم – NFT یا رمزهای غیر قابل تعویض ، به بخشهایی از محتوای دیجیتال مربوط به بلاکچین مراجعه کنید ، یک سیستم کتاب دیجیتال که از ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتریوم (ETH) پشتیبانی می کند. در حالی که این ارزهای رمزپایه قابل تعویض هستند ، این بدان معناست که شما می توانید یک بیت کوین (یا در دنیای IRL یک دلار) را با ارز مشابه دیگری معامله کنید ، هر NFT منحصر به فرد است. NFT ها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند ، مانند کارت های تجارت مجازی و سایر کالاهای کلکسیونی ، توییت ها و حتی اشیا physical فیزیکی.

با این حال ، اغلب اوقات ، NFT برای خرید و فروش آثار هنری دیجیتال استفاده می شود. این پدیده جدیدی نیست ، اما در هفته های اخیر NFT به هفت یا حتی هشت رقم فروخته شده است ، این نشان دهنده سرخوشی گسترده تری در بازار است که در حال حاضر از سهام ، کارت های معاملات ورزشی و ارزهای رمزپایه پشتیبانی می کند. جک دورسی بنیانگذار توییتر ، گریمز نوازنده و راب گرونکوفسکی قهرمان Super Bowl از جمله افراد بزرگی هستند که به گروه پریده اند. در اوایل این هفته ، مایک وینکلمن ، هنرمند دیجیتال ، معروف به Beeple ، یک مجموعه 5000 تصویر را در Christie’s با قیمت خیره کننده 69.3 میلیون دلار فروخت.

و در عصر 4 مارس ، آخرین کلیک برای خرید یک اثر هنری دیجیتال – هنری بسیار بسیار مقرون به صرفه را دریافت کردیم تا حساب های هزینه شرکت ما ضبط نشود. در این فرآیند ، ما نه تنها به لیست در حال رشد خریداران و فروشندگان در این بازار پر رونق پیوستیم ، بلکه به جامعه بسیار کوچکتری از مالکان مشترک برای این اثر هنری خاص پیوستیم. یک خانواده دیجیتالی جدید.

اثر عالی هنر دیجیتال

پس از تأمل و تفکر فراوان ، قطعه ای از هنرمند دیجیتال مستقر در مسکو ، الکساندر شلوپینین را انتخاب کردیم به نام بیگانه کوچک ، پرتره ای که از ابوالهول بی مو تغییر شکل می دهد و آن را تغییر می دهد. این برای ما صحبت کرد زیرا تیم تجاری CNN سابقه طولانی و رنگارنگی با گربه های بدون خز دارد ، اما این یک داستان برای زمان دیگری است. ما آن را از Known Origin ، یکی از بسیاری از بازارهای NFT با رشد سریع خریداری کردیم ، جایی که توسط هنرمند در آن زمان با 0.01 ETH یا 15 دلار در آن لیست قرار گرفت. به لطف جهش ناچیز در قیمت اتریوم ، از آن زمان هزینه اصلی آن 17 دلار بوده است.
شلوپینین ، که هنر خود را با نام “الکس شل” می فروشد ، به CNN Business گفت که او شروع به ساخت هنر رمزنگاری از حدود سه سال پیش پس از ساخت “سکوی استخراج” خود برای Ethereum کرده است ، که ارز رمزپایه جدیدی را با استفاده از رایانه برای حل مسائل پیچیده ریاضی ایجاد می کند . اما این یک فرآیند وقت گیر و پرمصرف است که از برق و انرژی محاسباتی زیادی استفاده می کند ، بنابراین وقتی قیمت اتریوم در اواسط سال 2018 به شدت سقوط کرد ، شروع به جستجوی برنامه های دیگر برای این سیستم عامل کرد.
وی با رمزگذاری موجودیت آنها با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون ، شروع به ایجاد “بسیاری از تصاویر سرگرم کننده” – بسیاری از هنرهای انتزاعی ، گوریل نگاهی به موز و حتی یک ذره متحرک از Covid-19 کرد. وی سپس “Famous Origins” را کشف کرد و درخواست کرد تصاویرش را در آنجا بفروشد.

وی گفت: “من تأیید شدم ، بنابراین رسماً هنرمند شدم.”

Little Alien ، نسخه چند رنگ ، آثار هنری NFT توسط هنرمند الکس شل.
از زمان پیوستن به این پلتفرم در اوایل سال 2019 ، Shelupinin 226 قطعه مختلف را در آن فروخته است (اگر تعداد زیادی از نسخه های آنها را حساب کنید 261 قطعه) در کل حدود 15 ETH – ارزش فعلی 27000 دلار وی همچنین با خرید و فروش آثار هنری NFT در سایر سیستم عامل های معروف مانند OpenSea مانند آنچه در حدود 56 دلار خریده و با بیش از 6200 دلار فروخته شد ، درآمد کسب کرد.

از آنجا که هر معامله بلاکچین به طور دائمی ثبت شده و عمومی است ، NFT ها با کنترل بیشتر هنرمندان مانند Shelupinin بر آنچه تولید می کنند و مقدار فروش آنها می توانند راهی برای مناسب سازی ارزش اشیا online آنلاین ارائه دهند.

حتما بخوانید:
خرید عمده لباس بچگانه مستقیم از تولیدی و واردکننده

تال الیاشیو ، بنیانگذار و شریک مدیر SpiCE VC ، یک شرکت سرمایه گذاری خطرناک که در استارت آپ های بلاکچین سرمایه گذاری می کند ، گفت: “بین تکنولوژی و چالش های موجود در این صنایع مطابقت واقعی وجود دارد.”

NFT ها هم اکنون از یک “عامل عالی” استفاده می کنند که به یک کاربر متوسط ​​اینترنت راهی متفاوت برای دسترسی به ارزهای رمزپایه می دهد. الیاشیو گفت: “رمزنگاری در حال حاضر … چیزی قدیمی است ، بنابراین در اینجا چیزی جدید وجود دارد ، تا حدی مرتبط ، که می توانیم در آن شرکت کنیم.” “و این یک عامل مشهور است.”

یک روند پیچیده

حداقل یک مانع عمده وجود دارد: سیستم هنوز برای خریدار غیر متخصص بسیار پیچیده است ، و این نشان می دهد روند خرید پرتره گربه بدون مو.

ابتدا مجبور شدیم 20 دلار اتریوم از ارز دیجیتال Coinbase به یک برنامه نمونه کارها به نام Rainbow منتقل کنیم و سپس Rainbow را به Known Origin پیوند دهیم. سپس ما مجبور شدیم آتریوم 15 دلاری مورد نیاز برای خرید آثار شلوپینین را ارسال کنیم.

چگونه یک سال زندگی تقریباً بصورت آنلاین دوباره اینترنت را عجیب کرد

اما دریافت فوری NFT برای ما 100 گیگاوات گاز – یک واحد کوچک اتریم – هزینه می شود که حدود 52 دلار خواهد بود. بنابراین ، از آنجا که ارزان قیمت هستیم و عجله ای نداریم ، ما فقط پرداخت 5 Gwei را انتخاب کردیم ، اما در نتیجه بیش از یک هفته منتظر ماندیم و 10 دلار اضافی نیز هزینه کرده ایم. با این حال ، ما هنوز رسمی بیگانه کوچک را نداریم.

الیاشیو گفت: “دنیای رمزنگاری یک اشتباه بزرگ ، یک اشتباه تکاملی انجام داده است … کل رابط کاربر در اطراف آن بسیار دشوار است و در وجود رمزنگاری نهفته است.” “من فکر می کنم قبل از دیدن رابط کاربری ساده تر و شفاف تر ، باید مدتی صبر کنیم.”

اما او معتقد است که تجربه خرید به مرور بهبود می یابد. سیستم عامل های NFT مانند Known Origin و OpenSea اکنون بیشتر شبیه خریدهای آنلاین سنتی هستند که در آن آثار هنری بصورت آنلاین و دکمه Buy Now یا Enter Offer در کنار آنها نمایش داده می شود.

برخی دیگر می گویند محبوبیت بسیار زیاد NFT ها ، هر چقدر پیچیده باشند ، شاهدی بر ادامه قدرت آنها است.

این قطعه از هنرمند دیجیتال Beep بیش از 69 میلیون دلار فروخته شده است.
pet3rpan ، سرمایه گذار و هنرمند رمزنگاری که حاضر به ارائه شما نیست نام کامل را با گفتن اینکه شما معمولاً از نام کاربری خود استفاده می کنید و نام واقعی خود را فاش نمی کنید.

وی گفت: “بله ، این یک مانع است ، فکر نمی کنم کسی با آن موافق باشد.” Pet3rpan همچنین گفت که او قبلاً به عنوان طراح گرافیک کار کرده و 15 قطعه NFT خود را به Known Origin با حدود 2 ETH فروخته است. “اما یکی از دلایل انفجار NFT در ابتدا این است که اکثر طراحان … بسیار فنی هستند.”

جامعه مالکان

Pet3rpan همچنین یکی از 15 صاحب دیگر هنر “بیگانه کوچک” است که خریداری کرده ایم ، سناریویی که ممکن است به دلیل مجازی بودن و نه فیزیکی بودن آن امکان پذیر باشد. یک منشا شناخته شده ، مانند همه سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین ، لیست تمام دارندگان هر کار ، همراه با جزئیات مربوط به زمان خرید آن و میزان پرداخت آن.

حتما بخوانید:
آبگیر انتها درب موتور زانتیا اورجینال - فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی زانتیا

در ابتدا ، Pet3rpan به یاد نمی آورد که این پرتره بدون مو را بخرد ، و گفت که وقتی چیزی توجه او را جلب کرد ، او با بی احتیاطی هنر NFT را انجام داد.

وی گفت: “برای من همیشه این بوده است که ما از کار کسی قدردانی می کنیم.” گاهی اوقات NFT را خریداری می کند ، انتظار دارد که ارزش آن افزایش یابد و می تواند آن را با قیمت بالاتر بفروشد. “اما من واقعاً برای سرمایه گذاری زیاد خرید نمی کنم. در بیشتر موارد ، بیشتر هنری که من در اختیار دارم به این دلیل است که می خواهم از کار کسی قدردانی کنم و بگویم “سلام ، چیزهای عالی ، من طرفدارم” و آن را بخرم. ”

ما سعی کردیم با برخی دیگر از صاحبان گربه بدون مو تماس بگیریم اما هیچ جوابی از آنها دریافت نکردیم. بیش از نیمی از آنها بیش از یک سال پیش آهنگ را خریداری کرده اند و آخرین خرید نیز دو روز پیش بوده است.

آیا NFT برای ماندن اینجا است؟

از آنجایی که روند NFT در حال شتاب گرفتن است ، خریداران جدید کنجکاو – مانند ما – و هنرمندان سنتی را نیز به خود جلب می کند که در غیر این صورت ممکن است کنار گذاشته شوند. همزمان ، در میان برخی از هنرمندان نگرانی در مورد تأثیر آن بر محیط زیست وجود دارد ، زیرا استخراج و تجارت ارزهای رمزپایه مقادیر زیادی برق مصرف می کند.
شما می توانید اولین توییت را در نوع خود بخرید.  پیشنهاد فعلی: 2.5 میلیون دلار

اما یک سوال اساسی تری برای جامعه هنری دیجیتال وجود دارد: آیا NFT ها مد زودگذری خواهند بود؟ الیاشیو و دیگران در این صنعت می گویند آنها اینجا هستند تا بمانند.

الیاشیو گفت: “این یک فناوری بسیار بسیار مناسب برای دسته ای از صنایع است ، و تفاوت بسیار بزرگی ایجاد خواهد کرد.” “من فکر می کنم بسیار واقعی است و فکر می کنم بسیار همیشگی است.”

برای شلوپینین ، که یک کار روزانه به عنوان مشاور فنی دارد ، هنر دیجیتال عمدتا “یک قسمت سرگرم کننده از زندگی من است بدون تعهدات و بدون فشار زمان.” اما وی معتقد است که با ادامه رشد ارزهای رمزپایه – به ویژه NFT شبکه اتریوم – بازار NFT به رشد خود ادامه خواهد داد. بر اساس گزارشی در وب سایت blockchain Non Fungible و زیرمجموعه BNP Paribas L’Atelier ، بازار NFT در سال 2020 چهار برابر شده و به بیش از 250 میلیون دلار رسیده است.
از زمانی که وی در ژانویه 2019 از اولین اثر هنری خود به نام Famous Origins رونمایی کرد ، تعداد حساب های اتریوم 160٪ رشد کرده و قیمت ارز رمزپایه 1.355٪ افزایش یافته است.

“[That] وی گفت: “افزایش مقدار پول در اکوسیستم اتریوم باید در جایی” پارک شود “و NFT مکان مناسبی برای این کار است.” وی همچنین توسعه دهندگان اتریوم را تشویق کرد که به منظور بهبود استفاده از رمز ارز ، به بهبود ارز رمزنگاری شده ادامه دهند.

شلوپینین اضافه کرد: “در چنین شرایطی ، کوچک شدن اندازه بازار NFT از نظر فنی غیرممکن است ، فقط می تواند افزایش یابد.”

اینکه آیا موهای بدون مو به کالری تبدیل می شوند که به مرور زمان ارزش آن را می دهند یا فقط سوغاتی از یک روند اینترنتی عجیب و فراموش شده هستند ، باید منتظر ماند. فعلاً ، او را یکسان دوست داریم.


منبع: pezeshk-khabar.ir